Ošetřovatel Rozruch z nemocnice sv. Jakuba dostal z nemocenské pojišťovny místo očekávaného léčivého bahna umělý chrup. Když v pojišťovně osobně vyřizuje přehmat, jsou úředníci velmi neochotní. Rada Pěna přijde do pojišťovny, aby si domluvil výlet se svou tajnou milenkou, sekretářkou Věrou, kterou si chce vzít, až se provdá jeho dcera Heda. Pěna ohlašuje v pojišťovně návštěvu primáře Marka od sv. Jakuba a přestože ho osobně nezná, přimlouvá se za vyřízení jeho žádosti. Když rozčilený Rozruch za chvíli sdělí, že je z nemocnice od sv. Jakuba, úředníci ho považují za Marka a jejich chování se rázem mění. Šéflékař Bruner mu předepíše lázně, kam ho druhého dne osobně doveze. Skutečný Marek přijíždí do lázní s Hedou, které se představil jako Rozruch, aby se přesvědčil o nezištnosti jejích citů. I rada Pěna s Věrou přijíždějí, aniž tuší, že je přítomna i Věřina matka. V malých lázních se nakonec všichni potkají a jejich tajemství se prozradí. Po návratu do Prahy Rozruch, který tajně dostudoval medicínu, promuje, a dostává od Brunera místo v nemocenské pojišťovně. (oficiální text distributora)

Kosir

Korupce byla vždycky a bude! Když se to vezme ze správného konce, tak se udělá úžasná sranda a korupce nevadí! Burian excelentní! ()

Profík

Nejlepší Burianův film, majstrštyk, který nezestárl tolik, jako jiné filmy z té doby se spoustou nádherných scének, které jsou výborné i po mnohém zhlédnutí.Nevím, co je Burianovou nejlepší filmovou scénou, zda ošetřování Šlégla nebo začátek v pojišťovně, ale jedno vím jistě - je to z tohohle filmu. 95%. ()

zimi

Kdybych měl hlasovat pro nejlepší komedii, tak na prvních třech místech by tato jistě figurovala, Vlasta Burian je úchvatný!!!!!!!!! ()

kubyczech

Vlasta Burian má u mě tu výhodu, že i kdyby jen stál a pět minut tupě čuměl na kameru, tak se směju jak třída dětí, když si v ní do ticha nahlas usereš ... V téhle roli je fenomenální, převážně úvodních 20 minut poukazuje na jeho genialitu. Přirozeně se nesmí dále opomenout výkon Čeňka, nevím, jestli by se v dnešní době našel někdo, kdo by tak výstižně ztvárnil snobské papaláše .. ()

obregon

Nesnáším tyhle prvorepublikové taškařice a při sledování "krále komiků" dostávám silné bolesti hlavy. Zamknout do archivu a zahodit klíč. ()

Sadova302b50

Pro mě nejlepší Burian, jakého jsem viděla, scény jako delirium tremens nebo operace prstu nemají chybu, což mimo jiné znamená, že bez Jaroslava Marvana a Čeňka Šlégla by to jaksi nešlo. ()

rebel2009

Tem Lamač byl velmi nadčasový, klidně by mohl dnes dělat ministra zdravotnictví...nešvary ani nezlomí století. Nejlepší scénka je ošetření prstu pana Šlégla, poprvé jsem se málem smíchy počůral...,-) ()

allthistime

Jestli aspoň jeden prvorepublikový či protektorátní film byste měli vidět, tak je to určitě tato výborná dobová parodie.. ()

Bruce0659

Nikdy by ma nenapadlo, že český film starý takmer 80 rokov ma dokáže takto pobaviť. Scenár k filmu je geniálny, hlavne postava Rozrucha a Vlasta Burian predviedol neskutočný výkon. Tento film ma príjemne prekvapil. 100% ()

andreas_tool

Komedie plná nesmrtelných hlášek. ,,Jsem vdova po berním exekutorovi." "To se máte čím chlubit!" Jedna z nejlepších Burianovek. Pobaví, i když ji znám nazpaměť. A jako vždy půvabná Adina Mandlová. ()

Welington

U pokladny stál… je zkrátka bravurní komedie. Ačkoli bylo opravdu komplikované si mezi snímky z Burianovy knihovny vybrat, tento to vyhrál na plné čáře. Je to zábavné, je to strhující a na poli komedií prostě neoblomné. ()

Alagaesie

To bylo vo fous. „Vodpusťte, já zapomněl.“ Vořechy skvělý. Přišel s krabičkou. „Já mám zuby jako hladová zeď.“ Kořen! Tak esi zuby nebo bahno – já bych měl teda jasno. Rezerva. Dobře Mandlová – ženská si má stát za svejma zásadama. „Že se nestyděj!“ „Tak Vy jste hovořil o pivě?“ Šlégl měl výbornou roli. Tobogán! „Pojedem.“ A v zápětí sjetý zábradlí. Rozruch dělá čest svýmu jménu. Jaká „náhlá“ změna. „Toho já znám! Prosím Vás, kde toho doktora vzali?“ Ahá, tak za co dneska platíme těm zlodějskejm pojišťovnám. Nemoc nebo ponorka? No, tak to teda chudák dědeček. Fakt nepochopim logiku bahno za zuby. Co to bylo za nemoc? Kdo je kdo? „Dnes je u vesla, zítra může být na suchu.“ „Von je převozník?“ Rozruch s Leonem nic moc teda. Dneska už budou alkoholový počty úplně jiný… Takže alkoholik neexistuje – je jen určitý typ vědců, kteří alkohol velmi důkladně studují (mnozí až na dno lahve a jedna nestačí). Zlitýho operatéra nebrat. To je recitál! Až z toho jde strach. Ahá – tak takhle se léčí alkoholismus. „Ani není tak diskrétní jako je vožralej, víte?“ Jo, autosugesce je svině. „Za tři neděle příjdu a Vy mi tu trubičku vyndáte.“ Kondolence jak stehno. Jo tak vocaď je příklad 7 a 5… Palec mezi strážníky. Jsou rady. Lebka skvělá. Injekce úsměvná. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011