Skála

Brigádní generál Francis X. Hummel dlouhá léta velel tajným operacím. Ztratil během nich spoustu mužů a s hořkostí sleduje, jak nevděčně se k nim i jejich pozůstalým vláda chová. Když jeho žádosti nemají žádný efekt, rozhodne se společně se svým komandem přepadnout sklad zbraní, odkud uloupí rakety s chemicko-biologickou látkou VX. Opevní se ve zrušené věznici Alcatraz se stovkou rukojmích a patnácti raketami, namířenými na blízké San Francisco. Pak se spojí s ředitelem FBI a předá mu své požadavky. Vláda má během čtyřiadvaceti hodin převést na zvláštní konto sto milionů dolarů, které budou poukázány rodinám mužů, kteří během tajných operací zemřeli při plnění povinností. Pokud ne, tak odpálí rakety. Pentagon se rozhodne vyslat na ostrov speciální jednotku. O bomby se má postarat odborník na chemické a biologické zbraně Stan Goodspeed, který ale nemá zkušenosti s akcemi v terénu. Dostat komando nepozorovaně do pevnosti je donucen John Patrick Mason, bývalý britský agent, kterému se před třiceti lety jako jedinému podařilo z Alcatrazu uprchnout. Výtečně připravení Hummelovi muži však komando odhalí a zlikvidují. Přežijí pouze Mason a Goodspeed... (TV Nova)

Krysa SPK

Nejlepší akční film všech dob a jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Skvělé sehraná dvojice Connery - Cage, záporák/nezáporák Ed Harris, bombastická hudba Hanse Zimmera a dalších a hlavně vizuálně nadupaná režie Michaela Baye. Finále snímku, kdy Cage dává znamení světlicemi a stíhačky se blíží k ostrovu, patří k nejsilnějším filmovým zážitkům. ()

lumiros

Zcela výjimečná plejáda hollywoodských hvězd ve výborném thrilleru, který ani časem nic neztratí ze svého lesku. ()

sskrblik

Asi nejlepší akční film, co jsem kdy viděl! Nechybí mu vůbec nic - skvělá hudba, výborné herecké obsazení především Sean Connery a spousta akce. Jasně po čase to díky televizi znáte nazpaměť, ale svou hodnotu má snímek pořád! ()

JohnSmith

Bayův druhý počin a hned z toho byl akčňák roku.Minimálně. Spousta akce, hlášek, nádherně nasnímané, jen toho patriotismu tam bylo trošku moc. Herci taky naprosto skvělí, teda krom Nica, ten byl nesympatický až hrůza. Naopak Connery byl naprosto k sežrání. ()

swe

Geniální akcí nadupaný film od začátku do konce! Herci se předhánějí, který z nich bude divákovi sympatičtější (a to včetně zlosynů) a pokud se i přes to všechno najde někdo, komu toto nevoní, stejně musí Skále udělit alespoň dvě hvězdy za Zimmerův (a spol.) velkolepý soudtrack. ()

Tomesh

Na ten patriotismus tady kašlu. Skála je můj nejoblíbenejší akční film. Jen se podívejte na Conneryho, jak je k posraní klidnej.. já ho prostě žeru.. ()

Trustme

Modelová ukázka špičkového pojetí velkého akčního filmu. Dokonalé herecké obsazení dostatečně známými herci, včetně charismatických velikánů. Pojetí hrdinství a úchvatného patosu v tom nejryzejším a nejkrásnějším provedení. Souboje USMC a SEAL jednotek, kulisa skákavých silnic San Francisca stvořených pro akční jízdu, chodby a tajemno pevnosti Alcatraz, skvělá postava Johna Masona (S. Connery), smrtící krása zelených kuliček a jedna z nejlepších akčně - heroických melodií v dějinách filmu! Vysoko nasazený level Michaela Baye pro nadstandardní práce v oboru čistokrevné action movie je dodnes respektován a prakticky nepřekonán. Nemohu opomenout moji nejoblíbenější scénu a sice ono slavné, legendární naražení zelených světlic v poslední chvíli odvrácení leteckého útoku... Tohle je Umění v akčním filmu! ()

greghouse

a kdo to je John Patric kurva Mason..........chlape právě sis zrušil ferrari- nebylo moje, tohle teď je......dřív jsme tohle zvládali se šnorchlem a ploutvema........miláčku, chtěla bys vědět kdo zabil Kenedyho hláškama nabitá superakce, který bych dal 6 kdyby to šlo ( ach jo - ono to nejde ) ()

Brain-D

Jeden z nejlepších akčních filmů v dějinách filmu. Nejlepší film Michaela Baye a lepší už podle mě ani nenatočí. Hans Zimmer a jeho hudba tu graduje s výbornou akci, že se z toho stávají naprosté adovizuální orgie. A rozhodně jedna z nejlepších rolí Nicholase Cage. Špica. ()

Sany33

Skala je mnohými považovaná za jeden z najlepších akčných filmov vôbec. A je rozhodne nemôžem nesúhlasiť. Režisér Michael Bay spravil v tomto prípade všetko na výbornú a vzišla z toho nezabudnuteľná pecka s parádnymi a nápaditými akčnými scénami, výborným humorom aj skvelým ústredným triom. Po vizuálnej stránke Skale jednoducho niet čo vytknúť, pričom ten úžasný soundtrack sa dá počúvať donekonečna. 97% ()

Vertigo666

Nejlepší film Michaela Baye, možná jeden z nejlepších akčních filmů vůbec, zaručeně podívaná, která je pastvou pro oči a parádní herci, hlavně Connery a Harris. ()

ganz

Jediný dobrý film se značkou Michael Bay (mizery jsem zatím neviděl), z hereckých výkonů mě najvíc zaujal Ed Harris, aneb záporák v právu.8/10 ()

horacko

Videl som to ked som bol este mensi a vtedy ma to velmi uchvatilo. Teraz si uvedomujem, ze ten film nebol vyborny len v ociach toho mladeho pubertaka ale i dospeleho divaka. ()

m.a.t.o.

„Ako ste sa dostali do tejto kaše?" – „Výborne poznám toto väzenie. Bol som tu istý čas na formálnej návšteve." Nadupaná pecka s krásnou kamerou, výbornou réžiou a ešte lepším hereckým obsadením. Hudba výbroná, The Rock OST počúvam dodnes. Scenár, síce nič výnimočné či prešpekulované, no urobený tak, že celý film je jedna veľká (a hlavne dlhá) adrenalínová jazda od začiatku až do konca. A Sean Connery so samopalom v ruke je coolovejší, než Bruce Willis v zakrvavenom tielku. A nie, že nie! 100 %. ()

Zemřel Sean Connery

17.05.2015

Michael Bay se vrátí do reality

Michael Bay se vrátí do reality

19.03.2014

Fanoušky eRkových akčních klasik jako Skála a Mizerové jejich režisér Michael Bay v minulých letech asi moc nepotěšil. S výjimkou bizarnosti Pot a krev se totiž uzavřel do světa mimozemských robotů,… (více)

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí