poster

Dobré ráno, Vietname

 • USA

  Good Morning, Vietnam

 • slovenský

  Dobré ráno, Vietnam

Komedie / Drama / Válečný

USA, 1987, 119 min

Režie:

Barry Levinson

Scénář:

Mitch Markowitz

Kamera:

Peter Sova

Hudba:

Alex North

Střih:

Stu Linder

Scénografie:

Roy Walker
(další profese)
 • Rocky62
  **

  Na Levinsonově režii jsem si již několikrát pochutnal, ale tenhle pokrm byl těžko stravitelný. Málo ingrediencí, studené jak psí čumák a suché jak poušť v pravé poledne. Nezazlívám režisérovi, že se rozhodl trochu optimističtěji vyjádřit pohled na vietnamskou válku, i ten mix komedie a války bych (s velkým sebezapřením) skousl, ale nemohu vystát tu těžkou nudu, což je to jediné, čeho jsem se zde dočkal a v takovém případě nehodlám být objektivní. Možná nejsem tak inteligentní, abych film pochopil, možná mám retardovaný vkus a nebo bude problém žánr. Jsem si však vědom té výpovědní hodnoty, která má snahu zjemnit pravdu o válce ve Vietnamu.40%(16.12.2011)

 • mandes
  ****

  rozpočet : ? tžby americke : $123,922,370(16.12.2006)

 • Radyo
  *****

  Robin Williams na plátně doslova exceluje. Jeho slovní eskapády jsou pro vojáky uprostřed války přímo vysvobozením z pekla. Bravurně zvládnutý snímek, na který se opravdu rád kdykoliv podívám znovu.(13.8.2002)

 • HellFire
  ****

  Až v roce 2013 jsem poprvé spatřil tuhle one-man show Robina Williamse. A že je to film jako dělaný pro tohoto komika, mi bylo jasné hned od začátku. Vše ostatní je vlastně jen prázdným obalem, aby dával celý film smysl. Konec je krásně smutný.(12.3.2013)

 • golfista
  *****

  Herecký koncer Robina Williamse, který jsem viděl kdysi dávno na SKY Movies v originále téměř nepotřeboval překlad. Nádherný film o válce ve Vietnamu trošku z jiného úhlu.(4.1.2003)

 • - Hned v úvodu filmu kdy Adrian (Robin Williams) přiletí a setkává se s kolegou (Forest Whitaker), nasedají do auta a odjíždějí. Po pár vteřinách projíždí velkou křižovatku na které jsou v jedné chvíli vidět dvě projíždějící škody 1000MB (vlevo bledě modrá vpravo bílá). (Dzarule)

 • - Dobé ráno, Vietnam je prvou komédiou o vojne vo Vietname a jedným z prvých filmov, ktoré Vietnamcov vykreslili ako skutočných ľudí. (Saraswati)

 • - Na rozdiel od vyobrazenia vo filme, Cronauer nikdy vo svojom vysielaní nevtipkoval, ani ho nikdy nevyhodili z armády. Vietnam opustil preto, lebo jeho vojenská služba sa skončila. (Smok)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace