Dobré ráno, Vietname

Stu Linder

Scénografie:

Roy Walker
  • kingik

Tenhle film si rozhodně nezaslouží tak vysoké hodnocení. Nic na něm není. Disponuje úplně obyčejnou režií, netradičním pohledem na válečný konflikt a ukecaným Robinem Williamsem. Český dabing rozhodně nedokázal věrně zachytit improvizační schopnosti zesnulého herce. V původní verzi je zážitek odlišný. Jenže je zde ten problém s ukecaností, která přece jen je přehnaná. Pro našince je film úplně nevtipný. Nevím, jak to mají Američané, ale Williamsův kulometný projev, šklebení se, všelijaké pitvoření, to moc vtipu nepobralo. Tenhle film si dovedu představit jako dobrou divadelní hru. Jako film to nemá ty správné grády a ostré filmové náboje. Hudební složka oslní pamětníky. K těm se já neřadím. Robin Williams na vlnách armádního rozhlasu je svérázná figurka s originálním rozměrem. Wiliams uměl lidské charaktery ztvárnit. Jenže pozor, film má dvě hodiny a výplň až příliš řídkou na to, aby dokázala diváka válečným humorem nepolíbeného, spolehlivě neznudit. S tímhle dramatem jsem se spolehlivě míjel, i když snaha hlavního herce byla velmi urputná. 40%(28.7.2015)

Excelentní Robin Williams v příjemném a tak trochu jiném válečném filmu, který ukazuje, že vojáci nejsou jen drsné, krvelačné mašiny. Místo touhy zabíjet je žene kupředu oblíbené rádiové vysílání, které jim dává důvod vstát i těšit se na večer. Lidské vyznění filmu se projevuje také ve vykreslení "nepřítele" - ne každý vietnamec je zlý, a proto není divu, že hlavní postava má pochybnosti, za kterou stranu se vlastně postavit. Ač jsou tyhle věci nadčasové, zdejší humor již tolik nadčasový není. Stáří filmu se podepsalo především na komediální stránce, nad kterou můžeme dnes spíše jen pokývat hlavou ve smyslu "ano, tohle byl dříve ostrý humor". Podobně celkově děj by zasloužil více intenzivnějších, dramatických momentů. 7/10(24.11.2013)

Výborná kombinace komedie a vážného protiválečného filmu. Obě roviny spolu fungují skvěle a Robin je dokonalý a právem nominovaný na Oscara. Ovšem proč ho v českém dabingu musel dabovat Michal Pavlata!? Dělat ho jako obvykle Preiss, byl by zážitek určitě intenzivnější. Příjemnou roli má i Forest Whitaker.(30.7.2003)

jedina vec co ma brala na tomto filme je urcite excelentny vykon robina williamsa, ktory predvadza paradne kreacie a je radost sa na neho pozerat. tym to vsak hasne. pribehova linka je dost nudna a medzi hrbkou viac ci menej uspesnych filmov s vietnamskou tematikou sa lahko strati.(13.10.2007)

Nemám, co dodat. Jedná z nejlepších komedií, které kdy vůbec vznikly. Bravo !(15.12.2007)