poster

Dobré ráno, Vietname

 • USA

  Good Morning, Vietnam

 • slovenský

  Dobré ráno, Vietnam

Komedie / Drama / Válečný

USA, 1987, 119 min

Režie:

Barry Levinson

Scénář:

Mitch Markowitz

Kamera:

Peter Sova

Hudba:

Alex North

Střih:

Stu Linder

Scénografie:

Roy Walker
(další profese)
 • Reiniš
  ****

  Robin Williams excelující ve filmu, jež z něho udělal hvězdu. Kouká se na to sice hezky, ale ke konci jsem měl pocit, že mi někdo něco vyprávěl, ale nedovyprávěl. Děj snímku se mě moc nedotýkal a skončil, tak jak jsem předpokládal. Nadprůměrný film o válce ve Vietnamu, stojící hlavně na výkonech pánů Williamse a Whitakera.(7.6.2009)

 • HAL
  ***

  V podstatě celá Vietnamská válka v kostce - naivní americký prosťáček přijde do Vietnamu, chvíli dost dobře baví sebe i všechny kolem, pak narazí na realitu, a rychle se spokojeně vrátí domů, zanechávaje za sebou něco málo mrtvých a menší kulturní obohacení místních domorodců (= umění nadávat a baseball). Přijít sedmnáct let po MASHi a rok po Četě s něčím takto relativně plytkým, tím Levinson s Williamsem prostě nemohli moc ohromit už tehdy, a zábavnější než sledovat celý film, by bylo jen poslouchat Williamsovy rádiové výstupy. To jediné jsou tu totiž opravdu vtipné. 6/10(13.8.2014)

 • xxmartinxx
  ****

  Vynikající Williams v trochu jiné roli v trochu jiném válečném filmu. Sice je Dobré ráno, Vietname docela odhadnutelné a moc nepřekvapí, ale kouká se na něj pěkně.(19.3.2011)

 • B!shop
  *****

  Necekal jsem, ze by se nejakymu filmu povedlo vyrovnat se M*A*S*Hi, ale tenhle film to fakt dokazal. Alespon v prvni hodince. Prvni hodina je nepretrzita one man show Robina Williamse, kterej predvadi zivotni vykon a sype ze sebe jeden for za druhym. Fakt mi pripomnel Hawkeyeho Pierce. V druhe hodince sice tvurci zvazni, ubyde foru a zacne se poradne rozvijet pribeh a i kdyz mi chvilku trvalo, nez sem se z komedie preorientoval na drama, kvalita filmu nijak neklesla. Jeden z nejlepsich filmu Barryho Levinsona, nejlepsi film Robina Williamse a skvela valecna komedie.(28.12.2006)

 • Rocky62
  **

  Na Levinsonově režii jsem si již několikrát pochutnal, ale tenhle pokrm byl těžko stravitelný. Málo ingrediencí, studené jak psí čumák a suché jak poušť v pravé poledne. Nezazlívám režisérovi, že se rozhodl trochu optimističtěji vyjádřit pohled na vietnamskou válku, i ten mix komedie a války bych (s velkým sebezapřením) skousl, ale nemohu vystát tu těžkou nudu, což je to jediné, čeho jsem se zde dočkal a v takovém případě nehodlám být objektivní. Možná nejsem tak inteligentní, abych film pochopil, možná mám retardovaný vkus a nebo bude problém žánr. Jsem si však vědom té výpovědní hodnoty, která má snahu zjemnit pravdu o válce ve Vietnamu.40%(16.12.2011)

 • - Dobé ráno, Vietnam je prvou komédiou o vojne vo Vietname a jedným z prvých filmov, ktoré Vietnamcov vykreslili ako skutočných ľudí. (Saraswati)

 • - Tento film bol natočený v Thajsku, nie vo Vietname. Na zadných stranách prvých vydaní filmu ešte vidno nápisy ulíc v thajčine. (Smok)

 • - Hudba, která hraje ve scéně, kdy Adrian (Robin Williams) pronásleduje Tuana (Tung Thanh Tran), je nepoužitou skladbou, kterou napsal Alex North pro film 2001: Vesmírná odysea (1968). (Mr.Hudson)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace