Režie:
Ján ZemanKamera:
Vlado HollošHudba:
Svetozár ŠtúrHrají:
Lucia Vráblicová, Stanislav Dančiak, Zita Furková, Andrea Karnasová, Karol Spišák, Ivan Romančík st., Juraj Slezáček, Filip Petrovič, Szilvia Czajlik, Táňa Radeva, Karol Čálik, Ľudovít Moravčík (více)Obsahy(1)
Dvojdielna adaptácia francúzskeho klasického románu je príbehom o zločine a treste, odohrávajúcom sa na vidieku 20-tych rokov 20.storočia. Kriminálna zápletka vyšetrovania vraždy odhaľuje pozadie tragickej špekulatívnej hry o bohaté dedičstvo. (RTVS)
Hrají
Lucia Vráblicová
Československo
Nejlepší filmy:
Nedodržený slib (2009)
Piargy (2022)
Nesmrtelní (2010) (seriál)
Stanislav Dančiak
Slovenský stát
Nejlepší filmy:
Raz, dva, tri (1985) (TV film)
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
Ja, stará mama, Iliko a Illarion (1988) (TV film)
Zita Furková
Slovenský stát
Nejlepší filmy:
Sedím na konári a je mi dobre (1989)
Gazdova krv (2014) (divadelní záznam)
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
Andrea Karnasová
Československo
Nejlepší filmy:
Čerešňový chlapec (2011) (TV film)
Blue Moon (2002)
Za vrchom vrch (1995) (TV film)
Karol Spišák
Slovenský stát
Nejlepší filmy:
Balada o sedmi oběšených (1968) (TV film)
Kým sa skončí táto noc (1965)
Kľúče od mesta (1983) (TV film)
Ivan Romančík st.
Československo
Nejlepší filmy:
Zuzanka Hraškovie (1991) (TV film)
Tiene v raji (1986) (TV film)
Život bez konca (1982) (seriál)
Juraj Slezáček
Slovenský stát
Nejlepší filmy:
Na skle maľované (1980) (TV film)
Divadelná komédia (1994) (divadelní záznam)
Henrich IV. (1987) (divadelní záznam)
Filip Petrovič
Nejlepší filmy:
Na konci hry (2002) (TV film)
Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas (1997) (TV film)
Mučivé tajomstvo (1999) (TV film)
Szilvia Czajlik
Nejlepší filmy:
Za mestskými múrmi: Obeť (2000) (TV film)
Za mestskými múrmi (1998) (seriál)
Táňa Radeva
Československo
Nejlepší filmy:
Iba taká hra (1995) (TV film)
Jozef Mak (1996) (divadelní záznam)
Ostrým nožem (2019)
Karol Čálik
Slovenský stát
Nejlepší filmy:
Sváko Ragan (1976) (TV film)
Andersonvillský proces (1976) (TV film)
Naši synovia (1975) (seriál)
Ľudovít Moravčík
Československo
Nejlepší filmy:
Všetci ľudia budú bratia (1996) (TV film)
Chodník přes Dunaj (1989)
Krajinka (2000)
Juraj Predmerský
Československo
Nejlepší filmy:
Ja, stará mama, Iliko a Illarion (1988) (TV film)
Maroško (1968) (TV film)
Jennie Gerhardtová (1979) (TV film)
Jozef Švoňavský
Nejlepší filmy:
Pohľad do zrkadla (1981) (TV film)
Za mestskými múrmi (1998) (seriál)
Tábor padlých žien (1997)
Peter Rašev
Československo
Nejlepší filmy:
Fyzikus Rayman (1979) (TV film)
Študent (1990) (TV film)
Ežo Vlkolinský (1978) (TV film)
Heňa Kecerová
Československo
Nejlepší filmy:
Otec (1994) (TV film)
Kráľovská hra (1999) (TV film)
Čistič (2015)
František Kovár
Československo
Nejlepší filmy:
Adolf Eichmann (1988) (TV film)
Tisícročná včela (1983)
Červené víno (1976) (TV film)
Eva Rysová
Československo
Nejlepší filmy:
Portrét Doriana Graya (1969) (TV film)
Staroružová dráma (1989) (TV film)
Prípad jasnovidca Hanussena (1969) (TV film)