Novinář Chris Chandler přijde v Los Angeles o auto, které nutně potřebuje. Nečekaně mu pomůže neznámý muž, který mu daruje svůj luxusní vůz. Překvapený Chris později dárce, právníka Thorsena, vyhledá, a ten mu vypráví, jak byl před časem v nemocnici s dcerkou, která dostala astmatický záchvat. Lékaři si jich nevšímali, dokud je k tomu se zbraní v ruce nedonutil mladý raněný černoch, kterého nikdy dřív neviděl. Chris se rozhodne vypátrat o podivném řetězu dobrých skutků víc. Dostane se tak na stopu jedenáctiletého Trevora McKinneye, který žije na chudinském předměstí Las Vegas s matkou, alkoholičkou Arlene. Před čtyřmi měsíci dostala jeho třída od nového učitele Eugena Simoneta neobvyklý úkol. Vymyslet způsob, jak zlepšit svět kolem sebe, a pokusit se ho realizovat. Trevor přišel s nápadem, že pomůže třem neznámým lidem, a každý z nich místo aby mu pomoc oplácel, ji pak poskytne dalším třem. V rámci projektu přivedl domů bezdomovce Jerryho, dal mu najíst, nechal přespat v garáži a poskytl mu trochu peněz. Druhý, kterému se Trevor rozhodl pomoci, byl sám učitel, poznamenaný v obličeji popáleninami. Pokusil se dát ho dohromady se svou matkou, kterou se tak současně snažil ochránit před svým hrubiánským otcem Rickim. Později však nedokázal zabránit týrání spolužáka Adama trojicí rváčů a smutně konstatoval, že ani v případě Jerryho a učitele se mu snaha nevydařila. Netušil, že se jeho nápad šíří jako nenápadná lavina celou zemí. Ne všechny pohádky však mají dobrý konec. (TV Nova)

Neel

Já jsem tenkrát dostala jako domácí úkol do psychologie podívat se na tenhle film, takže to mám spojené s povinností. Je to sice krásné dojemné drama s dětskou roztomilou hvězdičkou v podobě H.J. Osmenta, ale v reálném životě je jeho metoda naprosto neaplikovatelná a pro mě bylo tohle drama příliš sentimentální. ()

Tomulka

Herecké obsazení úžasné. Herecké výkony dobré akorát- Kevin Spacey. Patří sice mezi mé oblíbené herce, ale jeho výkon v tomto filmu mi přišel jako jeden z jeho slabších. Myšlenka filmu hodně dobrá a hlavně mi u filmu kanuly slzy a to já fakt můžu (dojáky na úrovni to fakt můžu). ()

Nymphadora

Jak napsal AngelAngie: "Silný námět, slabé zpracování, vynikající Haley Joel." Dle mého by se dalo z tohohle námětu dostat mnohem více, místy jsem se docela dost nudila, chtělo to rychlejší spád. Co se týče hereckého obsazení, trochu mi vadila šlachovitost Helen Hunt a myslím, že už předvedla lepší výkony, zato Haley Joel byl opět geniální, jeho kukuč je nezaměnitelný a přesně se na tuhle roli kluka-co chce změnit svět, hodil. ()

Sindymindy

Nefandím příliš patetickým dětským rolím a dokonalým dětským hrdiům, kteří mění svět, ale velmi oceňuji myšlenku filmu o strategii poslat "to" dál. Myšlenka je velmi vkusně a pozvolna rozložená v koktejlu nelehkých životních osudů, v čele s Helen Hunt a Kevinem Spaceym, kteří filmu skutečně sluší a překvapí svými netradičními rolemi. Díky nim má film příjemný, zvolna klusající ráz, který se neutápí v citovém patosu. Přesto bych v některých místech ubrala nadšení a přidala dramatičnost a možná by to bylo o fous lepší. Až na ten konec - to bylo seknutí vedle. ()

BabyMilena

Moc milá myšlenka, jak by se dal změnit svět k lepšímu. Kevin Spacey je prostě úžasný snad ve všem, i kdyby byl spálený na škvarek. Helen Hunt v roli, na jakou u ní nejsem moc zvyklá, ale líbila se mi. Jen furt nechápu, proč musel nakonec ten klučina umřít. Chápu, že asi chtěli závěru přidat na dramatičnosti, ale já bych mile ráda přivítala happy end a byla z toho kompletně happy. ()

JK.89

Jeden z mých úplně nejoblíbenějších filmů. Malý kluk s malou ideou, ale s velkými následky. Konec je sice trošku zbytečně tragický, ale i tak pro mě jeden z nejlepších filmů. ()

desnik

Ležérnější zpracování, které svádí film do komornější škatulky mi v tomhle případě vůbec nevadilo...děj se odehrává v odlehlé části Ameriky, kam se to vyloženě hodilo. I výborná hudba tomu napomohla, ale jak říkám, v tomhle případě to nebylo na škodu. Výborný námět, skvěle zahrané.... ()

BlackMolla

Fajn film o vážných věcech, ale myslím si, že to mohlo být ještě lepší. Myšlenka "pošli to dál" je sice dobrá, ale vynechala bych z toho nějakého reportéra atd (to mi přišlo celkem zbytečné) a spíš bych se zaměřila na ten samotný problém alkoholu a násilí. ()

snowman

Skvělý, dojemný film. Škoda, že pravé hodnoty jsou dnes na okraji zájmu a nepopulární. Pak se mnohdy nedivím tak nízkým hodnocením, jako vidím třeba u tohoto podceňoveného snímku... 85 %. ()

dogrose

Nečekaně příjemný zážitek a kvalitní herecké obsazení, bohužel pro mne zcela pohnojený přehnanou sentimentalitou. Zajímalo by mne, jak by film vypadal, kdyby byl natočen v Evropě, případně v Česku. ()

Antonymi

Sladkobolný laskavý film, který potěší příjemnými herci, na druhou stranu z něj příliš okatě čpí hollywoodský kalkul 'tohle diváka zaručeně rozbrečí, šup tam s tím'. Nic než průměr z toho tedy nevychází. ()

veroniccca

Patří do kategorie mých oblíbených filmů. Kevin Spacey dostal roli, která je pro něj jak stvořená. Snímek ,kde hraje učitele ,který je životem poznamenaný,a aby nemyslel na minulost, neplánuje budoucnost, jen si tak žije v zaběhlém rutinním systému, kde má pocit, že ho nemůže nic ohrozit. To vše se změní, když zadá dětem na hodině úkol- Jak by změnili svět? A v té chvíli začně měnit jeho svět Joel Osment, který příjde s nápadem , že pokud pomůže 3 lidem a ti lidé zase dalším 3 lidem, a ti to pošlou zase dál, bude se POŠLI TO DÁL (dobré skutky) šířit po celém světe. Naprosto geniální myšlenka, skvělé obsazení a emotivní konec.. ()

Kaede21

Keď som Pošli to ďalej videla prvý krát, tak ma ten príbeh naozaj chytil za srdce a film sa mi zdal úžasný. Po prečítaní románovej predlohy s omnoho rozvinutejšími postavami a príbehom som svoj názor trochu poopravila. Napriek tomu je však Pay it forward taký pekný smutný, i keď dosť naivný príbeh. ()

basest

Krásný film, trochu naivní, ale se silným příběhem a konec je naprosto odzbrojující. A člověk má zas o čem přemýšlet...hezky se bavte! ()

StanGoodspeed

Mě se na to dívalo celkem dobře a to i přes celkem předvídatelný děj. Ale film v nás měl asi vyvolat myšlenku, že se svět dá změnit a dlouho to vypadalo tak že bych tomu i uvěřil. Konec, byl sice velmi emotivní, ale jinak mi zkazil pocit z filmu jako celku, ztratila se v něm totiž celá pointa změnit svět k lepšímu...utopila se v slzách a sentimentu. Ale já to dál klidně pošlu :-) ()

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006