Skála

Brigádní generál Francis X. Hummel dlouhá léta velel tajným operacím. Ztratil během nich spoustu mužů a s hořkostí sleduje, jak nevděčně se k nim i jejich pozůstalým vláda chová. Když jeho žádosti nemají žádný efekt, rozhodne se společně se svým komandem přepadnout sklad zbraní, odkud uloupí rakety s chemicko-biologickou látkou VX. Opevní se ve zrušené věznici Alcatraz se stovkou rukojmích a patnácti raketami, namířenými na blízké San Francisco. Pak se spojí s ředitelem FBI a předá mu své požadavky. Vláda má během čtyřiadvaceti hodin převést na zvláštní konto sto milionů dolarů, které budou poukázány rodinám mužů, kteří během tajných operací zemřeli při plnění povinností. Pokud ne, tak odpálí rakety. Pentagon se rozhodne vyslat na ostrov speciální jednotku. O bomby se má postarat odborník na chemické a biologické zbraně Stan Goodspeed, který ale nemá zkušenosti s akcemi v terénu. Dostat komando nepozorovaně do pevnosti je donucen John Patrick Mason, bývalý britský agent, kterému se před třiceti lety jako jedinému podařilo z Alcatrazu uprchnout. Výtečně připravení Hummelovi muži však komando odhalí a zlikvidují. Přežijí pouze Mason a Goodspeed... (TV Nova)

vofo

Je rok 2014. Skálu jsem si pustil po několikaletém půstu a na rovinu říkám, že je to nejlepší akční thriller všech dob. Proč? Těch důvodů je několik. 1. Herecké trio Connery, Harris, Cage. 2. Perfektní soundtrack tria Zimmer, Gregson-W. a Glennie-S. 3. Michale Bay ve své nejlepší formě bez zbytečného fetišismu ve zpomalovačkách a megalomanství. Ten film má tempo, napínavé scény, perfektní kameru i nejednoznačné "hrdiny". Dalšího majstrštyku tohoto ražení už se nedočkáme aspoň dalších 10 let. Jestli vůbec. ()

Usir

Pro mě jeden z nejlepších akčních filmů, rád se na něj dívám znova, skvělý Sean Connery a Nicolas Cage. ()

aranek

Nejlepší argument pro vytlačení dabingu do ilegality je tenhle film. Vycvičená britská inteligence, fialová srdce, generál Attorney, Oko za oko [Aye Aye, Sir], a tak dále. Ale bylo by chybou kvůli tomu zavrhnout výborný akční snímek. Skvěle řemeslně provedený (a to bez počítačových triků), s naprosto úžasným soundtrackem, který si občas pouštím jen tak, se sympatickými padouchy a svižně ubíhající, bez zbytečných logických lapsů. Od začátku jsem fandil F.X. Hummelovi. ()

Sealteam6

Dost možná nejlepší kousek svého žánru. Bay ukázal, že i bez nekřesťanského rozpočtu to jde. Connery a Harris naprosto bezkonkurenční. ()

CAR0DEJ

Tento film by mohol slúžiť ako výkladná skriňa tvorby akčného filmu 90-tych rokov spolu s podobnými filmami ako Con Air, či Tvárou v tvár (aj v nich hral náš teraz už naozaj starý dobrý Nick) alebo k Smrtonosným zbraniam, ale to už odbieham. V každom prípade, každý záber, každý prechod, každá hláška, každý tón, každý pohľad dokonalý... má svoj význam, má svoj zmysel. Nastrihané perfektne. Výstavný kus. Sean Connery, Nicolas Cage, Ed Harris, William Forsythe, David Morse, či John Spencer v roli "prolhaného bastarda vometáka" alebo sladká Vanessa Marcil aj so svojimi "vdolečkami", proste všetci dokonalí. Čistá dokonalosť. Takto sa majú točiť akčné filmy. Michael Bay v životnej forme, ktorú pre mňa ešte nedobehol a asi tomu tak ani nikdy nebude (i keď posledné Pain and Gain ho vracia do formy, zďaleka sa tomuto Veľdielu nepribližuje). Povedané slovami "klasika": "Your "best"!? Losers always whine about their best. Winners go home and fuck the prom queen." (Čo ináč v českom preklade nadobudlo úplne iný rozmer, ale to nechajme bokom). Na záver už hláška, ktorá sprevádzala moje dospievanie, keď sme si nepovedali s kamarátmi nič iné ako: "Nejradši bych tě vykuchal, hochu !" ()

LeePriest

Perfektní vizuální stránka, špičková hudba, velmi povedená akce a napětí, dobře zvládnutá kamera, zajímavý scénář a herecké hvězdy Nicolas Cage, Sean Connery a Ed Harris udělali z tohoto kousku jeden z nejlepších akčních filmů co jsem kdy viděl. Bravo! ()

Eeve

Tento film patrí medzi to najlepšie, čo akčná filmová scéna deväťdesiatych rokoch vyprodukovala. Predovšetkým úžasné portfólio všetkých (teraz už) starých filmových hviezd, kde ma nepustí nespomenúť niektorých - predovšetkým Sean Connery a Nicolas Cage, ale aj Ed Harris, John Spencer, David Morse, Danny Nucci, Xander Berkeley - to sú všetko herci, s ktorými som vyrastala a ktorí začali tvoriť moje kinematografičné povedomie :) Za to som tomuto filmu vďačná, takisto ako skvelej akcii a parádnemu vizuálu. Menej už ma potešil nie celkom stopercentný scenár a "nenapínavosť", resp predvídateľnosť jednak samotného záveru, ale prakticky aj filmových zápletiek ako takých. Stále ale zostáva kúskom, ktorý sa určite oplatí zhliadnuť. ()

Polter1

Nejradši by te vykuchal, hochu. S radostí te vykuchám, hochu. Co tem lidem je? Co Mejsne? Nemyslíš že na tomhle ostrove je zbytečne moc vzteku. Je to taková pubertálni predráždenosť. Víš takovej vsetek, jako, když mi je šestnásť a nenávidím svojho fotra. Nicolas ma skrátka baví. A baví ma aj tento film. Vidieť, že ide o výbornú snímku zo starých dobrých 90-tých rokov. ()

LencaN

Doufám, že se tím ze mě nestává chlap, ale líbilo se mi to moc. Dobrá zápletka, celkově chytlavý scénář, dobré obsazení, které by už samo o sobě zasloužilo 5*. Connery jako lišácký útěkář, který ale dost věcí umí z dřívějška a umí překvapit i svojí férovostí. Cage, roztomilý laborant, který sotva umí zacházet se zbraní a Harris, kterému disciplína kouká z očí. Ale byli tu i další příjemné herecké obličeje. Kamera super, akční scény byly kuloidní nebo alespoň mně to stačilo. Hudba to všechno jenom ještě víc nakopávala. Pořád jsem si říkala, jako bych slyšela Piráty z Karibiku a ejhle, on má v hudbě prsty božský Zimmer. Tohle byla zatraceně povedená směsice dobře odvedené práce ve všech směrech. ()

Dwight15

Velice pěkně natočený akční film, neobvyklá zápletka, svižný průběh ale bohužel lehce předvídatelný konec. 85% ()

jackalsc

Ve filmu je strašně moc přeháněk což je na USA naprostá klasika, ovšem jsou i chvíle kde jste těmi přeháňkami až doslova znechuceni. Naprosto obyčejný, nenáročný thriller kde nemusíte nad ničím přemýšlet a jen se díváte jak nasraný generál co chce spravedlnost vraždí nevinné vojáky co jen dělají svou práci. Trochu na hlavu, nemyslíte? ()

DaNvYto

Taky jste měli nutkání si tu zelenou věc strčit do vany? Akčňák kjehož nejnudnější akce je vrcholem akčních filmů dnešní doby. ()

tyzmrde

Nejlepší film Michaela Baye !!! a Seana Conneryho. Druhý nejlepší film Nicolase Cage (První nejlepší je Tváři v tvář) !!! ()

Chaloupek

Navzdory Bayovi je to jeden z nejlepsich akcnich filmu vsech dob. Strih, kamera a hudba jsou super. Zbyvaci dve HVEZDY maji na svedomi Ed Harris a bozsky Sean Connery. ()

Zemřel Sean Connery

17.05.2015

Michael Bay se vrátí do reality

Michael Bay se vrátí do reality

19.03.2014

Fanoušky eRkových akčních klasik jako Skála a Mizerové jejich režisér Michael Bay v minulých letech asi moc nepotěšil. S výjimkou bizarnosti Pot a krev se totiž uzavřel do světa mimozemských robotů,… (více)

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí