Mrkáček Čiko

Rodinný / Dobrodružný

Československo, 1982, 71 min

Zneurotizovaný přecivilizovaným prostředím? No to mě podrž. Kam na ti distributoři chodí? Neurotika z něho udělal někdo úplně jiný. A to, že se Čiko nedokázal zařadit do běžného života, to s tím samozřejmě souvisí. Otec z něho chtěl mít preimianta a maminka by ho doma nejraději opečovávala jako vzácnou květinku. Kluci jeho věku potřebují něco úplně jiného. Vít Olmer mi přijde daleko příjemnější jako herec než režisér. Rukopis Petr Hapky je krásně rozpoznatelný. Při sledování titulků jsem si říkala, jestli jsem to uhádla správně.(31.8.2012)

• Phobia

Ne, ani jako děcko jsem z tohohle filmu nebyla odvařená, spíše mě v některých aspektech mátl a samotný Mrkáček mě vyloženě sral. V dnešní době bych film pravděpodobně chápala lépe, ale předpokládám, že Mrkáček by mě stále... iritoval ;-). 45%(3.12.2009)

Jak se dostat psychicky nahoru a zapojit se do kolektivu ostatních dětí je zhruba námět filmu. Klasický film pro děti. Režisérka Věra Plívová-Šimková ty dětské filmy uměla výborně. Tady je ještě pohodová hudba Petra Hapky a ten klasický "pionýrák".(24.3.2011)

Moc pěknej dětskej film jakej uměla točit jen Věra Plívová-Šimková, specialistka na filmy pro děti. Nezapře se i hororová atmosféra. Výborná hudba Petra Hapky.(6.4.2014)

• hous.enka

Musím uznat, že mrkací panenka Chico mě ještě dlouho bude strašit ve snech. Mrkáček Čiko patří k jedněm ze slabších dětských filmů, ač nepostrádá prvky napětí i poučení a je doplněn výbornou hudbou Petra Hapky. Jenže něco v tomhle filmu nefunguje. Je to podivně kamarádský vztah mezi oběma kamarády? Anebo je to rozpustilý a nejchytřejší pionýrský vedoucí v podání Michala Nesvadby? Zápletka s pytlákem mi přijde vynucená a rozuzlení nakonec proběhne velmi rychle a mírně. Ne, Mrkáček Čiko šel úplně mimo mě.(6.4.2014)