poster

Dobré ráno, Vietname

 • USA

  Good Morning, Vietnam

 • slovenský

  Dobré ráno, Vietnam

Komedie / Drama / Válečný

USA, 1987, 119 min

Režie:

Barry Levinson

Scénář:

Mitch Markowitz

Kamera:

Peter Sova

Hudba:

Alex North

Střih:

Stu Linder

Scénografie:

Roy Walker
(další profese)
 • Reiniš
  ****

  Robin Williams excelující ve filmu, jež z něho udělal hvězdu. Kouká se na to sice hezky, ale ke konci jsem měl pocit, že mi někdo něco vyprávěl, ale nedovyprávěl. Děj snímku se mě moc nedotýkal a skončil, tak jak jsem předpokládal. Nadprůměrný film o válce ve Vietnamu, stojící hlavně na výkonech pánů Williamse a Whitakera.(7.6.2009)

 • kingik
  **

  Tenhle film si rozhodně nezaslouží tak vysoké hodnocení. Nic na něm není. Disponuje úplně obyčejnou režií, netradičním pohledem na válečný konflikt a ukecaným Robinem Williamsem. Český dabing rozhodně nedokázal věrně zachytit improvizační schopnosti zesnulého herce. V původní verzi je zážitek odlišný. Jenže je zde ten problém s ukecaností, která přece jen je přehnaná. Pro našince je film úplně nevtipný. Nevím, jak to mají Američané, ale Williamsův kulometný projev, šklebení se, všelijaké pitvoření, to moc vtipu nepobralo. Tenhle film si dovedu představit jako dobrou divadelní hru. Jako film to nemá ty správné grády a ostré filmové náboje. Hudební složka oslní pamětníky. K těm se já neřadím. Robin Williams na vlnách armádního rozhlasu je svérázná figurka s originálním rozměrem. Wiliams uměl lidské charaktery ztvárnit. Jenže pozor, film má dvě hodiny a výplň až příliš řídkou na to, aby dokázala diváka válečným humorem nepolíbeného, spolehlivě neznudit. S tímhle dramatem jsem se spolehlivě míjel, i když snaha hlavního herce byla velmi urputná. 40%(28.7.2015)

 • Kulmon
  ****

  Robin Williams je holt PAN HEREC. V každé roli osobitý, skvělý! Rádio neposlouchám, ale kdyby se vyskytl moderátor jako on, dejte mi vědět, začnu ladit ...(16.5.2010)

 • Ištván87
  *****

  ROOOOOOOOBIN WILLIAAAAAAAAAAAAMMMMSSS.(5.3.2009)

 • dopitak
  ***

  Film docela dobrý, zase trochu jinak vystavěný pohled na vietnamský průser. Ale pozoro na dabing! Dabérská partička z MASH si tady střihla další projekt. Pavlata je na Williamse sice nezvyklý, ale hodně dobře to dává. Škoda, že ostatní dabéři každý musí zvládnout asi osmnáct postav, a to i v situaci, kdy se herci ve scéně potkají. Nenadabovatelný, a hlavně nepřeložitelný film. Robinovy hlášky totiž nejsou vtipné, a nebude to asi jen paradigmatem doby. Mně ale hodně zaujal herec, tady ve filmu hraje dvojčata cenzory, který ve dvojce Terminátorovi sehrál postavu policisty, jehož T1000 propíchne (jak jinak) a jehož identitu pak pár scén používá. Věděl by někdo jméno?(11.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace