Theresa Osborneová najde jednoho dne na pláži láhev se vzkazem od neznámého muže, který nemůže zapomenout na zemřelou manželku. Dopis ji okouzlí, a tak se s ním svěří v redakci novin Chicago Tribune, kde pracuje. Po jeho zveřejnění se dočká nečekaného čtenářského ohlasu. Theresa se pustí do pátrání a zjistí, že autorem by mohl být Garret Blake, který se živí opravami a stavbou jachet v jedné rybářské vesnici. Vypraví se tam a seznámí se nejen s ním, ale také s jeho otcem Dodgem. Na společné večeři chce Garretovi prozradit, proč přijela, ale místo toho mu vypráví o rozchodu s manželem. Garret zase vzpomíná na svou Catherine, která zemřela před dvěma roky. Během následujících dnů se Theresa stane svědkem sporu Garreta s rodinou Catherine, která chce její obrazy. Sama se s ním nepohodne, když ji přistihne, jak se dotýká pietně uchovávaných památek na Catherine. Později se však usmíří, a Garret dokonce přijede za Theresou do Chicaga. Seznámí se s Theresiným synem Jasonem a stráví s ní romantickou noc. Jenže ráno objeví dopisy z láhve a také list, který napsala krátce před smrtí jeho žena. Cítí se podveden a odejde... (TV Nova)

Davies182

Hezký romantický film dokáže plně uspokojit každého, kdo touží po dojemném zamilovaném příběhu s dobrými herci. Takový lepší průměr, který nemůže zklamat, ale také ani nadchnout. ()

gogo76

"Našla som čo mnohí hľadajú, ale iba máloktorí nájdu..." Robin Wright je veľmi sympatická herečka, rovnako ako sympaticky na ženy pôsobí K. Costner. Keď takto sympatickú dvojku ešte podporí legenda akou je P. Newman, jednoducho romantika-neromantika, chcem to vidieť. Úvod pôsobí trochu sladko, ale potom je to pekný príbeh. P. Newman nebol iba do počtu, jeho rola sa mi páčila a bol vtipný. Najviac ma pobavil otázkou na Robin, či je z Playboya...No a Robin dala taký krásny, úprimný úsmev, že dodnes ľutujem, že táto sympatická herečka neprerazila výraznejšie. Vo vedľajších úlohách ju vidno často, ale tých hlavných je fakt málo. Videné so slovenským dabingom, ktorý na počudovanie nebol vôbec zlý. Hlas sedel Robin perfektne. 80%. ()

Xmilden

Romantika jako vystřižená z červené knihovny. Robin Wright platí za jednu z nejhezčích ženských pod sluncem, nicméně ani tento fakt neposune tuhle nešťastnou osudovou romanci někam dál. Tenhle film je určený spíše ženskému publiku. ()

Big Bear

Krásný romantický film, který mne opravdu dostal. Toho konce škoda, ale holt takhle to někdo chtěl. Trio Costner, Newman a hlavně nádherná Robin Wright Penn (kterou zbožňuji už od Gumpa) mi dokonale sedlo i zápletka se vzkazem v láhvi. Ať si tu říká kdo chce co chce, mně se to líbilo a to i kvůli pobřežnímu prostředí Outer Banks v Severní Karolíně.... * * * * * ()

petaspur

Vzkaz v láhvi je docela slušnou romanťárnou, která se v závěrečné snaze vyvolat slzopudné emoce, v případě mé maličkosti, zcela minula účinkem. Jedinou vyvolanou emocí byl vztek, že se mne někdo pokouší dojmout tak amatérsky lacinou (a zbytečnou) fintou - za to hvězdy dolů. ()

Šakal

Už to tak vypadá, že valná většina si spletla snímek resp. žánr a mnohem raději by K. Costnera? viděla coby pijana v místní útulné přístavní hospůdce, děj zasadila do doby prohibice, Sev. Karolínu zaměnila za Kubu (Chicago je o.k. :-) a loď místo romantických vyjížděk využila k pašovaní (bílého) rumu. Neříkám, že je to špatná představa resp. alternativa (právě naopak) a dokonce si dovedu představit i konkrétní ústřední herecké obsazení Bogart-Bacall, (Newmana bych klidně ponechal), nicméně tohle je přece jenom poněkud odlišnější příběh. Nejsem (jemně řečeno) velkým příznivcem žánru romantický snímek, nicméně „civilní“ romantiku nikdy (jednou za čas) neodmítnu. Zvlášť, když tahá eso z rukávu v podobě (ne)stárnoucího P. Newmana (dokazujícího, že není malých rolí) a pro krásně bezelstný úsměv Robin Wright mám slabost již nějaký ten Pa (přesněji řečeno od doby, kdy se dostala mezi S. Penna a G. Oldmana. Palec nahoru za odvážně (žánrově) netradiční závěr, který, jak vidno, působí na místní, jak červený hadr na býka. Nicméně (i) to je „život“, takové věci se jednoduše také stávají a pokud se náhodou s tímto vysvětlením nespokojíte, nabízím jiné. Možná chtěl L. Mandoki pouze rozšířit kolonku žánr (o) mysteriózní. Who knows :-) P.s. „vzkaz bez lahve“ to uživ. nascendi: dovolenkující Slovák na břehu Černého moře (možná) NE, zato rodilý Pražák pod Štvanickým mostem, byť se Dunaj (pokud mě má chatrná paměť neklame) do Vltavy nevlévá, (možná) ANO. Svět je „malej a zázraky se občas dějou“. (Nejen) nostalgických 75% ()

Anderton

Romantická dráma by nemala trvať dlhšie ako povedzme hodinu štyridsaťpäť, ak nemá v rukáve niečo prekvapivé. Správa vo fľaši také eso nemá. Jednoduchý film na víkend, kde poteší svojou účasťou Paul Newman a ktorý si už asi nikdy znova nepozriete. ()

nascendi

Tešil som sa na reprízu tohto filmu a súčasne som bol zvedavý, či na mňa zapôsobí ako pri premiére. S romantickými filmami je to ťažké. Ich účinok na diváka je do značnej miery závislý od jeho spoluúčasti. A za ňu sa niektorí "chlapáci" prirodzene hanbia. Tí chlapáci, ktorí ujúkajú od nadšenia nad strieľačkami, vyvražďovačkami, filmami plnými brutality, zvráteností, úchylov a feťákov všetkého druhu. Ja pociťujem výhodu v tom, že pridaním komentára do tejto gigantickej databázy je pravdepodobnosť, že si ho niekto prečíta alebo sa dokonca s ním stotožní taká, ako keby som ho v zazátkovanej fľaši hodil do Dunaja a očakával, že ho na brehu Čierneho mora nájde dovolenkujúci Slovák. Takže. Film sa mi páčil a bez veľkého premýšľania mu pridávam ďalšiu hviezdičku. Kevin a Robin tvorili uveriteľný pár, mali k dispozícii výborné dialógy, dobrú Yaredovu hudbu a dokonca aj český dabing bol z tých lepších. O mojom najobľúbenejšom hercovi sa nemusím rozpisovať. Potvrdil, že pre neho niet malých rolí. A nepochybujem, že ak aj niekedy v budúcnosti budem menej vnímavý k takýmto filmom, aj vtedy mu ponechám súčasné hodnotenie. ()

Rocky62

Romantická dramata nejsou sice pro mě tím pravým šálkem čaje, ale čas od času si svuj filmový jídelníček zpestřím tímto žánrem a mohu prohlásit, že tohle zpestření mi docela zachutnalo. Romantiky je tu akorát, herci působí velmi sympaticky a celé to má jakési fluidum, díky kterému se na to dobře kouká. Uznávám, že závěr je možná trochu sentimentální, ale mě to nevadí, i tak jsem spokojen. ()

Chrustyn

Možná trochu dlouhá, ale pořád i pro mužské obecenstvo snesitelná romantika, která potěší sympatickou dvojicí a příjemným prostředím, kde se celý příběh odehrává. Jinak nic nepřekvapí, zvláště pokud znáte jiné příběhy podle Sparkse. Takže ženy, připravte si kapesníky. ()

Arsenal83

Klasická, bežná romantická dráma. Nič nové neprináša. Nebyť angažovania Costnera, šlo by možno len o TV film. Ale neurazí. ()

eraserhead666

Na tomhle příběhu je strašně krásné, že takový ten klíčový kýčovitý okamžik podobných romantických příběhů, kdy se jeden na druhého nasere, protože zjistí něco, co ten druhý zamlčoval (a ona tady měla tolik příležitostí mu to říci), aby se nakonec ujistili, že se milují, je zde využit jen okrajově a navíc ještě jen jako schůdek k dalšímu dějovému odkrytí. To je prostě super, protože to ztrácí jistou předvídatelnost a přehazuje hlavní důraz příběhu a pointy trochu někam jinam. Do nádherného romantického dramatu, který vás nemilosrdně protáhne střepy lahví rozbitých o pobřežní skaliska a trny bílých růží plovoucích po hladině. Tohle chce pyžamo, deku, hodně popcornu a ještě více kapesníčků. ()

ARI50

Určitě pěkný romantický film a nevadí vůbec že v něm nehrajou mladí lidi protože to má i tak krásny a smutný příběh. ()

Gary

Pěkný a romantický slaďáček.Costner,Pennová i Newman hrají na výbornou.Konec celkem dost dojímavý.Kéž by Costner nadále těšil i takovými filmy. ()

5150

Vcelku slušné citové vodopády, ale zdá se mi to nebo Luis Mandoki měkne. Chci říct, BÍLÝ PALÁC je jenom jeden..)) ()