Mrkáček Čiko

Rodinný / Dobrodružný

Československo, 1982, 71 min

• gouryella

Podprumerny detsky film, u ktereho se detsky divak spise nudi a dospely nevericne kouka.(4.8.2002)

No tak tento film by urcite nemal klesnut pod 60% lebo ako podpriemerny mi rozhodne neprisiel. Nadherne horske exteriery, vyborna Hapkova hudba, poeticka kamera, prijemna oddychova atmosfera, kratka stopaz. Pribehovo to sice nie je ziadna slava ale prepracovany scenar od taboroveho rodinneho filmu ani necakam. 65%(4.12.2009)

Moc pěknej dětskej film jakej uměla točit jen Věra Plívová-Šimková, specialistka na filmy pro děti. Nezapře se i hororová atmosféra. Výborná hudba Petra Hapky.(6.4.2014)

• hous.enka

Musím uznat, že mrkací panenka Chico mě ještě dlouho bude strašit ve snech. Mrkáček Čiko patří k jedněm ze slabších dětských filmů, ač nepostrádá prvky napětí i poučení a je doplněn výbornou hudbou Petra Hapky. Jenže něco v tomhle filmu nefunguje. Je to podivně kamarádský vztah mezi oběma kamarády? Anebo je to rozpustilý a nejchytřejší pionýrský vedoucí v podání Michala Nesvadby? Zápletka s pytlákem mi přijde vynucená a rozuzlení nakonec proběhne velmi rychle a mírně. Ne, Mrkáček Čiko šel úplně mimo mě.(6.4.2014)

Jak se dostat psychicky nahoru a zapojit se do kolektivu ostatních dětí je zhruba námět filmu. Klasický film pro děti. Režisérka Věra Plívová-Šimková ty dětské filmy uměla výborně. Tady je ještě pohodová hudba Petra Hapky a ten klasický "pionýrák".(24.3.2011)