Theresa Osborneová najde jednoho dne na pláži láhev se vzkazem od neznámého muže, který nemůže zapomenout na zemřelou manželku. Dopis ji okouzlí, a tak se s ním svěří v redakci novin Chicago Tribune, kde pracuje. Po jeho zveřejnění se dočká nečekaného čtenářského ohlasu. Theresa se pustí do pátrání a zjistí, že autorem by mohl být Garret Blake, který se živí opravami a stavbou jachet v jedné rybářské vesnici. Vypraví se tam a seznámí se nejen s ním, ale také s jeho otcem Dodgem. Na společné večeři chce Garretovi prozradit, proč přijela, ale místo toho mu vypráví o rozchodu s manželem. Garret zase vzpomíná na svou Catherine, která zemřela před dvěma roky. Během následujících dnů se Theresa stane svědkem sporu Garreta s rodinou Catherine, která chce její obrazy. Sama se s ním nepohodne, když ji přistihne, jak se dotýká pietně uchovávaných památek na Catherine. Později se však usmíří, a Garret dokonce přijede za Theresou do Chicaga. Seznámí se s Theresiným synem Jasonem a stráví s ní romantickou noc. Jenže ráno objeví dopisy z láhve a také list, který napsala krátce před smrtí jeho žena. Cítí se podveden a odejde... (TV Nova)

waska

Skvělé herecké obsazení, kde jména nezůstaly výkonům nic dlužné. To je ale jedno z mála pozitiv. Protože i když to nebyl špatný film o podobenstvě lásky, místy to bylo hluché a nudné. ()

danny_21

Kevin jako milovník ? Nakonec proč ne, charisma na to má. Ne vážně, bylo to příjemné, dojemné a romantické tak akorát, mezi ústřední dvojicí chemie funguje bez problémů. Příběh sice těžko uvěřtelný v dnešní době, ale jako variace červené knihovny pro dámy rozhodně ano. Mně se ta slaďoučká limonáda docela líbila a to je na chlapa, který si v podobném žánru zrovna nelibuje, co říct :-) 65 % ()

Veronica27

Běžím si takhle po písčité pláži a nejednou uvidím láhev a v ní vzkaz...no to je jako pro mě ! V láhvi tajemný vzkaz, no kdo by to nezačal číst.Ještě k tomu ho píše Kevin Costner.Hold typická romanťárna. ()

Likan7

Tolik let jsem se tomu vyhýbal, až jsem dostal odvahu. Nemusím Costnera, ale romantické drama jo. Hodina a půl je to celkem povedená a často i sympatická romantika, která má dva solidní herce, kterým to spolu sluší. Často jsem se přistihl, že to tomu Kevinovi a Robin vlastně dost přeju. Nenáročné, hezké, jenže kde je Costner, je prostě šíleně přepálená délka, takže film má i posledních 40 minut, které jsem raději už vůbec nevnímal. Celé se to dost nepochopitelně proměnilo v chaos s nezajímavou zápletkou, která chce z diváka ždímat slzy, jenže to prostě nejde. A to se fakt dojímání u filmu nebráním. Potěší vedlejší role pro Paula Newmana, mýho oblíbence. ()

mira.l

Já jsem fakt nějak nepochopil, proč Theresa Garretovi neřekla o tom vzkazu hned, jak ho našla. Tedy Garreta. Copak mu nebylo ani trochu divný, kde se tam ta ženská najednou vzala?? Přiznám se, že konec už jsem měl jenom jako kulisu k jiné činnosti. ()

Mocoft

Romantické a dojemné. Moc pěkný film, který rozhdodně není komedie (že Jeanne) a jak už stejně všichni prozradili nekončí hepáčem... ()

_aandyy_

Extra nuda oháknutá do růžového obalu se srdíčkama... Hodnotím jen Kevina Costnera, na víc se tady opravdu nezmůžu. ()

jadran90

Že bych své hodnocení poslal v lahvi na moře? Romantické drama o dvou lidech, jejichž první manželství nedopadla zrovna šťastně a náhoda je svede dohromady. Spíš pro něžné pohlaví, nebo pro páry. Rozhodně to byl příjemný zážitek, ale abych se na to díval každý rok, to ne. Hlavně díky skvělému Costnerovi, kterému role citově založeného introverta padla jako hrnec na zadek. Newman taky skvělý, mohl dostat víc prostoru. Mezi hlavní dvojicí to funguje a je radost sledovat jejich postupné sbližování. Režii chválím. Filmu vytýkám zbytečnou délku, která šla zkrátit o nudný začátek. Konec je zase pěkně vykalkulovaný, aby to bylo pořádné drama a nějaká ta slza ukápla. Hodnocení: 70% ()

papadoce

Za prvé, s manželkou sme sa pri tomto filme pohádali. Aj preto dám nízke hodnotenie. Ako sama uviedla pri "Tranzformeroch" sa nám to nestáva. Len pre úplnosť, film Transformers ani žiadnu jeho odnož nikdy nevidela. Jednu hviezdu dám za herecký výkon Paula Newmana, pol hviezdy za to že Costner je desný sympaťák a pol hviezdy za jej krásne vlasy. Ostatok ohodnotím stručne slovami - K O K O T I N A. Už len fakt, že kvantum novinárov v štýle CSI pátralo po autorovi správy vo fľaši uráža moju prirodzenú inteligenciu. Moja manželka a s ňou všetky ženy by mi teraz pravdepodobne povedali, že žiadnu nemám (aj v tom môže byť pes zakopaný), každopádne ťahalo sa to ako hlien a jednalo sa o umelo vykonštruované citové vydieranie a ženy prosím, nerýpte sa mužom vo veciach, najmä ak viete, že sú po blízkych zosnulých. Ďakujem. ()

jafuska

Toto je přesně role ušitá na tělo herci Kevinovi Costnerovi, no jo, romantika, nějak mě případá, že dneska mě obdobné filmy dost dojímají, že by to bylo těmi Vánocemi? o tom dost silně pochybuji, ne, asi je to tím, že tento film je námětem velké a ztracené lásky a znovuobjevení lásky, kdy to nejmín člověk čeká, toto je přesně typ filmů, který mohu vidět často, a nikdy se mě nemůžou přejíst, protože je to ze života: Ano herce Kevina Costnera mám hodně ráda, není to vůbec špatný herec, jen má někdy smůlu na filmy, ale to není jeho chyba, ale chyba scénáristů, ale toto je právě ty role, kdy mu sednou velice dobře, ()

tronka

Priznám sa, čakala som iný koniec, takže som zostala zaskočená... ale asi v dobrom. V romantickom filme je dôležité, aby si obaja sadli, aby mal dej dobré podporné figúrky a odohrával sa v originálnom prostredí. Toto SPRÁVA VO FĽAŠI napĺňa: odťažito mužný Costner si so šikovnou Robin Wrightovou sadol, vedľajšie postavy sú dobré (len čo 74-ročný Paul Newman v jednej zo svojich posledných rolí začne dávať životné rady a Robbie Coltrane vešať svoje fotky po stenách, je to super) a prostredie rybárskeho mestečka má veľa do seba. ()

subic

Holkám se to líbí, přesto že je to straaašně dlouhé a staaašně dojemné. A mě se to nakonec líbí taky, Kevin Kostěj je v pohodě a do tohohle dojáku se přesně hodí, Kevin jako milovník by byl určitě mnohem úspěšnější i v dalších filmech. Menší nádhernou roli otce tu má Paul Newman. Zvláštností toho filmu je, že se Kevin obětuje v moři pro záchranu někoho jiného podobně jako v mladších Záchranářích (2006). 70% ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 32%, Audience Score - 66% | FDb.cz - 71.2% | Opravdu krásný romantický doják, s úžasnou atmosférou a příběhem též velmi dobrým. Tak proč jsme nešli na plný počet? Odpověď je jednoduchá, je to sice skvělý film, ale úplně celý poskládaný z romantických klišé, fakt celý, a proto o 5* nemůžeme ani uvažovat. Ale přesto, herci byli dobří: KevCost - sympaťák a vdovec, Robin Wright - hezká a sympatická, ale nejlepší zde byl opět Paul Newman, který na svá stará kolena ještě opravdu válel a z jeho charismatu, čistě modrých očí a frajeřiny mu věk nic neubral. Prostě opravdu příjemný, mírně přeslazený "doják", který vám večer udělá skvělým a nemusí to být jen večer :-) 70% ()

Mejsy

Film, který měl navíc, ale neurazí vás. Sice jsem čekala, kdy se děj trochu rozproudí, ale uběhly dvě hodiny a ono stále nic. Ale na sobotni večer, kdy v televizi nic jineho nejde, docela ujde. ()

Squib

Toto já prostě nemusím. Když se dívám na film, chci, aby dějové zvraty měli logiku a pokud něco konec Vzkazu v lahvi postrádá je to právě jakýkoli byť jen náznak logiky.Prostě scénárista nechtěl u pohádkově dosti vzhlížejícího příběhu udělat Happy end. Tomu se pokud vím říká SAMOÚČELNOST. A abyste věděli, tak mě se ten film skoro líbil! ()

Lewaso

Když jsem viděl moji racionální (ale krásnější) polovičku se slzami v očích, řekl jsem si, že na tom filmu něco je. ()

ali-n

Príbeh síce posadený na hranu uveriteľnosti, tak či onak ale (ne)uveriteľne dojímavý a láskyplný. Príjemne strávený večer ... :-) MOJE NAJ - Nečakaný koniec a ... v prvom rade Paul Newman. Ten chlap bol geniálny herec a sympaťák, jeho vek na tom nikdy nič neubral. Snáď sa má v hereckom nebi dobre. ()

vodkasesemte

vždycky koukám na nějakou romantárnu a jsem pak překvapen, jak se to filmovým kritikum nelíbilo! no, tohle už je nějakej pátek, co jsem ronil u televize slzy, skoro si to nepamatuju, ale určitě bych se tam znovu našel! myslím, že se to nedá popsat slovy, byl to silný zážitek, takové niterné, velmi hluboké, a proto dávám 4 vařečky z pěti pro případ, že bych na konec plakal ještě o chvilku dýl. nicméně mi to také resultuje ve skutečnost, že pravý romantik dá vždycky mín, než by si film s Kosstnerem zasloužil! ()