U pokladny stál...

Pri pokladnici stál...

He Stood at the Till

Komedie

Československo, 1939, 99 min

Herecký koncert Vlasty Buriana jako Kryštofa Rozrucha, který se vydává za primáře Marka. Vždycky mě dostane scéna, kdy Burian louská originálním způsobem ořechy, ale daleko jednou z nejvtipnějších scén v našem filmu je jeho závěrečné "léčení" Čeňka Šlégla :-)(10.5.2009)

Komedie s Burianem mi prostě nikdy příliš nesedly, ale třeba jednou změním názor... Každopádně jsou mi stokrát milejší tyhle stařičké grotesky s Pany Herci než současné "Kameňáky" s celebritami z telenovel. 65%(30.3.2009)

Jeden z nejlepších Burianových fïlmů vůbec.(12.4.2005)

Geniální komedie s Vlastou Burianem, kterému velmi zdatně sekundují Jaroslav Marvan, Čeněk Šlégl či Václav Trégl. Celá řada nezapomenutelných scének a gagů, které jsou neuvěřitelně vypointované. Pro mě nejlepší komedie Krále komiků.....(1.1.2008)

úryvkovitě jsem viděl tenhle film vlastně víckrát, zejména nezapomenutelnou poslední scénu, ale dlouho jsem nechápal, co že je na tom tak úchvatného a výjimečného... po shlédnutí celého snímku v jednom kuse mohu konstatovat, že to pořád úplně nechápu, místy jsem očima posouval čas a na konci si oddychl, že je to za mnou. jako jo, několik povedených vtipů a hereckých výkonů nelze upřít, děj tradičně zmatečný a těžící z osvědčených záměn, takže nikterak originální záležitost, bohužel typu jednou a dost ... na 70% se mi úplně nechtělo, ale přecejen jde o víc než jen tříhvězdičkovou záležitost...(14.1.2009)

• - Keď Rozruch prišiel do poisťovne reklamovať, že dostal namiesto bahna umelé zuby, vysvetľoval, že má v pravej nohe ischias. Pritom ale stále ukazuje na ľavú nohu. (J.J.1972)

• - Jaroslav Marvan se v roce uvedení filmu objevil celkem ve dvaceti filmech. (M.B)

• - Burianova role je v hotelové knize podepsána Antonínem Streitem jako Krištof Rozruch, ale na navštívence, kterou Vlasta Burian rozdává v závěru filmu, je vytisknuto Kryštof Rozruch. (krib)