Černá zmije

• Velká Británie Blackadder
Velká Británie, (1983–1989), 12 h 15 min (Minutáž: 30–35 min)

Scénář:

Richard Curtis, William Shakespeare (divadelní hra), Rowan Atkinson (více)

Kamera:

Bill Broomfield

Rowan Atkinson, Richard Murdoch, Roger Sloman, John Savident, Brian Blessed, Bill Wallis, Gretchen Franklin, John Hallam, Stephen Gressieux, Angus Deayton (více)

Série(4) / Epizody(24)

Recenze uživatele Tomulka k tomuto seriálu (4)

The Black Adder (1983) (S01)

Koukal jsem na tetno seriál až nyní (mám právě dokoukané všechny serie) a bohůžel musím konstatovat, že tato serie je dle mého soudu nejslabší. ()

Černá zmije II (1986) (S02)

Horší čtyři si tato serie rozhodně zaslouží je o dost lepší než ta první. Postavení Edmunda je rozhodně lepší pro humorné hlášky, které jsou dokonale anglicky suché a v podání Atkinsna velmi humorné. ()

Černá zmije III (1987) (S03)

Atkinson dostane do vinku velmi dobře hrajícího Hugha Laurie a jejich protiklady jsou velmi humorné. Edmunt snažící se zlepšit své postavení díky své vychytralosti a lstivosti je famozní. Také je velmi vtipné jeho neustálé komentování čehokov famozními přirovnávaními. ()

Černá zmije IV (1989) (S04)

Váhal jsem mezi čtyří a pět, ale dalo se z toho vytřiskat i více. Každopádně je čtvrtá řada naprosto nejlepší ze serií. Příměry k určitým situacím jsou famozní kapitán Darling je skvělý pro konfrontaci s Černou zmijí a celkově je kapitán černá zmije prostě dokonale vyzbrojen humorem jemu vlastním v každém díle je hlášek, že by si to měl člověk pomalu zapisovat. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz