poster

Dobré ráno, Vietname

 • USA

  Good Morning, Vietnam

 • slovenský

  Dobré ráno, Vietnam

Komedie / Drama / Válečný

USA, 1987, 119 min

Režie:

Barry Levinson

Scénář:

Mitch Markowitz

Kamera:

Peter Sova

Hudba:

Alex North

Střih:

Stu Linder

Scénografie:

Roy Walker
(další profese)
 • D.Moore
  ***

  Tři a půl hvězdy. Co si budeme povídat - herecký výkon Robina Williamse může být zrovna tak hlavní devizou i hlavním úskalím tohoto filmu. Někdo může prostořekého vojína Cronauera zbožňovat a hltat každý jeho vtip, jinému zase může vadit, že některé jeho fóry prostě a jednoduše nepochopí. Já jsem zůstal někde v půli cesty, nicméně parádní hereckou kreaci Williamsovi upřít nemůžu. Co se týče zbytku filmu, škoda byla takové nějaké nijaké dějové linky s vietnamským hochem, která mohla být více emotivní, a také se mi moc nechtělo věřit tomu, že banda Vietnamců, kteří se ve škole učí angličtinu a mají s ní evidentně problémy, by tak dobře rozuměla kulometnému projevu "učitele Cronauera".(23.5.2011)

 • TheMaker
  *****

  Nemám, co dodat. Jedná z nejlepších komedií, které kdy vůbec vznikly. Bravo !(15.12.2007)

 • HellFire
  ****

  Až v roce 2013 jsem poprvé spatřil tuhle one-man show Robina Williamse. A že je to film jako dělaný pro tohoto komika, mi bylo jasné hned od začátku. Vše ostatní je vlastně jen prázdným obalem, aby dával celý film smysl. Konec je krásně smutný.(12.3.2013)

 • Spiker01
  *****

  Jedna z těch mnoha legendárních rolí nedávno zesnulého Robina Williamse. Jedná se o velice dobře natočenou komedii, která ani trošku nestárne a pobaví i dnes. A co může být lepšího než nadčasový film? Williams s Whitakerem zkrátka tehdy váleli. PS : Gooooooooood Moooooorning, Vieeeetnam...90%(14.8.2014)

 • stilgar1
  ****

  Snad nejlepší Williamsův výkon. Jen je škoda toho přílišného americanismu, jenž byl vsazen i do úst hlavního protagonisty. Taky se mi nezdály jeho řeči v rádiu tak vtipné. I když celkový projev byl skutečně dokonalý a hudba byla vybrána dokonale. A alespoň už vím, kde našel svou inspiraci Michael Moore pro svůj sestřih scén během "What a Wonderful World". Zde se to hodilo snad ještě více 8/10(11.9.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace