Theresa Osborneová najde jednoho dne na pláži láhev se vzkazem od neznámého muže, který nemůže zapomenout na zemřelou manželku. Dopis ji okouzlí, a tak se s ním svěří v redakci novin Chicago Tribune, kde pracuje. Po jeho zveřejnění se dočká nečekaného čtenářského ohlasu. Theresa se pustí do pátrání a zjistí, že autorem by mohl být Garret Blake, který se živí opravami a stavbou jachet v jedné rybářské vesnici. Vypraví se tam a seznámí se nejen s ním, ale také s jeho otcem Dodgem. Na společné večeři chce Garretovi prozradit, proč přijela, ale místo toho mu vypráví o rozchodu s manželem. Garret zase vzpomíná na svou Catherine, která zemřela před dvěma roky. Během následujících dnů se Theresa stane svědkem sporu Garreta s rodinou Catherine, která chce její obrazy. Sama se s ním nepohodne, když ji přistihne, jak se dotýká pietně uchovávaných památek na Catherine. Později se však usmíří, a Garret dokonce přijede za Theresou do Chicaga. Seznámí se s Theresiným synem Jasonem a stráví s ní romantickou noc. Jenže ráno objeví dopisy z láhve a také list, který napsala krátce před smrtí jeho žena. Cítí se podveden a odejde... (TV Nova)

Lacike

Z tohto filmu som mal cely cas pocit jak keby ho napisala nejaka zena. Perfektne vykreslene zenske postavy. Dokonaly hlavny hdina s tragickou minulostou, ktory sa nevie zmierit so smrtou svojel manzelky a miluje ju dodnes. To musi lamat srdce kazdej romanticky. No a hlavna hrdinka sa s nim da dokopy a po rôznych peripetiach sa jej ho podari presvedcit, aby sa v zivote pohol dalej a znova sa zamiloval tentoraz do nej. No proste sen kazdej zeny. Lenze nakoniec prichadza nepochopitelne vyustenie, ktore vyzera jak keby to napisal sadisticky chlap a k predoslemu filmu vôbec nepasuje. No a spôsob toho ako k tomu dôjde je uplne WTF. Proste hlavny hrdina musi byt dobracky skautik za kazdu cenu. Az na ten zaver som si ale film vychutnaval aj ked nie som zenska. Romantika plna klise, ktore ale dokonale funguju. Sympaticka Robin Wright, neskutocne charizmaticky Costner v ulohe citliveho introverta, co mu ide najlepsie. Medzi nimi to doslova iskri. K tomu zaujimave vedlajsie postavy. Najviac sa mi pacila scena zmierenia sa medzi Costnerom a Savagem, ktora je uchvatne natocena, jak v nejakom westernovom style a je podkreslena nadhernou hudbou. Ta je celkovo velmi vydarena. Aj ked som film videl uz druhykrat a zaver som poznal, tak ma cely cas stval a nechapal som preco si niekto myslel, ze ak to skonci takto, tak to bude lepsie. Mozno to raz pochopim, kedze si film urcite este niekedy pustim. 7/10. ()

svik

Tento skvělý film je výjimečný tím ,že dokáže navnadit zvláštní citovou atmosféru ,kterou já osobně často u romantických filmů postrádám.(Kevin Costner) se jako by vžil do své role opravdu milujícího muže ,který je pro opravdovou lásku schopen (u)dělat cokoli.Je to film na srovnáni myšlenek po rozrušení nejvíce z lásky.Když si tento povedený film pustíte nebudete litovat stráveného času. (Svik) ()

ConanVJ

Filmek který mě moc nechytnul, ani ve mě nevyvolal žádné emoce. Neříkám, že je to špatnej filmek, to ne. Celkově mě to ale moc nezaujalo a tak dávám 40% :) ()

Marsik

NOVA CINEMA HD - Druhý film na předlohy od Sparkse, který jsem shlédnul během 24 hodin, fakt náhoda. Tentokráte jeho nejstarší počin a oproti "Co s láskou" to bylo o chlup horší. Zde si nemohu stěžovat na obsazení a herecké výkony, které zpravidla u Sparksových filmů dost pokulhávají, Costner s Wrightovou zahráli dobře, ale to táhlé a zdlouhavé tempo + dlouhá stopáž to táhly dolů. 65% (with J.) ()

Johanka

Romantický příběh s mužným Kevinem Costnerem a milou R. W. Penn v hlavních rolích. Potěšila mě i role P. Newmana. Velmi hezké a dojemné. ()

Riddick77

Příjemná romantika o dvou lidech, se kterými se život moc nepáře. Konec z diváckého pohledu trošku zamlžený, asi to bude tím, že se u toho člověk může dosti jednoduše rozbulet jak želva. 10/10 ()

Marci

Strašně slzopudný film. Neoslovil mě. Kevin byl moc melancholický, Robin Wright Penn odvedla slušný standard a jediný, kdo se mi ve filmu líbil byl v roli hrdinova otce Paul Newman. ()

Damiel

Zprvu to vypadá jako klasiká romantická komedie, jenomže tím samotným závěrem se to celé otočí do jasného dramatu. Právě proto se mi Vzkaz v láhvi velmi líbil, přijde totiž něco, co divák nečeká. Jasnou jedničkou byl pro mě Paul Newman, který je jako víno - ve stáří ještě lepší než v mládí. ()

kajas

Robin Wright umí hrát osudové ženy, ať už je to Jenny ve "Forrestovi" nebo Theresa v tomto slaďáku. Kdybych nebyla kamarádkou poučena o konci filmu, stoprocentně bych závěrečné minuty proplakala, nestalo se ale tak. Filmu by také neuškodila kratší stopáž, mnohdy jsem se přistihla, že dění na obrazovce ani nevnímám. Na jedno podívání zkrátka stačí. ()

Eldrick

U tohohle jsem málem porodil trojčata. Kevin Costner tu hraje hroznýho přizdisráče, divný, že ty jeho ubulíkovaný dopisy všechny našla megavyhublá Robin Wright - to asi musela projet všechny přístavy ve státech. Aspoń, že Paul Newman jedinej hraje chlapa. ()

peiton

Znova som opäť ,,vplávala" do melancholickej nálady,takže vyťahujem zo šuflíka s názvom Romantika po dlhšom čase túto sentimentálnu záležitosť.Myslela som si, že keď príbeh poznám naspamäť nedokáže ma už tak zaujať,aby som ho prežila ako po prvý krát.Och ako hlboko som sa mýlila.Je to citlivý a čistý príbeh, ktorý nám ukazuje, že sa treba vždy chopiť šance, pretože tá sa nemusí opakovať.Terese a Garettovi som od začiatku fandila a do poslednej chvíle som verila v šťastný koniec..vždy tomu verím.Viem, že v mojom živote také chvíle nenastanú, viem, že možno správu vo fľaši nenájdem no film mi dal jedno krásne ponaučenie, že to čo môžeš spraviť dnes, neodkladaj na zajtra ,pretože zajtra môže byť už neskoro.Odporúčam Správu vo fľaši tým,ktorý majú radi vášeň, lásku, a nevadí im keď si na konci poplačú. ()

Figu

Moc pěkné! Costner má obrovsky našláplo mezi mojí top desítku a to především za jeho filmy 90 let. Jeden a další z mnoha nich je Vzkaz v láhvi. Nejsem milovník romantických story a žánrů, ale ten Kevin v tom umí tak chodit, že mě to přilepí oči k obrazovce a pouští mě je to při větičce The End. Příběh je smutný, ale nádherný! 85% ()