Svobodný život Montyho Brogana (Edward Norton) se rychle chýlí ke konci - za 24 hodin si začne odpykávat sedmiletý trest ve vězení. Někdejší král Manhattanu dá brzy sbohem způsobu života, na který si zvykl - životnímu stylu, který mu otevřel dveře nejluxusnějších newyorských klubů, ale také jej odcizil od jeho nejbližších. Během posledního dne na svobodě se Marty pokusí znovu spojit se svým otcem (Brian Cox), který na něj nikdy nezanevřel, a sejde se se dvěma nejlepšími přáteli ze starých časů, Jacobem (Philip Seymour Hoffman) a Slaughterym (Barry Pepper). Ve hře je také jeho přítelkyně Naturelle (Rosario Dawson), která mohla (ale nemusela) být člověkem, díky jehož informaci se o Montyho začala zajímat policie. Monty si není ničím příliš jistý, ale s rychle ubývajícím časem je třeba učinit několik důležitých rozhodnutí. (Česká televize)

Latec

Veľmi sa mi páčila téma filmu, zobrazenie vzťahov a problémov, užívanie si (prežívanie?) posledných hodín na slobode, ale tento fakt a skvelé herecké výkony bohužiaľ na film nedokázali upozorniť dostatočne dobre, pretože nič kvalitnejšie v ňom možno ani nebolo. Teraz by som si ledva spomenul na polovicu celého filmu- ale našťastie tu bol záver, ktorý som vôbec nečakal, zdal sa mi patrične od veci vo vzťahu k predošlému deju filmu- a úplne ma dostal. ()

JJ_Curtis

Tenhle film mě vážně chytnul za srdce...pevně věřím v to, že Marty nakonec poslechl otce...jeli na západ, hodně daleko, viděli poušť, Marty se usadil hodně daleko a žil šťastně dokud nezemřel... ()

adamm90

Vlastně celý film jsem čekal, až se Edward Norton objeví ve vězení a po 7 letech se znovu setká se svými starými známými nebo něco podobného, ale musím říci, že mě opravdu potěšilo, když jsem se mýlil. Nebyl to takový film, který je vidět na každém rohu, tenhle je prostě jiný a rozhodně zajímavý. Takže až na to, že jsem na tento film koukal s hrozným dabingem na Nova cinema, měl tento film styl (už jen ten skvělý plakát "Cool hand Luke" za pohovkou v Montyho bytě), který mě osobně zaujal a vřele doporučuji i ostatním. ()

Naby

Vcelku zajimavy film, dokonce s aternativnim koncem. Spad celeho filmu je ale hodne vlacny, takze pokud mate radi hodne akce, tak tady se ji tolik nedockate. I kdyz nejde o prumerny film, hodnotim ho prumerne, protoze vysledna zabava je lehce spatna. A scena jak nekdo nedava 5 minut do zrcadla co vsechno ho s... je teda na muj vkus trosku dlouha. Mozna bych si to taky mohl zkusit, jestli to nahodou neni povznasejici :-D. Nejlepe hodnitim asi prvni scenu, ta byla super. Skoda ze takovy spad a napeti nemel cely film. ()

lada32

Úžasný film,na který jsem narazil až dnes. T.Blancharda hudba dokonale pasuje na každý milimetr filmu.Ještě jsem se nedíval,ale jestli nebyla oceněna tak fakt už nevím co.S něčím tak prvotřídním jsem se dlouho nesetkal.Spike Lee dokáže i z tak banální věci jako je nástup do vězení vytvořit ohromující filmový zážitek.Take vyzdvihuji český dabing.Nej.scéna.40x slovo fuck v koupelně.. ()

Tomulka

Další film do mé sbírky. U tohoto filmu jsem nemusel vůbec přemýšlet jen jsem si tak cvičně hádál kdo by co z toho, že Montyho práskne a jinak jsem se nechal unášet příběhem, dokonalými dialogy mimikou obličeje hlavních herců. Nejvíce mě překvapil herecký projev Barryho Peppera. výborně zahrané Barry. Byl jsem opravdu moc rád, že film neskončil tak, že ukážou vězeňskou bránu a jak se za Montym zavírá to by všechno skazilo. Uvaha otce podaná jako uvěřitelný právě probíhající zrychlený konec filmu byl perfektní volbou a pak už jen pohled na reálného Montyho a lehce zoufalá hudba ( v dobrém slova smyslu) Tak tenhle film jsem neviděl naposlet. Doporučuji vidět všem co mají rádi lehké drama podané dokonalým způsobem. ()

Houbos

Opět nízké snahy šokovat za každou cenu. Až na herecké výkony a řadu silných momentů opět průměrný film vynášený výše věhlasem režiséra. Tentokrát ještě pokažený střihem a spoustou nevýrazných „goofů“. A navrch pár plků o rasové snášenlivosti a bezúčelný pohled na Ground Zero s kontroverzním hudebním podkresem. Drug dealer (E. Norton) se nerozvíjí, jeho oduševnělé plky se nedají snášet a obyčejně by mi byl lhostejný. Není. Hodnotím hned čtyřmi. ()

Tibb-Shäe

Moje srdce, ktoré bije trikrát rýchlejšie, keď sledujem nejakú dobrú drámu, si riadne pobúchalo... nevadilo mi, že film mal pomalé tempo, vynahradili mi to nenormálne bohové "horkosladké" dialógy a parádni herci s Edwardom Nortonom na čele. Jeho dlhý monológ v kúpeľni som si pustila 4 krát po sebe. ()

Beawish

Přemýšlím nad tím, čím mě vlastně tenhle film tak upoutal... Tři kamarádi - makléř, kantor a drogový dealer. Otec a syn, učitel a jeho studentka. Pár drsných chlapů, jeden zrádce, zachráněný pes a vztek na všechno a na všechny. Zbitý Monty odjíždí do vězení a černí basketbalisti co nechtěj hrát v obraně, pákistánští taxikáři a korejci s předraženým ovocem mu s úsměvem mávají. Fuck you Montgomery Brogan, dostal jsi mě. Nebýt scény s Ground Zero, bylo by to za pět. ()

zero_zelo

... aneb jak dohnat život, kterej sem si sám nejspíš pěkně posral. Zpytování svědomí, troška paranoie, sbližování vztahů dávno rozmotanejch. Edward skvělej, takže má člověk tendenci drogovýmu dealerovi odpustit a nechat ho žít životem vlastním, poučen z předchozích prohřešků. Ruská mafie tady byla na můj vkus trošku parodie, co to mělo znamenat? ... ale celkově mě to bavilo a herecký výkony skvělý. především se maximálně ztotožňuju s hajzlovým monologem na téma "fuck it all". proto dávam s čistým svědomým 80% ()

Mayusko

Famozny a pre mna nezabudnutelný film ktorí je dokonalý po vsetkych strankach.Lee to zaklincoval ako sa partí... bravo majstre.5 hviezdy ako vyšité! ()

Atmosphere

Zajímavé téma toho, jak se může i docela dobrý člověk stát zločincem, bohužel zpracování je natolik ploché a nijaké, že je těžké se na film vůbec dodívat do konce. Pokud máte dvě hodiny života navíc, pravděpodobně to nebude nejhorší způsob jak je strávit, určitě se ale jednoduše najde i lepší kratochvíle. ()

enzo_cz

Jeden z nejlepších minimalistických filmů, jaký jsem kdy viděl, s ohromným pulsujícím emočním nábojem. Edward Norton nehraje Montyho, on je Monty, člověk, který měl "pod palcem" celý Manhattan, se najednou musí zastavit a učinit několik zásadních životních rozhodnutí než nastoupí do vězení. Dialogy jsou vybroušené, herci úžasní a atmosféra tíživá. Tím víc, čím víc čas ukrajuje z posledního svobodného dne. ()

Odbornik___

Opravdu musim doporucit, skvela rezie ,ktera se bohuzel zakladala na takovej malickosti, ktere na konci prisli v hod, jinak b to bylo o nicem. 80% ()

hanca.uh

Pokud chcete shlédnout film plný akčních scén a rychlých střihů, tak tohle nebude váš šálek kávy. Podle mě by film měl být mimo jiné začleněn do sekce "psychologický". Protože pro mě přesně takový byl. Jsou tady výborné úvahy a psychosondy do osobního myšlení i představ převážně hl. hrdiny (= E.Norton coby Monty...mimochodem - skvělý herecký výkon!), které musí člověka prostě dostat. Pro mě dost dobrý a velice zajímavý film. A co mě od začátku fascinovalo, byla hudba - temná, přesná, výztižná, ze které mi až naskakovala husí kůže a zcela po právu byla v r. 2003 oceněna Zlatým Globem jako "nejlepší film.hudba"...... http://www.youtube.com/watch?v=AH7oo1SfZvU Dávám tedy plný počet bodů, protože mi tady (v celkovém pojetí+zpracování+dopadu) vůbec nic nevadilo. ()

gatuso

Takovy presny popis ras a narodu pred zrcadlem se jen tak nevidi a neslysi. V tu chvili jsem uznale pokyval hlavou ze se nasel nekdo kdo ignoruje politickou korektnost a multikulturalismus nepovazuje za az tak skvelou zalezitost. Vse jsem ale vzal zpet pri finalni scene kdy Spike asi vymeknul. Cely film mela byt jako omluva za drogove dealery a naznaceni divakovi ze si i tito zaslouzi sanci? [90% drogovych dealeru jsou negri...]. Ani omylem, mel sedet a vyzrat si to do dna a pykat za zkurveni mnoha jinych zivotu...Ten film nema message,nepoucuje, nenabizi a nedava navod jak zit normalne. Naopak, dava odvahu zit jako prase a ono se to nejak vyvrbi...treba utekem...pred vlastni odpovednosti a ciny...Hovno Spiku, tak by svet respektive Amerika nemely fungovat. ()