Můj vůbec nejoblíbenější film s Burianem. "Já k tomu nemůžu moc říct, protože neznám vás, ani tak dalece tohohle pána. Ale co můžu říct je, že prskáte až semhle."(23.7.2008)

Na žebříčku "pětihvězdičkových" Burianových filmů je tenhle asi nejvýš. Přispívá k tomu nemalou měrou i vynikající Jaroslav Marvan.(28.4.2003)

Burian byl opravdová světová třída. Chyběla mu jen angličtina. Ale nás pár Čechů víme svoje.(23.2.2011)

• - Burianova role je v hotelové knize podepsána Antonínem Streitem jako Krištof Rozruch, ale na navštívence, kterou Vlasta Burian rozdává v závěru filmu, je vytisknuto Kryštof Rozruch. (krib)

• - Jaroslav Marvan se v roce uvedení filmu objevil celkem ve dvaceti filmech. (M.B)

• - Slavná „Balada o deliriu tremens“ ve skutečnosti nebyla Burianovo slavné kabaretní číslo. Pravdou je, že text k této baladě napsal sám autor předlohy – divadelní hry – MUDr. Jiří Verner (1905 – 1942) speciálně pro film těsně před natáčením v ateliérech na Barrandově. Podle svědectví manželky Jiřího Vernera Blaženy se Vlasta Burian celou baladu naučil nazpaměť za pouhé dvě hodiny a ihned ji s Jaroslavem Marvanem a Karlem Lamačem natočili. Už nikdy jindy Burian tuto baladu veřejně nerecitoval (ani na divadelních či estrádních scénách). (krib)