Svobodný život Montyho Brogana (Edward Norton) se rychle chýlí ke konci - za 24 hodin si začne odpykávat sedmiletý trest ve vězení. Někdejší král Manhattanu dá brzy sbohem způsobu života, na který si zvykl - životnímu stylu, který mu otevřel dveře nejluxusnějších newyorských klubů, ale také jej odcizil od jeho nejbližších. Během posledního dne na svobodě se Marty pokusí znovu spojit se svým otcem (Brian Cox), který na něj nikdy nezanevřel, a sejde se se dvěma nejlepšími přáteli ze starých časů, Jacobem (Philip Seymour Hoffman) a Slaughterym (Barry Pepper). Ve hře je také jeho přítelkyně Naturelle (Rosario Dawson), která mohla (ale nemusela) být člověkem, díky jehož informaci se o Montyho začala zajímat policie. Monty si není ničím příliš jistý, ale s rychle ubývajícím časem je třeba učinit několik důležitých rozhodnutí. (Česká televize)

Kňour

Jeden z nejlepší filmů, na které jsem v poslední době doslova náhodou narazil. Nortonovi se do své postavy daří vkládat beznaděj, která ovládá někoho, kdo má příštích sedm let strávit ve vězení. Chladná skutečnost, že Monty jde do vězení se táhne filmem jako červená nit, kvůli které musí být uzavřeny příběhy, které dosud uzavřeny nebyly. Téma posledního dne svobody je tak využito k zobrazení rodinných a citových záležitostí, což ovšem ve výsledku nepůsobí kýčovitě ani trapně. Navíc si na konci uvědomíte, že je vám toho zločince upřímně líto. ()

bernau84

nuda ... to je tak všechno co si z tohoto filmu pamatuju - byl sem na premiéře a těšil se že kouknu na něco novýho s Nortonem ale tohle sem fakt nečekal... celý film je vlastně o tom jak se s někym loučí ... sory tuto fakt leda tak na videu a ještě zadarmo... ()

BMAXX

Drogový dealer si půjde sednout na 7 let za to, že prodával fet... A my všichni se musíme dívat 2 hodiny na to, než se rozloučí s tatínkem, kamarádama, svojí starou, ruskou mafií atd... Spike Lee si asi šlehnul víc, než je zdrávo... ()

wcolkin

Jeden z mála filmů,od kterého se prostě nedá odejít ani na cigárko... Tenhle životní styl se mi líbí.Norton jenom potvrzuje svou skvělou pověst a také Pepper,kterého jsem doposud neznal byl milé překvapení! Váhal jsem mezi 4 a 5 hězdami ale poslední věta jasně rozhodla...snad jen otevřít chlazenou dvanáctku,pohodlně se usadit a zmáčknout play:) ()

papez12

Tomuto filmu sa nedá nič vytknúť. Má to uplne všetko čo od filmu očakávať. Briliantná atmosféra, skvelé herecké výkony (Barryho Peppera najlepší výkon zo všetkého čo som s ním videl), dialógy nabité myšlienkou, emóciou, napätím, skvelý Spike Lee a soundtrack tam pasuje ako "riť na šerbel". Tento film nie je pre každého a nie každý ho dobre strávi. U mňa je to najlepší film aký som kedy videl. ()

Origono

Spike Lee drží laťku stále vysoko. I když viditelná roztříštěnost leitmotivu a snaha "nacpat tam všechno" mi nedovoluje nasadit plných ***** Sympatické jsou herecké výkony, odkazy na jiné filmy a tlak na pilu v dialozích. Naopak, "ztráta dechu" a některé zbytečně "roztahané" chvilky brzdí nadšení z dlouho neviděného kousku. Celkově velmi velmi dobré a koukatelné i víckrát. ()

violik

Jeden z nepůsobivějších dramat. Doporučuji pro náročný večer. Závěr byl vyvrcholením a připomínal mi knížku mého mládí Tulák po hvězdách. Pokud jsi už opravdu pokrk v bahně pomůže ti jen snění aby ses nezalknul. Ano krásná vzpomínka a sen je jediným rájem, z kterého tě nikdo nevyžene. ()

tommco odpad!

Nie je o čom písať, nie je o čom hovoriť. Nuda od začiatku do konca. Nestalo sa tam vôbec nič, len mi to zobralo skoro 2 hodiny života (nevládal som to dopozerať) a priateľka mi odporučila nech to hneď vymažem, aby sme sa náhodou niekedy nepomýlili a znova si to nepustili. Nevidím dôvod dávať hviezdičku. ()

JARDAHONDA

Montgomery Brogan ( Edward Norton ) je mladík, který ve svém životě učinil spoustu špatných rozhodnutí, za což musí zaplatit - má nastoupit sedmiletý trest ve vězení. Prožívá posledních 24 hodin na svobodě se svými přáteli Jacobem a Frankem. Čtvrtým společníkem je Montyho přítelkyně Naturelle, která ho hluboce miluje a stojí pevně při něm.. Originální drama, fascinující herecké výkony,,, dál není potřeba rozvádět tento good film. Závěr = 100 % ()

arianrhod

Pro mě nuda a nuda od začátku do konce. Monolog před zrcadlem mi přišel trapný, ale je to jediné, co si z té nekončící nudy táhnoucí se celým filmem dokážu vybavit. * pouze za Nortona ()

andrej9999

Myslím si, že táto snímka celkom dobre zachytáva ,,posledné" hodiny na slobode, aj keď miestami pôsobí trochu nedôveryhodne. Povedal by som, že v tomto prípade by mohlo platiť, že menej je viac. Celkový dojem je ale vysoko pozitívny, pretože vydarených okamihov je podstatne viac a nakoniec aj samotný záver mi príde dosť inšpirujúci :). ()

GaP

Jako fanynka Edwarda Nortona jsem si nemohla nechat ujít tento snímek. 25.hodina je zajímavým pohledem na/do(mysli) člověka, jemuž na svobodě zbývá pouhý den. Během něho vidíme excelentní herecký koncert Edwarda. Jeho herecký výkon mě dostal nejen když mluvil ale především když jen tupě zíral. V jeho obličeji totiž bylo skutečně (až neskutečně) znát, jeho psychické rozpoložení...Co se týče vedlejších rolí, tak na mě nejvíc zapůsobil Barry Pepper. Jinak je to film pod taktovkou Edwarda...Samotný konec mi špatný nepřišel naopak poskytl naději, že to nemusí skončit až tak špatně.... ()

timmy321

Zaměřování se spíš na pocity než děj je vždycky sázka na riziko. Bohužel to nevyšlo ani tady a to i přesto, že do filmu byla zasazena skvělá hudba a herecké výkony by se asi moc nelišily od skutečných lidí v podobně situaci. Kvůli emotivní poslední scéně dám dvě hvězdy. ()

JancakV

Fandit drogovými dealerovi fakt nejde, i když se o to film snaží neustále. Prostě dostal co si zasloužil a v podstatě vyvázl velmi dobře. Nicméně je to dobré pokoukání a závěr se mi moc líbil. ()

-marti-

Silný příběh, ale už NIKDY ho nechci vidět předabovaný. Snad se mi poštěstí to shlédnout v originále, protože tohle bylo strašlivé, bolelo to do uší a celý film to totálně zabilo. Bože. ()