Dobré ráno, Vietname

Stu Linder

Scénografie:

Roy Walker
  • Rocky62

Na Levinsonově režii jsem si již několikrát pochutnal, ale tenhle pokrm byl těžko stravitelný. Málo ingrediencí, studené jak psí čumák a suché jak poušť v pravé poledne. Nezazlívám režisérovi, že se rozhodl trochu optimističtěji vyjádřit pohled na vietnamskou válku, i ten mix komedie a války bych (s velkým sebezapřením) skousl, ale nemohu vystát tu těžkou nudu, což je to jediné, čeho jsem se zde dočkal a v takovém případě nehodlám být objektivní. Možná nejsem tak inteligentní, abych film pochopil, možná mám retardovaný vkus a nebo bude problém žánr. Jsem si však vědom té výpovědní hodnoty, která má snahu zjemnit pravdu o válce ve Vietnamu.40%(16.12.2011)

rozpočet : ? tžby americke : $123,922,370(16.12.2006)

Robin Williams na plátně doslova exceluje. Jeho slovní eskapády jsou pro vojáky uprostřed války přímo vysvobozením z pekla. Bravurně zvládnutý snímek, na který se opravdu rád kdykoliv podívám znovu.(13.8.2002)

Až v roce 2013 jsem poprvé spatřil tuhle one-man show Robina Williamse. A že je to film jako dělaný pro tohoto komika, mi bylo jasné hned od začátku. Vše ostatní je vlastně jen prázdným obalem, aby dával celý film smysl. Konec je krásně smutný.(12.3.2013)

Herecký koncer Robina Williamse, který jsem viděl kdysi dávno na SKY Movies v originále téměř nepotřeboval překlad. Nádherný film o válce ve Vietnamu trošku z jiného úhlu.(4.1.2003)

• - Hned v úvodu filmu kdy Adrian (Robin Williams) přiletí a setkává se s kolegou (Forest Whitaker), nasedají do auta a odjíždějí. Po pár vteřinách projíždí velkou křižovatku na které jsou v jedné chvíli vidět dvě projíždějící škody 1000MB (vlevo bledě modrá vpravo bílá). (Dzarule)

• - Dobé ráno, Vietnam je prvou komédiou o vojne vo Vietname a jedným z prvých filmov, ktoré Vietnamcov vykreslili ako skutočných ľudí. (Saraswati)

• - Na rozdiel od vyobrazenia vo filme, Cronauer nikdy vo svojom vysielaní nevtipkoval, ani ho nikdy nevyhodili z armády. Vietnam opustil preto, lebo jeho vojenská služba sa skončila. (Smok)