Dallas 63

Mysteriózní / Thriller
USA, 2016, 7 h 6 min (Minutáž: 42–81 min)

Předloha:

Stephen King (kniha)

James Franco, Sarah Gadon, George MacKay, Chris Cooper, Cherry Jones, Daniel Webber, Kevin J. O'Connor, Lucy Fry, Nick Searcy, T.R. Knight, Brooklyn Sudano (více)

Epizody(8)

Kdybyste měli možnost změnit minulost, udělali byste to? Středoškolský učitel angličtiny z Maine Jake Epping se po rozvodu sejde se svou bývalou ženou ještě naposledy v kavárně, aby podepsal potřebné listiny. Když jej při tom pozoruje majitel kavárny a jeho přítel Al Templeton, rozhodne se Jakeovi prozradit své tajemství, které nikdo jiný nezná. V kavárně jej pošle do temné komory a rázem se propadne do roku 1960. O tom, že se nejedná o výplod fantazie Jakea rychle přesvědčí tím, že mu předvede, že vše, co udělá v minulosti, se po jeho návratu projeví v současnosti. Al měl díky této komoře jediný celoživotní sen, zabránit atentátu na prezidenta Kennedyho 22. listopadu 1963. Když viděl Jakea se svou bývalou ženou, uvěřil, že on je tím správným, kdo by to mohl dokázat. Jemu již síly nestačily, proto se v ten okamžik vydal na svou poslední cestu komorou, aby pro svého nástupce vše připravil, a než byl Jake v kavárně hotov, byl Al zpět. Jake se nejprve zdráhá, po dlouhém váhání však nakonec svolí a vydá se do roku 1960. Zde však zjišťuje, že minulost se nenechá jen tak lehce změnit a hodlá se bránit... Seriál z roku 2016 kombinující špionážní tématiku s cestováním v čase byl natočený podle bestselleru Stephena Kinga z roku 2011. Ústřední roli nenápadného učitele, který se rozhodl rozklíčovat okolnosti, a nakonec i zabránit atentátu na J. F. Kennedyho, ztvárnil James Franco, který byl zároveň i producentem seriálu. V dalších rolích se představili i Chris Cooper, Sarah Gadonová, Lucy Fryová, George MacKay nebo Daniel Webber. Stephen King nesl v hlavě nápad na napsání knihy již od roku 1971, ještě před vydáním svého prvního díla. Pro účely knihy procházel spolu se svým dlouholetým přítelem a poradcem Russem Dorrem mnoho archivních materiálů ohledně samotného atentátu i tehdejší doby, aby naplnil svou vizi o věrohodném vylíčení událostí, které jsou stále předmětem nevysvětlitelných narativů i nejrůznějších konspirací. (Česká televize)

hany83

Pro mě trochu zklamání, přece jen, kniha se mi líbila víc. Vadila mi tu postava Billa, na druhou stranu Sadie byla úžasná! Přesto asi zaokrouhlím směrem dolů na tři. ()

Hubna

Kdybych nad tím začal víc přemýšlet, musím dát tak 3*. Občas jsou tam totiž větší či menší díry/knížku jsem nečetl/. Ale výborná atmosféra jak 60. let, tak i příběhu samotného hodnocení hodně vylepšuje. Výborně vybraní herci! ()

esmoke

Seriál na motivy knihy Dallas 63 od Stephena Kinga. Dne 22. listopadu 1963 otřásly Dallasem tři výstřely, prezident Kennedy zemřel a James Franco chce změnit minulost. Začátek je slušně znepokojivý, ale pak se z toho stává obyčejná romance, hlavní "hrdina" je pak nudnější než bych chtěl a drama je ten tam. ▐1. série (8 dílů) (2D titulky) *** ()

Emperor1

Tak nějak jsem už zvyklý na to, že Kingovy knižní předlohy jsou ve většině případů věrně a zdařile zpracovány i do filmové podoby. Hlavně ať mistrovi slouží zdraví a fantazie. ()

JihadJoe

Nebylo to špatné, ale prostě kniha je kniha. Kingovo vyprávění prostě dokáže zachytit málokterý film. Navíc ve srovnání s knižní předlohou to prostě nemá takovej náboj, spousta věcí mi zde chybí, něco zbytečně přebývá. Franco se na hlavní roli docela hodil, Sadie bohužel již méně. Kdybych nečetl Dallas 63, asi bych dal o hvězdu víc, takhle jen za průměrné 3* ()

hony23

Cestování do minulosti za účelem změnit dějiny je celkem častý námět filmů a seriálů, takže čekám, kdy to někoho napadne i v našem českém rybníčku a vyšle svého hrdinu zabránit vítěznému únoru, nebo zvolení Zemana prezidentem. Tento seriál díky cestě do roku 1960 přináší příjemné retro, nechybí napětí i zajímavé zvraty a tak je stále na co koukat. A kdyby se nám náš hrdina v mimulosti nezamiloval a celkem nápaditý děj nenaředila kýčovitá love story, klidně bych tomu vpálil 5 hvězdiček! ()

MzKzRt

No vzhledem k tomu, jak tento seriál každý tak chválil, jsem čekal celkem hodně, ale nakonec jsem byl zklamán. Nebyl to nutně špatný seriál, to rozhodně ne, ale nezaslouží si podle mě takové hodnocení, jaké mu každý dává. Pokusím se tedy popsat můj pocit ze seriálu a chtěl bych dodat, že jsem nečetl knihu, takže za některé věci, které mi vadí, možná nemohou vyložené tvůrci seriálu. Začal bych asi samotným konceptem cestování časem. Myslím, že zde byl až žalostně málo využit. Dalo by se s tím experimentovat, ukazovat více výsledků měnění minulosti, nějaké paradoxy, ale nic zde až na první a poslední díl není a pak samozřejmě takové trochu na můj vkus hloupě vysvětlené a až moc magicky jednoduché "minulost vás bude tlačit zpět".Také vůbec samotný hon za vrahy Kennedyho, o kterém jsem si myslel, že seriál má hlavně být, je tady poněkud upozaděn. Opět, bylo možné pustit se do různých experimentů, nečekaných zvratů a rozvíjet nějaké nečekané konspirační teorie, ale dobře, seriál měl zůstat v tomhle ohledu asi při zemi, což by mi ani nevadilo, kdyby tenhle aspekt byl udělaný dobře. Nelíbilo se mi, že v podstatě celé vyšetřování nakonec nemělo vzhledem k posledním pár dílům žádnou váhu a vyznělo nějak naprázdno, tohle a pak ještě fakt, že samotné vyšetřování je možná tak čtvrtina, ne-li menší, část stopáže. Co zabírá většinu stopáže, když to není ani nic s cestováním časem, ani s řešením Kennedyho vraždy ? Přeci romance dámy a pánové, ano seriál je v podstatě jen netypická soap opera s kulisou šedesátých let. Což o to, mě by romance nevadila, kdyby jen "okořenila" běh hlavních událostí a byla věrná a mezi postavami by byla reálná chemie, jenže tady to je ta "pocukrovaná" a neuvěřitelná a místy až otravná romance, kterou můžeme vidět v hloupějších romantických filmech. A to i přesto, že Franco i Sarah Gadon jsou výborní herci. Svoje role oba zvládali skvěle a hodili se do nich, jen tu jejich romanci jsem jim prostě nemohl uvěřit. Také se někdy postavy rozhodovaly dost nelogicky až stupidně, ale celkový dojem to zase tak moc nerozbíjelo. Jediná role, která mi pak vadila, byla asi postava Billyho, McKay ho sice zahrál dobře, nicméně mi přišel dost otravný a pro děj v podstatě naprosto zbytečný. Poslední věc, která mi trochu pila krev, je už jenom detail. Jsou to drobnosti, kterých si člověk všímá v průběhu filmu, jako například, vystřílení 7 nábojů z pistole na 7 nábojů, s tím, že vidíme v jednom záběru, že se zasekl závěr a zbraň je prázdná a v dalším záběru už další postava z té samé pistole bez přebíjení vystřelí ještě jednou. Nebo líné vypravování, kdy postava startuje auto "dráty" i když jsme jí to nikdy předtím neviděli dělat a proto si musí pod vousy zamumlat vysvětlení, že jí to jiná postava předtím naučila. Nebo prostě klasické, z učitele lenocha bez motivace se po oholení knírů stává neuvěřitelně sexy profesionální agent, který nemá problém zabíjet lidi, a to přes noc. Takové věci nemám moc rád ani u filmů, a tam se pracuje s mnohem menší délkou a tak se dá pochopit podobné zjednodušení, a to se tomu i tak některé, dobré filmy dokážou ubránit, ale u seriálu, kde je délka mnohonásobně větší, je to podle mě škoda, zvlášť když jiných aspektů v ději bylo možná až příliš. Jinak atmosféru seriál zvládá skvěle, krásné období šedesátých let je působivě zpracováno a doplňuje ho velmi trefná, dobová hudba. Když se v seriálu taky konečně děje něco trochu napínavého, bývá to také skvěle natočeno a nemůžete se odtrhnout od židle, škoda jen, že takových scén je poskrovnu a většina jich jsou sladké pohledy a úsměvy ústřední dvojice. Mám-li to shrnout, řekl bych, že pokud si chcete dát nějaký pěkný slaďák z šedesátek, je toto ideální volba, pokud vás však více zajímá cestování časem nebo spiknutí okolo Kennedyho vraždy, můžete se podívat na první dva díly a na ten poslední, který je sice lehce předvídatelný, ale na city jako jediný funguje celkem pěkně, zbytek ignorujte, nebo se jím jen zběžně proklikejte. Seriál to není špatný, ale svoje hodnocení si podle mě rozhodně nezaslouží. () (méně) (více)

Kubwajs

Pro mně má tenhle seriál tři prvky,mezi kterými si můžu vybrat : mysteriozní,krimi a romantický. Seriál je postavený na tom ,že se Jake vydá zachránit J.F.K ,ale tenhle děj mně v seriálu vůbec nezaujal spíš působil jako vedlejší . Zajímavější už bylo kdy se Jake rozhodne zachránit Harryho jeho matku a sourozence. Dobře působí emoce a mysterionzní scéna. Jinak role Sadie sedla Sarah Gadon jako ušita. Na ni se nejen hezky dívá,ale ji prostě milujete.Pro ni by člověk zapomněl i na J.F.K.. Za mě osmý díl úplně nejlepší a romantika funguje.Není to úpln ě takové klasické romantické klišé,které vám cpou všude. Má to osobní kouzlo. Seriál hodnotím 4* Ale herce a osmý díl 5* ()

bonovox

Zvesti neklamali, výborný seriál hlavne s dokonalým záverom, kde sa všetko krásne prepojí a vyvrcholí. Cestovanie do minulosti je podané vierohodne a hlavne menenie histórie s dopadom na budúcnosť je taktiež spracované a dostatočne pôsobivé. James Franco je v hlavnej úlohe perfektný a pre Sarah Gardon by som sa vracal do minulosti asi navždy. ()

Ace.A.T.L.

Nevěděl jsem do čeho jdu a měl jse strach, aby se z toho nevyklubalo něco, co by mě zklamalo, protože na tohle téma už toho bylo řečeno a natočeno dost. ALE...... velice milý překvápko a seriál mě chytnul a ohromil. James skvěle vplul do role a sedla mu úplně parádně, atmosféra super a celkově to je skvěle posazený. Za mě skvělý 4* a DOPORUČUJU ()

jackalsc

SPOILERY!!! Tento seriál, jak začínal, byl divný. Pár částí první epizody, kdy Chris Cooper promlouvá k Francovi způsobem jako kdyby byli 20 let nejlepší přátelé, byly hodně divné. Sice tam byla zmínka, že chodí pravidelně do jeho lokálu, ale podle mě byly určité pasáže dosti špatné. Po první epizodě jsem si řekl, že tomu dám další šanci. A sakra hodně dobře jsem udělal. Od druhé epizody mě seriál tak chytil a nepustil mě lehce, ani po titulkách závěrečné epizody. Toto je pro mě přesně ten případ, proč člověk tak miluje filmařinu. Dobová atmosféra udělána naprosto grandiózně, hudba parádní. Super napínavé díly s odlehčenýma, výborná volba herců (Sadie, ředitel školy) a taky Francova změna image hned po vstupu. Má to takovou hloubku. Opravdu po tomto kousku si musím přečíst tu knihu od Kinga a pokud se říká, že kniha je vždy lepší než film, tak si neumím představit na jakém nadpozemském levelu bude. A to se opravdu často nestává, že mě film či seriál donutí přečíst si knihu. Opravdu jsem se těšil na poslední epizodu a doufal jsem, že bude výborná. Ale ta mě naprosto odrovnala, ta postapokalyptická budoucnost. Ten moment, kdy jste si mysleli, že bude hnít v chládku na doživotí. Všechny ty zvraty, ten koncept bojující minulosti, jak v podstatě má všechno zařízené a na konci vlastně zjištujete jak marná snaha to vlastně byla. To konečné setkání, ta představa bolesti a radosti jakou musí ten člověk nakonec prožívat, když vidí jak to vlastně je v reálu. Ten záhadný chlap. Všechna ty poselství. A všechno toto bylo jen varování minulosti, aby jste tam už nevkročili. Protože každá změna má velký dopad, který když uvidíte stejně budete chtít vzít zpět a nikdy se tam už raději nevrátíte. Minulost nechme minulosti, co se stalo, stalo se. Chlap co opakovaně vkráčel před vámi totiž dostal rakovinu, aby to už nedělal. Chápu že se spíš rozplývám nad nad knihou, ktera byla asi výborně ztvárněná. Ale klobouk dolů všem zůčastněným a děkuji za tento úžasný zážitek. ()

v.indruchova

Výběr herců do seriálu mi sedl. Tento seriál mě donutil dost přemýšlet a to mám ráda. Sice ke konci seriálu mi přijdou, některé chvíle zbytečně natahované, ale konec se mi opravdu líbil a dojal mne. Doporučuji. ()

Soupalka

Nádherné retro všude kde má být. Sarah Gadon je tak krásná, jak když je z alabastru. James Franco mne poprvé zaujal a překvapil v dobrém slova smyslu. Děj mne co do žánru moc neoslovil, ale ve finále to vyvážily jiné kvality seriálu a tak jako zcela subjektivní hodnocení dávám 5* ()

johnny_vasku

Kingovu předlohu (zatím) neznám, nemohu tedy srovnávat, jeho filmové adaptace mám nicméně v oblibě a tento pilot není výjimkou, i když se v rámci snímků o cestování v čase rozhodně nejedná o nijak inovativní počin. V první třetině se zde běžným způsobem vysvětlí pravidla universa, v druhé se hlavní hrdina (vcelku dobře hrající James Franco) přizpůsobuje padesátým létům (už doktor Emmett Brown nechtěl, aby se sportovní výsledky z budoucnosti zneužívaly ke zbohatnutí ) a v poslední fázi se zápletka komplikuje a vytváří prostor pro další díl, který bude, doufám, alespoň z poloviny tak vydařený jako pilot. 80 %. ()

Thug_Leo

Od 3.dílu se příběh posouvá velice pomalu a rozvíjí se vztahové srajdy, dám ještě jeden díl a pokud se to nerozjede, půjdu na 3* ()

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (více)