Mrkáček Čiko

Rodinný / Dobrodružný

Československo, 1982, 71 min

• Phobia

Ne, ani jako děcko jsem z tohohle filmu nebyla odvařená, spíše mě v některých aspektech mátl a samotný Mrkáček mě vyloženě sral. V dnešní době bych film pravděpodobně chápala lépe, ale předpokládám, že Mrkáček by mě stále... iritoval ;-). 45%(3.12.2009)

Tenhle film voní táborákem, opejkanejma buřtama, létem a prázdninama a takovou vůni já přímo miluju.(29.11.2010)

Nebylo to špatné a sympaticky na mě působil ten akční závěr kdy Ivan Vyskočil v roli záškodníka měl něco do sebe. Filip Menzel se role mrkáčka Čika zhostil dobře, pár nápadů i hlášek se našlo a nenudilo mě to, ale nic světoborného to není, ale líbilo se mně, že to nebylo až tak moc infantilní a pokusilo se to vnést nové prvky do filmů pro děti a mládež. 60%(3.12.2009)

Další z příjemných dětských filmů v čele s mrkajícím trotlem. Je tu i Michal Nesvadba naštěstí bez "Františka" (ale ty svoje mim kouaky si neodpustí ani tady a ještě to učí děti). Parta pionýru co vypadají jak banda trampů co jede do doby kamený tábořit a k tomu pytlák Ivan Vyskočil a hajný Pavel Nový. Dobře se na to kouká.(2.1.2010)

No tak tento film by urcite nemal klesnut pod 60% lebo ako podpriemerny mi rozhodne neprisiel. Nadherne horske exteriery, vyborna Hapkova hudba, poeticka kamera, prijemna oddychova atmosfera, kratka stopaz. Pribehovo to sice nie je ziadna slava ale prepracovany scenar od taboroveho rodinneho filmu ani necakam. 65%(4.12.2009)