poster

U pokladny stál...

 • Československo

  Pri pokladnici stál...

 • anglický

  He Stood at the Till

Komedie

Československo, 1939, 99 min

 • sportovec
  *****

  Kryštof Rozruch se činí a my, jeho diváci, s ním. Doznívající První republika v jeho laskavém doprovodu ukazuje své méně atraktivní tváře: nemocniční pokladnu až nepříjemně připomínající nešvary doby minulé i současné, kastovní pohrdání "lepších" těmi "méně ceněnými" a zajímavé lázeňské scény, kombinující kostýmní milostných omylů a nacházení komedii se zajímavými exkurzy na téma "co snese alkohol a co člověk". Domyslíme-li si k tomu kaskády skvostných skečů, invenčních point a jeden z nejlepších Marvanových výkonů po Burianově boku (nepodceňoval bych ani Čeňka Šlégla), jsme uchvacováni vodopády kvalitního českého humoru v nezapomenutelném podání skutečného "krále komiků". Ani se to nezdá, vždyť to bude teprve sedmdesát let, co POKLADNU dávali poprvé.(28.2.2008)

 • Radyo
  ****

  Spolu s komedií Když Burian prášil je tohle to nejlepší, co král komiků natočil. Sice se ve filmu vyskytuje i pár hluchých místeček, ale jinak to je záplava komediálních gagů a hlášek. Vynikající není jen Burian, ale také další herci, hlavně můj oblíbenec z filmů oné éry, Čeněk Šlégl.(8.7.2003)

 • sepp
  *****

  To jak V.Burian shani bahno je proste k popukani.(7.9.2003)

 • Kulmon
  *****

  Herecký koncert Vlasty Buriana jako Kryštofa Rozrucha, který se vydává za primáře Marka. Vždycky mě dostane scéna, kdy Burian louská originálním způsobem ořechy, ale daleko jednou z nejvtipnějších scén v našem filmu je jeho závěrečné "léčení" Čeňka Šlégla :-)(10.5.2009)

 • EdaS
  *****

  Jeden z mála filmů pro pamětníky, na který se dají použít i ta nejpřísnější měřítka kvality. Je poznat, že vznikl na základě zažitého divadelního představení, protože dialogy jsou skutečně vypilované, a Král komiků tak může naplno zářit.(20.7.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace