Dobré ráno, Vietname

Mitch Markowitz

Peter Sova

Alex North

Stu Linder

Až v roce 2013 jsem poprvé spatřil tuhle one-man show Robina Williamse. A že je to film jako dělaný pro tohoto komika, mi bylo jasné hned od začátku. Vše ostatní je vlastně jen prázdným obalem, aby dával celý film smysl. Konec je krásně smutný.(12.3.2013)

• kingik

Tenhle film si rozhodně nezaslouží tak vysoké hodnocení. Nic na něm není. Disponuje úplně obyčejnou režií, netradičním pohledem na válečný konflikt a ukecaným Robinem Williamsem. Český dabing rozhodně nedokázal věrně zachytit improvizační schopnosti zesnulého herce. V původní verzi je zážitek odlišný. Jenže je zde ten problém s ukecaností, která přece jen je přehnaná. Pro našince je film úplně nevtipný. Nevím, jak to mají Američané, ale Williamsův kulometný projev, šklebení se, všelijaké pitvoření, to moc vtipu nepobralo. Tenhle film si dovedu představit jako dobrou divadelní hru. Jako film to nemá ty správné grády a ostré filmové náboje. Hudební složka oslní pamětníky. K těm se já neřadím. Robin Williams na vlnách armádního rozhlasu je svérázná figurka s originálním rozměrem. Wiliams uměl lidské charaktery ztvárnit. Jenže pozor, film má dvě hodiny a výplň až příliš řídkou na to, aby dokázala diváka válečným humorem nepolíbeného, spolehlivě neznudit. S tímhle dramatem jsem se spolehlivě míjel, i když snaha hlavního herce byla velmi urputná. 40%(28.7.2015)

Částečně biografický film o působení ex-pensylvánskégo rádio DJ Adriana Cronauera v Armed Forces Radio Service, oficiálním rádiu, které ve Vietnamu vysílalo pro americké vojáky. Volnomyšlenkářský a lehce ironizující Cronauer způsobí svým přístupem v propagandistickém rádiu celkem slučné haló, na čemž je postavena většina humorných scén ve filmu. Kromě výborného Williamse tenhle film táhne nahoru dobře vybraný soundtrack s hudbou 60. let. Poznámečka: "Dóóóóóóóóbréééééé ráno, Vietname" byla hodně vyhlášená větička, která z lodního rádia zazní mimochodem i v Coppolově Apokalypse.(12.4.2008)

Asi nejlepší výkon ke kterému se kdy Williams hecnul. Jo je tady opravdu vtipnej. Ale film funguje i po vážnější stránce, díky jednomu překvapivému zvratu. Navíc se to dobře poslouchá díky poctivý řízný muzice.(5.1.2007)

Oscar 1 nominace: Herec HR - Robin Williams . . . . . . . . . . Po básnících určitě nejlepší role Robina Williamse. Doporučuji zejména příznivcům polky.(4.3.2003)