Detektiv Chadwick Boseman dostane na starost případ hromadné vraždy policistů, které někdo zabil v jedné místní restauraci, jež sloužila jako úschovna drog. Aby pachatelé nemohli uniknout, nechá uzavřít všech 21 mostů vedoucích z Manhattanu. V průběhu vyšetřování nachází další stopy vedoucí i do samotného policejního sboru. Podaří se mu dopadnout všechny, kteří jedou v tomto krvavém drogovém byznysu? (TV Nova)

T2

║Rozpočet $33miliónov║Tržby USA $28,539,757║Tržby Celosvetovo $50,269,000▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,593,112 ║ Tržby za predaj DVD v USA $2,182,600 ║ Konečne poriadna akčná pecka, ktorá má drive od začiatku po koniec. Stále to šľape na plné obrátky, stále je na čo pozerať, herci to dobre ustoja, neprehrávajú, poteší že sú prestrelky prehľadné, dynamická kamera. Dramaticky sa to mení každou chvíľou, takže nechýbajú zvraty. Dosť dobre mi tam sadol skalopevne dôsledných Chadwick Boseman. Taký Taylor Kitsch zas vie prekvapiť polohou bývalého mariňáka na úteku pred skorumpovanou spravedlnosťou. Tématicky podobných filmov tu je ale dosť ale tento jeden z tých zvládnutých. Veľká spokojnosť. /90%/ ()

Arsenal83

Mŕtvy čierny policajt na začiatku a začína sa naháňačka za tým, prečo sa tak stalo, aby sme prišli na starú dobre overenú pravdu, že v radoch polície sú aj (alebo u nás väčšinou) špinavci. Pomedzi streľbu sa mihnú podivné dialógy, pri ktorých sa zastavujete na tým, to naozaj v skutočnom živote takto medzi sebou ľudia hovoria? Najvýraznejšia a najkvalitnejšia v celom filme je hudba. A to je dosť málo, aby sa film dal odporučiť. ()

silentname

"21 Bridges" je nakoniec lepším filmom, než som od neho čakal. Myslel som si, že pôjde o jednoduchý thriller, kde budeme mať policajta, ktorý loví zločincov v časovom limite, no film sa postupne posunie na oveľa vyšší level a jeho úroveň vysoko stúpne. A ku koncu som už len fascinovane sledoval a čakal aké vlastne bude finále. Pretože tieto postavy ma od začiatku držali. V prvom rade je treba povedať, že Chadwick Boseman je excelentný v tomto filme. Od začiatku som mu fandil. Je chytrý, je pohotový a jeho dôvody na boj proti zločinu a obzvlášť drogám sú veľmi pádne. A všetky scénky s ním ma bavili. Sienna Miller je tiež veľmi dobrá. Herecky to dala na výbornú. Problémy s filmom sa trošku postupne objavia, no nemôžem povedať, že by zlyhávala atmosféra. Tá je po celú dobu skvelá. Plus je skvelé vidieť ako proste kopec zlých náhod vyústi v niečo, čo reálne nikto nechcel. Postupne však pochopíte, že je za tým všetkým niečo viac, a že tých 300 kilo kokaínu, ktoré sa tam na začiatku objavili budú dôležitejšie, než sa na prvý pohľad zdajú. Ono často nie je dôležitý zločin ako taký, než to čo tomu zločinu predchádzalo. A to je aj otázka, ktorá sa vo finále ukáže. Nebudem veľa prezrádzať, no myslím si, že postupne prídete na to, ktoré postavy sú v čom zapletené a čo za tým všetkým vlastne je. A keď si človek vypočuje dôvody, nemôžem povedať, že tomu nerozumiem. Ale súčasne viem, že tadiaľto cesta nevedie. Ak chcete mať dobrý policajný krimi thriller, myslím si, že tento film vás dostatočne uspokojí. Je zaujímavejší, než sa na prvý pohľad zdá a rozhodne má čo svojim divákom ponúknuť. Čeknite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: B+ ()

tron

„Mne stačí, že si to dokážem sám pred sebou.“ S prižmúrenými očami 4*. Hnusná temná noc, v ktorej sa pokazilo všetko, čo sa pokaziť mohlo. Banda podplatených newyorských fízlov. Dvojica zúfalých kriminálnikov. A uprostred toho statočný, nekorumpovateľný detektív, ktorého detská trauma vyformovala do aktuálnej podoby. Práve postava odvážneho muža, raziaceho si cestu dejom (a prekračujúceho zastrelené telá), je tým dôvodom, pre ktorý udeľujem až 4*. Proste ma to bavilo, aj keď chápem, že väčšina divákov tomu asi dá 3*. Mne to ale sadlo, kasting sa vydaril, scenár je skôr z rangu priemernejších, ale miestami operuje so zaujímavými vecami, ako je pochopenie hlavnej zápornej postavy alebo ústredný hrdina, ktorého počínanie je vďaka šikovnému prológu (viac takých úvodov!) absolútne uveriteľné a nie že by som sa čudoval, ak by na konci jednal inak, ale určite by som išiel s hviezdičkami značným spôsobom dole. Famózny Boseman, obrovská škoda, že nás tak skoro opustil, o veľa sme prišli a kto tvrdí, že nie, je hnusný rasista a nácek. ()

choze

Do pořádného policajtského fláku Ayerovského ražení tomu chybí prokreslenější postavy a vztahy, ale děj i dialogy mají švih, jaký jsem po nevýrazném trajleru nečekal, a ani o dobrou akci není nouze. Hrdina je zprvu sympatický tím, že se zjevnou chutí střílí zločince, a později tím, že místo střílení přemýšlí a na konci má zajímavé dilema. Ostatní policajtské postavy jsou ale až do finále jen na okrasu, v tomhle směru je to postavené blbě. Že se to odehrává prakticky celé během jedné noci na omezeném prostoru je samozřejmě plus. Překvapivě zábavný krimithriller. ()

• Názov odkazuje na 21 mostov, ktoré umožňujú opustiť Manhattan. V skutočnosti iba 17 z nich je reálnych, zvyšné 4 sú tunely. (Weezy22)
  • Natáčelo se od 24. září do 24. listopadu 2018 ve Filadelfii (Pensylvánie, USA). (rafix)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů