Svobodný život Montyho Brogana (Edward Norton) se rychle chýlí ke konci - za 24 hodin si začne odpykávat sedmiletý trest ve vězení. Někdejší král Manhattanu dá brzy sbohem způsobu života, na který si zvykl - životnímu stylu, který mu otevřel dveře nejluxusnějších newyorských klubů, ale také jej odcizil od jeho nejbližších. Během posledního dne na svobodě se Marty pokusí znovu spojit se svým otcem (Brian Cox), který na něj nikdy nezanevřel, a sejde se se dvěma nejlepšími přáteli ze starých časů, Jacobem (Philip Seymour Hoffman) a Slaughterym (Barry Pepper). Ve hře je také jeho přítelkyně Naturelle (Rosario Dawson), která mohla (ale nemusela) být člověkem, díky jehož informaci se o Montyho začala zajímat policie. Monty si není ničím příliš jistý, ale s rychle ubývajícím časem je třeba učinit několik důležitých rozhodnutí. (Česká televize)

Yamatosan

Jsem zřejmě morous, ale opět: nechápu to nadšení. Herci, obvláště Pepper, jsou výborní, ale je to takové rozházené, zbytečné dějové odbočky (proč ta Paquin?), hrozně se to táhne, a ta přehnaná sentimentalita, hlavně na konci... a vůbec, ten konec, OMFG! ()

Cigalone

Film je v podstate jednou veľkou filozofickou úvahou o živote, vzťahoch, a takmer každý dialóg či monológ je presiaknutý zaujímavou podstatou. Či už to je dialóg medzi Montym a Naturelle, Montym a otcom, Montym a Montym... Musím veľmi oceniť aj český dabing, je veľmi kvalitný, prepracovaný a precítený. Veľmi treba oceniť aj zjav a správanie závisláka v úvode filmu pri rieke, aj keď reálne by to tak určite nedopadlo. Je fascinujúce, že Nortonovi sedia takéto nacionalistické patriotské filmy (American history X...). Aj tento film je zjavnou úvahou o tom, ako to najmä v NYC chodí a je tiež výpoveďou nasratého národa po útokoch na dvojičky (napr. aj Slaughtery bývajúci rovno nad Ground zero + diskusia o Post a Times). Cítim v ňom hlboký podtext nacionalizmu. Nemôžem súhlasiť s tým, že nepoznať hlavného hrdinu. Otvára sa počas celého filmu, otvára sa v scénach, v ktorých v úvode sú jeho kamaráti - diametrálne odlišní od neho. Herecké výkony a obsadenie taktiež vynikajúce. P.S.Hoffman ako učiteľ túžiaci po sexe s excentrickou ale sebaneznalou študentkou, krásna priateľka taktiež s podtextom - Portoriko ako závislé územie USA, Slaughtery ako fešák z Wall street.. Plno metafory, treba len čítať medzi riadkami. ()

pan_Bily

U mě na hranici mezi 3* a 4*. Dlouho jsem přemýšlel kolik dám. Ale film se mi líbil a bavil mě, takže pocitově, a i kvůli velmi dobrým hereckým výkonům, dávám 4*. ()

Kivis

Spike Lee je pro mě zatím režisérem pohybujícím se pravidelně na pomezí tří a čtyř hvězd. 25. hodina není výjimkou. Zajímavé postavy v příběhu, který jde od ničeho k ničemu. Jeden by čekal, že poslední hodiny před nástupem do vězení mohou být mnohem exponovanější, obzvlášť, když se pachatel pídí po tom, kdo ho naprášil. Neříkám, že by z toho měly stříkat šroubované hollywoodské emoce, ten civilnější přístup k věci má svoje kouzlo, o to šroubovaněji pak ale vyznívá těch pár vypjatých scén. Až trochu komicky pak působí, když pes při napadení svého pána sice štěká, ale u toho spokojeně vrtí ocasem. Nejsem vyznavačem uzavřených konců, naopak mám ty otevřené docela rád, ale u 25. hodiny je konec takový, že spousta vedlejších příběhových linek najednou vyzní tak, že ve filmu byly jen pro vyplnění času. Otevřené zakončení hlavní příběhové linky mě ale bavilo hodně a i u filmu platí - konec dobrý, všechno dobré. Takže mhouřím obě oči a dávám čtyři hvězdy. ()

motyka52

Kde začít. A čím skončit. Lee si mě omotal kolem prstů už u úvodních titulků. Fantastická hudba. Vyznání a obžaloba NY City v jednom. Brilantní dialogy. Geniální monology. Pivko nad troskami WTC. Dokonalé herecké výkony. Dechberoucí kamera. Nádherné záběry. Nádherně ošklivé záběry. Spike ve své nejlepší formě. Takhle přesně - takhle přesně depresivně - si představuju noc před tím, než člověk zaleze na sedm let někam do pekla. Žádný paření a ožírání si držky. Krutá realita nadcházejících hodin, dní, let. To nezačně zítra ráno. To už je tady. Teď. A ten závěr. Tohle bylo silný. Takhle filmy chci. ()

Kritickej

7/10 Skvělá atmosféra, herecké výkony, scénář; několik mimořádně silných scén. Tak proč jen za 7/10? Protože nemám  nejmenší potřebu vidět to znovu. ()

Bragi66

Chtěl přestat prodávat drogy, ale našli to u něj v gauči a on má zítra nastoupit trest. Kdo se přenese přes to, že Edward Norton hraje tak, jako by se měl každou chvíli rozbrečet, tak doporučuji. ()

Feacher

Hluboký film, který by měl vidět každý rozumný člověk, který páchá nějakou trestnou činnost. Člověk úplně ziska dojem toho, jak je svoboda krásná a že dokud nám nehrozí, že ji ztratíme, tak si ji dostatečně nevážíme. Jinak filmařsky nádherné, občas ty zvláštní střihy vytrhávají z vytvořené reality, ale zřejmě to je záměr. Herecky v pohodě, scénář také. Krásných 90 %! ()

Erutan_Revol

Herecky a kamerově poměrně dost našlapaný film. Řeč postav v člověku zanechává emoce a pocit, že se v příběhu děje něco tak běžného, že by se to klidně mohlo stát mě, ale zároveň tak emočně silného. Kamerové záběry jsou úžasné. Střídání rychlých střihů, které jdou často přes sebe, takže scéna je vidět téměř zpomaleně nebo opakovaně a na druhou stranu dlouhé jednozáběrovky perfektně řemeslně zvládnuté, které zvyšují napětí jsou pastva pro smysly.  Nejdůležitější na tom bylo, byl jsem držený v napětí navzdory jednoduché premise filmu až do konce není jisté, kdo je vlastně přítel a jak chce Monty z příběhu odejít: smrt, útěk nebo vězení. ()

alameida

zajímavý příběh zločince tak nějak z jiného pohledu. norton jako vždy skvělý. odhalení zrádce dost nepřekvapivé. ()

Dinoo

Tento film bol veľmi divný tak divný že bol až dobrý! Je to veľmi prepracované dielo skvelého režiséra ktorému v tomto filme nemáme čo vytknúť. ()

stepuch

Jeden z nejlepších filmů Edwarda Northona,na jednu stranu bezcharakterni clovek,ktery prodava drogy, na druhou clovek, ktery zachrani zkopaneho psa.Tento film nehodnoti ani neodsuzuje. Jen ke konci jsem se chvili bal,ze "takhle" to prece nemuze skoncit. ()

Aloika

Na Edwarda nemám ani jediné zlé slovo. Síce už hral aj v lepších filmoch ako je tento, stále to je nárez. Skvelá réžia a brilantný scenár. Keď to budete pozerať, skúste spočítať, koľko krát tam zaznie slovo FUCK, ktoré do toho filmu neodmysliteľne patrí. A Rosario závidím scénu vo vani s Edwardom, ale to sem asi nepatrí :) ()