Dobré ráno, Vietname

Mitch Markowitz

Peter Sova

Alex North

Stu Linder

Necekal jsem, ze by se nejakymu filmu povedlo vyrovnat se M*A*S*Hi, ale tenhle film to fakt dokazal. Alespon v prvni hodince. Prvni hodina je nepretrzita one man show Robina Williamse, kterej predvadi zivotni vykon a sype ze sebe jeden for za druhym. Fakt mi pripomnel Hawkeyeho Pierce. V druhe hodince sice tvurci zvazni, ubyde foru a zacne se poradne rozvijet pribeh a i kdyz mi chvilku trvalo, nez sem se z komedie preorientoval na drama, kvalita filmu nijak neklesla. Jeden z nejlepsich filmu Barryho Levinsona, nejlepsi film Robina Williamse a skvela valecna komedie.(28.12.2006)

Excelentní Robin Williams v příjemném a tak trochu jiném válečném filmu, který ukazuje, že vojáci nejsou jen drsné, krvelačné mašiny. Místo touhy zabíjet je žene kupředu oblíbené rádiové vysílání, které jim dává důvod vstát i těšit se na večer. Lidské vyznění filmu se projevuje také ve vykreslení "nepřítele" - ne každý vietnamec je zlý, a proto není divu, že hlavní postava má pochybnosti, za kterou stranu se vlastně postavit. Ač jsou tyhle věci nadčasové, zdejší humor již tolik nadčasový není. Stáří filmu se podepsalo především na komediální stránce, nad kterou můžeme dnes spíše jen pokývat hlavou ve smyslu "ano, tohle byl dříve ostrý humor". Podobně celkově děj by zasloužil více intenzivnějších, dramatických momentů. 7/10(24.11.2013)

Krásná ukázka toho, jak se dá využít obrovský talent Robina Williamse v dramatu, s plným využitím jeho komediálních vloh.(18.5.2002)

• WANDRWALL

Američané na Vietnam naházeli spoustu špíny. Okupovali ho, a pak si stěžovali na to, že mají z toho celonárodní trauma. Kdo je tam zval? Až agresoři, tak to často vypadá, že Vietnamci nejsou oběti, ale jejich nepřátelé...Aby to nebyla lidská společnost - když už měli američani Vietnam skoro zlomený, tak prezident vyhlásí konecválky, už má vláda zájmy jiné...***A tenhle film? Trapný R. Williams, nechutný F. Whitaker atd.***(19.10.2010)(19.10.2010)

Nemám, co dodat. Jedná z nejlepších komedií, které kdy vůbec vznikly. Bravo !(15.12.2007)