Zabíjení

• Česko Velká kořist (více)

Johnny Clay sa po piatich rokoch dostal z väzenia a chystá sa oženiť so snúbenicou Fay. Je pevne rozhodnutý, že do ďalších kšeftov sa pustí až keď sa presvedčí, že riziko ozaj stojí za potenciálny zisk. Spolu so štyrmi ďalšími mužmi chystá prepadnutie dostihovej pokladne. V hre sú dva milióny dolárov. Lúpež je naplánovaná do najmenších detailov. Zapojený je do nej aj George Peatty, plachý pokladník z dostihovej dráhy. Je ochotný riskovať krk len preto, aby zapôsobil na chladnú a panovačnú manželku Sherry. Sherry mu je neverná s Valom a všetky informácie o plánovanej lúpeži posúva svojmu milencovi. Tak dokáže aj dokonale naplánovaný zločin stroskotať na príliš dokonalej zhode náhod... (oficiální text distributora)

matias32

Plán v tomto filme je ako stavba, ktorá stojí na nestabilne postavených základoch. Stačí aby ste jednu tehlu vybrali a všetko je to v prdeli. Nemohol chlapík kúpiť viac kufrov:D? ()

Itar

Film, který by klidně snesl ještě o kus delší stopáž v rámci rozkreslení jednotlivých charakterů. Takhle jsou i přes zručnou Kubrickovu režii postavy pouze jemně načrtnutné. K ostatnímu už moc výtek nemám. No a Sterling Hayden... Sterling Hayden. ()

Disease

Jako plusy vidím celkem povedený scénář, co se loupeže týče, občasný noirový vizuál a vyprávěcí styl, který mi připomínal Jackie Brown. Negativa jsou špatné herecké výkony, dialogy (od Jima Thompsona, autora Killer inside me ?!?) a hlavně vypravěč. Chápu, že pro tehdejšího diváka by asi bylo dnešní uvedení do děje bez komentáře, kdo je kdo a proč co dělá, tvrdým oříškem, ale tohle mi přišlo až příliš polopatické. Celkově jsem se ale bavil, takže takový lepší průměr. Jelikož pro mě není Kubrick až tak zásadním režisérem, nemám potřebu dávat extrémní hodnocení (ani "za zásluhy" ani za zklamání). ()

Blondsky

Výborná noir podívaná, která je klasicky opět skvěle zrežírovaná (dostihy, akce nebo úplný závěr). Tohle byl ten film, kdy se to zlomilo a Kubrick si získal respekt. ()

Jorge-Z

Geniální loupež, která končí tak, že by si člověk vytrhal všechny vlasy na hlavě (debilní pes). Jednoduchost, ale preciznost. I tak lze okomentovat tento film. ()

Shogin

The Killing je mnou tisícátý ohodnocený snímek zde na CSFD a musím říct, že mi naprosto sedl a od začátku do konce jsem si ho parádně užíval! Opět se klaním géniovi a oblíbenci jménem Kubrick a s velkým nadšením dávám plný počet! ()

chuckboris

Vůbec žádná nuda, hned od začátku se něco děje, celej film má rychlý tempo, dobrý zvraty, napětí, a jěště k tomu příjemná stopáž 85 minut. Když někdo neví na co koukat, tímhle neprohloupý. ()

Ollie235

Na můj vkus příliš obyčejné. Když jsem si před projekcí pročítal zdejší ohlasy a v hlavě si promítal další Kubrickovy filmy, došel jsem k závěru, že tohle bude zajímavý, napínavý film. Bohužel to na mě ale takto nepůsobilo. Špatné to není, to vůbec ne, ale mezi dalšími zástupci žánru to nikterak nevyčnívá. Hlas vypravěče a nelineární děj sice působí dobře, ale že by mě to nějak nadchlo, to ne. ()

aLPaC

Je vidět, že tímhle filmem se inspirovala celá řada dalších v budoucnu. Po dvou průměrácích Kubrick předvádí své umění. Akorát ten plán měl v sobě trhlin jak ementál. To mi ale na zábavě rozhodně neubírá. Na svou dobu fantastický film, ale přeci jen, mám-li se na to podívat očima dnešního diváka, 5* dát nemůžu. ()

Oralfabet

Kubrickův první plnohodnotný celovečerák je slušná noir kriminálka se skvělým závěrem, ale čekal jsem možná trochu víc, v porovnání s jeho pozdějšími kousky na mě tohle působí celkem zapomenutelně. V té době to ale asi mohlo být něco unikátního. Johnny Clay je každopádně velice cool. 7/10 ()

Bivoy

Propracovaná zápletka a vygradované napětí - po všech stránkách výborné, jen ten konec člověka naštve. Proč si probohoa člověk, co vymyslel geniální zločin, nezvládne koupit pořádný kufr? :-D Pátá hvězdička je tu za skvělý výkon Coleen Gray coby největší mrchy pod sluncem. ()

WinstonS

Nedoceněný skvost, který brilantní výstavbou příběhu a formou vyprávění předběhl svoji dobu. Místy jsem napětím ani nedýchal, Kubrickova režie a Ballardova kamera jsou fantastické a s diváky si doslova pohrávají. ()

JohnFarst

Jednoznačne Kubrickovo najlepšie dielo jeho rannej tvorby, ktoré svojim predlohám ako Sunset Blvd. alebo Preč od minulosti vzdáva "nekompromisnú" poctu. Jedna výborná noirovka na dlhý ťažký večer s vynikajúcimi hereckými výkonmi Cook Jr. a Haydena. Kubrick má naštudovanú prácu s noirovými obrazmi do detailu a práve v Zabíjaní ich nadsadzuje a obohacuje o svoj neomylný strih a hudbu. Strhujúci príbeh nedá ani nachvíľu vydýchnuť, stále sa niečo deje a až na tých pár dlhších ukecaných scén je tento film veľdielo krimi gangsterského žánru. Zaujímavé sú hlavne duše hlavných hrdinov, ktorí nie sú tak politicky korektní ako sa na 50. roky patrilo, sú skôr normálni a ich činy a správanie rozvážne čo potvrdzuje kvalitu scénara. Nemá to ďaleko od plného hodnotenia, výborný Film s veľkým F. ()

TomasKotlant

Zajímavý film, který nabízí velmi svěží a netradiční neakční pohled na loupež. Dala by se použít fráze, že celý film je jako šachová partie, kterou Kubrick hraje za bílé i černé. Závěr mohl být možná o něco lepší, ale i tak je to pěkný šach-mat zmatenému divákovi, který se snaží zorientovat v jednotlivých tazích a figurkách. S přihlédnutím k tomu, že tento film se dá považovat za stařičkého veterána, uděluji pět hvězdiček. *** Ve zkratce: Peníze prší. ()

RadimFišer

Výborná záležitost. Té lehké ženě jsem to přímo přál. Napětí od začátku až do konce. Stanley Kubrick ukázal svoje mimořádné schopnosti. Klasika, Která nejde přehlédnout. ()

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci