Novinář Chris Chandler přijde v Los Angeles o auto, které nutně potřebuje. Nečekaně mu pomůže neznámý muž, který mu daruje svůj luxusní vůz. Překvapený Chris později dárce, právníka Thorsena, vyhledá, a ten mu vypráví, jak byl před časem v nemocnici s dcerkou, která dostala astmatický záchvat. Lékaři si jich nevšímali, dokud je k tomu se zbraní v ruce nedonutil mladý raněný černoch, kterého nikdy dřív neviděl. Chris se rozhodne vypátrat o podivném řetězu dobrých skutků víc. Dostane se tak na stopu jedenáctiletého Trevora McKinneye, který žije na chudinském předměstí Las Vegas s matkou, alkoholičkou Arlene. Před čtyřmi měsíci dostala jeho třída od nového učitele Eugena Simoneta neobvyklý úkol. Vymyslet způsob, jak zlepšit svět kolem sebe, a pokusit se ho realizovat. Trevor přišel s nápadem, že pomůže třem neznámým lidem, a každý z nich místo aby mu pomoc oplácel, ji pak poskytne dalším třem. V rámci projektu přivedl domů bezdomovce Jerryho, dal mu najíst, nechal přespat v garáži a poskytl mu trochu peněz. Druhý, kterému se Trevor rozhodl pomoci, byl sám učitel, poznamenaný v obličeji popáleninami. Pokusil se dát ho dohromady se svou matkou, kterou se tak současně snažil ochránit před svým hrubiánským otcem Rickim. Později však nedokázal zabránit týrání spolužáka Adama trojicí rváčů a smutně konstatoval, že ani v případě Jerryho a učitele se mu snaha nevydařila. Netušil, že se jeho nápad šíří jako nenápadná lavina celou zemí. Ne všechny pohádky však mají dobrý konec. (TV Nova)

burg

Moc smutné. Ale o to krásnější. Pomohli byste taky někomu jen tak, aniž by vám z toho měl kápnout nějaký profit? ()

Pepa21

Dojemný příběh, já si na tohle moc potrpím a proto dávám plné hodnocení! Kdo to odsuzuje, tak má se sebou asi problém... Dobrá myšlenka, pěkný scénář a celkem příjemní herci! Doporučuji se dívat klidně i když neprší. ()

Regig

Krásný, poučný a hodně silně emocionálně dojemný příběh o chlapci co si přeje aby se každý měl lépe na tomto smutném místě se jménem země. Závěr je tak dojemný, že mě pokaždé rozbrečí. ()

AmericanX

originální nápad, výborné obsazení ( Spacey, Hunt, Osment), dobře- trošku moc sentimentu na závěr- ale to by nesměl být americký film.. osobně mě snímek dostal, nápad na zlepšení světa se mi zadřel pod kůži... proč to nezkusit a neposlat to dál??? ()

sokoliki odpad!

Vcelku pohodové tří- až čtyřhvězdičkové rodinné drama s optimistickým posláním se díky kreativitě tvůrců v závěru mění v odporný film, který už nikdy nechci vidět. Můžete tady říkat co chcete o nabourávání hollywoodských klišé, pro mě je to zkurvenost. ()

FanOfMovies

Musím říct, že jsem očekával mnohem víc, a u začátku filmu jsem se upřímně nudil, což se nezměnilo až ke konci, ale i přes to to mělo něco do sebe... ()

vw.cobra

Velmi dobře a silně postavený příběh chlapce, který díky úkolu ve škole přijde na velmi originální nápad, jak by se dal změnit svět. Dobré herecké výkony na romantické drama. Za mě 90%. ()

marunkahen

Pošli to dál je film, kterým jsem se nechala unést. Zpočátku jsem nevěděla co se děje. Časy se tam různě promíchávají a až u konce vám teprve dojde, že ten malý chlapec všechny zachránil. Někdy si myslíte, že za něco může jeho učitel, ale není to tak. Konec byl velice smutný, ale poznali jste, že jsou na světě lidé, o kterých ani nevíte, kteří na vás budou myslet ve všech situacích, ať jde o školu, práci anebo i smrt. Ale na Zemi jsou i lidé, kteří vás budou v takovýchto situacích nenávidět, kteří za něco budou i moct. Vy o nich, ale také nevíte. Celou dobu si myslíte, že když kolem sebe máte rodinu a nejbližší přátele nemůže se vám nic stát, ale to není pravda. Pošli to dál spojilo spoustu lidí, kteří o tom neměli ani zdání. Mysleli si, že nikoho nemají a chtěli se zfetovat či zabít. Pak ale přišel někdo a změnil jim život a oni si toho začali vážit a udělali to samé pro někoho jiného. ()

r140xx

Tenhle film s ioblíbíte, zvlášť pro ten neoapkovatelný pocit... že se náš svět opravdu může změnit na lepší místo... ()

Martazoe

Myšlenka filmu se mi moc líbila (I am a fishead) a navíc mám ráda Kevina Spacey - takže mě to nezklamalo. Ale nevím, ten konec byl už opravdu trochu moc. Ale jak už tu bylo řečeno pokud si chcete pobrečet, tak tohle je to pravé. ()

Lonelybiker

Mimi Leder je citová vyděračka, ale já jí to vůbec nezazlívám. Super námět, výborný Haley Joel Osment a velmi povedená hudba mě přiměly dát 5 hvězd - konec mě totiž totálně odrovnal. ()

veronique22

Velmi lidskej příběh. Ústřední trojice prostě skvělá, Haley Joel byl ještě o třídu výš než Helen Hunt a Kevin Spacey. Škoda toho přemrštenýho konce, za něj jednu hvězdu ubírám. Dobrej film o tom, že být dobrý se nevyplácí.. 80% ()

GarageFlower

Mohl to být hezký rodinný film s krásnou lidskou myšlenkou, od kterého odcházíte s příjemným pocitem dojetí. Místo toho jsou příjemné dojmy přebyty násilně vnuceným smutným koncem, působícím značně nepatřičně, i proto, že nemá žádnou souvislost s předchozím dějem. Škoda. ()

PaPiLiO

Musím říct, že ústřední myšlenka filmu - 'pay it forward' - se mi vážně líbí...za sebe můžu říct, že mám splněno!;-) s filmem jako takovým už je to horší, takový průměr (ani horší, ani lepší, prostě průměr...). Ale za to emocionální vydírání na konci, z kterého se mi udělalo trochu nevolno, ubírám půl hvězdy - takže 2a1/2! ()

AllyMcBeal

Slzoždímačka pro masy, kde víte co se stane dál, protože je to celé jedno velké klišé... Ale stejně mě to dojalo, nakoplo k dělání dobrých skutků a naplnilo pocitem, že se i přes všechny sračky musíme snažit, aby to svět kolem nás byl lepší. ()

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006