Theresa Osborneová najde jednoho dne na pláži láhev se vzkazem od neznámého muže, který nemůže zapomenout na zemřelou manželku. Dopis ji okouzlí, a tak se s ním svěří v redakci novin Chicago Tribune, kde pracuje. Po jeho zveřejnění se dočká nečekaného čtenářského ohlasu. Theresa se pustí do pátrání a zjistí, že autorem by mohl být Garret Blake, který se živí opravami a stavbou jachet v jedné rybářské vesnici. Vypraví se tam a seznámí se nejen s ním, ale také s jeho otcem Dodgem. Na společné večeři chce Garretovi prozradit, proč přijela, ale místo toho mu vypráví o rozchodu s manželem. Garret zase vzpomíná na svou Catherine, která zemřela před dvěma roky. Během následujících dnů se Theresa stane svědkem sporu Garreta s rodinou Catherine, která chce její obrazy. Sama se s ním nepohodne, když ji přistihne, jak se dotýká pietně uchovávaných památek na Catherine. Později se však usmíří, a Garret dokonce přijede za Theresou do Chicaga. Seznámí se s Theresiným synem Jasonem a stráví s ní romantickou noc. Jenže ráno objeví dopisy z láhve a také list, který napsala krátce před smrtí jeho žena. Cítí se podveden a odejde... (TV Nova)

Martin741

Jo, jo - je to film pekny - taky farebny, furt sa tam nieco hybe, su tam fotky lodi, kulisy a herci dokonca vedia rozpravat .... no a tak .....20 % ()

zuzinka2

Skoro celou dobu docela příjemný romantický film, který by si zasloužil happyend. Ten konec mi prostě k celkovýmu charakteru filmu neseděl. Jinak mi občas přišlo, že je tam až příliš romantických klišé. Ale herecké výkony byly skvělé, hlavně se mi líbila vedlejší role Paula Newmena, který podává nejlepší výkon filmu. Kousek za ním je opět skvělá Robin Wright Penn, které to s Costnerem slušelo. Celkem docela silné tři hvězdičky. ()

Flynn

Hezké a dojemné. Hezká romantika, když chcete se svou dívkou ztrávit večer tak klidně šáhněte po tomhle :) ()

Juto

Tento film chytí za srdce diváka a uchváti vás od začiatku do konca. Zapája vnútro do toho, že chce osloviť, zmocniť sa života a lásky s jasnosťou, do akej všetci chceme byť milovaní. 7/10 ()

otík

Celou dobu se to tváří jako klasický romantický a hodně pěkný film a pak tomu nasadí scénárista takovou korunu. Díky tomu tento velmi hezký snímek musím zařadit k šedému průměru. ()

RonaMidu

....Paul vypadal líp jak za mlada,zdá se mi,Robin jsem viděla jen ve Forrest Gumpovi,ale taky dobrá ....a vůbec,filmy bez happyendu,ty já můžu :-) ()

Triny

hézký film, který nejni z nejveselejších a to na něm oceňuji, protože co si budem povídat, ale kdo by se chtěl pořád koukat na ty trapně rozradostněné americké legrace:-P I tak ale nemůžu dát více jak tři hvězdičky.. a to i přesto, že Kevin je v tomto filmesu výborný! ()

lennyd

Po smrti své ženy Catherine se Garret Blake (Kevin Costner) vložil všechny své pocity do dopisu, který zapečetil do láhve a svěřil moři. Láhev putovala tisíce mil, až ji na pláži daleko odsud našla Theresa Osbornová (Robing Wright Penn), rozvedená novinářka. Už po prvním přečtení se do pisatele bláznivě zamiluje, a rozhodne se jej najít - ať to stojí co to stojí... Tento film mám hodně rád - ať už je to tím, že mám trochu slabost pro Kevina Costnera (pro jeho herectví, nehledat v tom nic jiného :) ), nebo jen prostě to, že (kromě asi 15ti minut ke konci) je celý film nádherně sladký. Toho závěru opravdu trochu lituju, jenže takový je prostě život - a když je celý film přímočaře příjemný, tak asi nemůže slzotvorný konec chybět. Po herecké stránce není už vůbec co vytknout - Kevin Costner, Robin Wright Penn podávají herecké výkony odpovídající svým jménům, ale asi nejvíc mne dostal Paul Newman - v roli Garretova otce - nevyléčeného alkoholika... ()

anglanek

Jo Jo vim hodne preslazeny ale me ten film vždy rozbreci a mam ho proste rad a mam na nej vzpomínky,tak proto tech 5 hvezd a mimo jiné mam rad Costnera. ()

dANo

Nudná a dlhá romantická hatlanina, ktorej reči som od začiatku nerozumel a postupne som sa strácal a strácal, až som nakoniec zaspal a ani neviem o čom to vlastne bolo... :o)) ()

shantim

Nevim, co lidem na tomto filmu prijde tak skveleho, ze ho hodnoti pomerne vysoce. Rekl bych totiz, ze se jedna o standardne (ve smyslu prumerne) dobry romanticky film hollywoodskeho razeni. 60% hvezdicek ()

Timak

Tak trochu rozpačitost. Nevím, neubránil jsem se pocitu, že je to přelazený. Kevin je teda dobrej, ale když já si myslim že v Bodyguardovi byl lepší. Pořád to bude pro mě Pan Robin Hood nebo poručík Dunbar a tohle se s tím nedá srovnat ... ()

Sany33

Príbeh: Manžel posiela svojej mŕtvej žene správy vo fľaši. nečaká však že ich niekto nájde na základe jeho citov k žene sa do neho zamiluje. Herecké obsadenie: Robin Wright (nar. 1966, USA) a Kevin Costner (nar. 1955, USA) sa do tejto ľúbostnej polohy narodili. Funguje medzi nimi neopakovateľná chémia a aj vďaka nim si divák film užije naplno. Prevedenie: Prímorská vidiecka dedinka neponúka príliš veľké možnosti na realizáciu ale je vidno že aj s minimom exteriérov a interiérov sa dá ponúknuť kvalitný príbeh. Pocity: Toto je u mňa vždy najsilnejšia kategória pri filmoch Nicholasa Sparksa (nar. 1965, USA) lebo väčšinou už šípim do čoho asi pred spustením filmu idem ale aj napriek tomu ma film úplne emočne odrovná a inak tomu nebolo ani v tomto prípade. Pridaná hodnota: Veľmi silný príbeh o láske medzi mužom a ženou, ktorý vôbec nepôsobí lacno ani prvoplánovo. 89% ()

czdmaso

Tohle není romantický film, tohle je nudný melodramatický film. Ve srovnání s tímhle mají u mne TV příběhy Rosamundy Pilcherrové minimálně 3* ()

Josefin

Tenhle snímek mě nenadchl, přiznávám, že na něm něco bylo, ale konec jak z nové odrůdy červené knihovny. K.Costner se pro mě snaží málo, nebo už mi utkvělo v paměti, že Tanec s vlky už nikdy žádnou rolí nepřekoná. ()

Čtec

Napíšu to na rovinu. Dívám se na filmy hlavně kvůli holkám. Jenomže co si mám teď počít s filmem (nebo proboha se sebou?), kde se mi líbili kluci. A to nic proti Robin Wright, která byla báječná. Ale hlavně Paul Newman - to je tak krásnej starej chlap, že to snad ani není možný. ()