poster

Dobré ráno, Vietname

 • USA

  Good Morning, Vietnam

 • slovenský

  Dobré ráno, Vietnam

Komedie / Drama / Válečný

USA, 1987, 119 min

Režie:

Barry Levinson

Scénář:

Mitch Markowitz

Kamera:

Peter Sova

Hudba:

Alex North

Střih:

Stu Linder

Scénografie:

Roy Walker
(další profese)
 • Anthony
  ****

  Výborná kombinace komedie a vážného protiválečného filmu. Obě roviny spolu fungují skvěle a Robin je dokonalý a právem nominovaný na Oscara. Ovšem proč ho v českém dabingu musel dabovat Michal Pavlata!? Dělat ho jako obvykle Preiss, byl by zážitek určitě intenzivnější. Příjemnou roli má i Forest Whitaker.(30.7.2003)

 • flanker.27
  ****

  Spolu s Vrtěti psem a Mladým Sherlockem Holmesem nejlepší film Barry Levinsona. Už je to dlouho, co byl naposled v televizi, přesto si ještě pamatuju skvělý mix nepřetržitých hlášek Robina Williamse a občasných připomenutí, že válka zas taková sranda není.(2.8.2007)

 • B!shop
  *****

  Necekal jsem, ze by se nejakymu filmu povedlo vyrovnat se M*A*S*Hi, ale tenhle film to fakt dokazal. Alespon v prvni hodince. Prvni hodina je nepretrzita one man show Robina Williamse, kterej predvadi zivotni vykon a sype ze sebe jeden for za druhym. Fakt mi pripomnel Hawkeyeho Pierce. V druhe hodince sice tvurci zvazni, ubyde foru a zacne se poradne rozvijet pribeh a i kdyz mi chvilku trvalo, nez sem se z komedie preorientoval na drama, kvalita filmu nijak neklesla. Jeden z nejlepsich filmu Barryho Levinsona, nejlepsi film Robina Williamse a skvela valecna komedie.(28.12.2006)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Mám slabost pro válečnou srandu a proto mne velmi baví snímek, ve kterém přestalo rádio svědomitě plnit úlohu nudného informačního kanálu ve chvíli, když za mikrofon usedl vojín Cronauer a poprvé se z reproduktorů ozvalo „Dooobrééé ráááno, Vietnameee". Následná hromada trefných sarkastických poznámek, muzika nutící tělo pohupovat se do rytmu i tradiční souboj s ochránci morálky rovněž nutí mé filmové buňky spokojeně pomlaskávat nad servírovanou potravou, ale k plnému počtu hvězd schází mé nepochopení vtipnosti některých částí moderátorových výstupů.(2.7.2012)

 • Bachy
  ****

  Mám slabost pro Robina Williamse, ale občas by potřeboval facku za to, jaké role si vybírá. Ale zde naopak zasluhuje pořádnou pochvalu. Celý film je postavený na jeho hereckém umu a ten Williams prodává skvěle. Prostředí rádia mám hodně rád viz. Piráti na vlnách. Navíc stejně jako ve zmiňovaných Pirátech je volba muziky provedena na výbornou. Opět mám problém s místní omezenou 5ti hvězdičkovou stupnicí. Ubrat 1-2 nudnější scény a je vyhráno. Varování: Nekoukejte na dabovanou verzi: Williams je nepřeložitelný a i v angličtině jsem se díky neznalosti zmiňovaných osobností dost ztrácel.(13.9.2009)

 • - Vojáci, které Adrian (Robin Williams) baví, když společně uváznou v dopravní zácpě, jsou příslušníky proslavené 1. divize americké pěchoty. (Mr.Hudson)

 • - Na rozdiel od vyobrazenia vo filme, Cronauer nikdy vo svojom vysielaní nevtipkoval, ani ho nikdy nevyhodili z armády. Vietnam opustil preto, lebo jeho vojenská služba sa skončila. (Smok)

 • - Tento film bol natočený v Thajsku, nie vo Vietname. Na zadných stranách prvých vydaní filmu ešte vidno nápisy ulíc v thajčine. (Smok)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace