Thomas Crown je milionář, který na to, aby ve svém životě zahnal nudu, krade a před ničím se nezastaví. Vzrušení do zkornatěných tepen nelítostného finančního magnáta nedokáží vlít ani milionářské zábavy jako golf, či plachtění po oceánu. Jeho slabostí je však umění, především impresionističtí malíři a ženy. Ještě více než umění však miluje hry a proto, když se na scéně objeví půvabná a chladnokrevně cílevědomá vyšetřovatelka pojišťovny Catherine Banningová, která podezřívá Crowna z krádeže Monetova obrazu z Newyorského muzea, Crown zvětří šanci a tato krasavice se konečně stává solidním soupeřem jeho intelektu. A tak oba hrdinové začnou hrát hru a prohrává ten, který poruší její pravidla... (oficiální text distributora)

Autogram

Oproti originálu je to absolútne neporovnateľné. Film má tempo, spád aj dej a tiež výborné obsadenie. Rene Russo a Brosnan sú skvelá dvojica, ktorej to ladí v každej situácii a Rene sa na svoj vek rada predvádza. ()

P1tr

Pierce Brosnan snažící se vyklouznout z Bondovské škatulky. Nedaří se mu to úplně, nicméně i tak se nám dostalo příjemného filmu, na který se jednou každý rád podívá aniž by se nudil. Čisté tři. ()

lofa

Každý z nás má nějaký oblíbený pohodový film,....toto je jeden z mých. Rene Russo to tu moc sluší a je téměř neodolatelná a Pierce je prostě skvělý,...k tomu velmi příjemná hudba, Hudba: Bill Conti, Soundtrack:1.Sting - Windmills Of Your Mind, 2.Nina Simone - Sinnerman, 3.Wasis Diop - Everything (...Is Never Quite Enough) 4.Georges Fordant - Caban La Ka Kratchie, 5. Bill Conti - Black & White X 5, 6. Bill Conti - Never Change,7.Bill Conti - Meet Ms. Banning, 8.Bill Conti - Goodnight/Breaking & Entering, 9.Bill Conti - Glider Part I, 10.Bill Conti - Glider Part II, 11.Bill Conti - Cocktails, 12.Bill Conti - Quick Exit ()

femme fatale

Skvělá odpočinková záležitost, kde Rene Russo působí jako opravdová femme fatale...až na slabší hollywoodský konec,jinak by to bylo asi za 4*. ()

kenkaku

Mám rád inteligentní filmy, mám rád sympatické herečky, mám rád pocit když se chci s hlavním hrdinou ztotožnit (něco jako "přál bych i být jako on a chodit s někým jako je ona") a to vše zabalené pocitem že ten děj sice máš přečtený (jo klišé), ale způsob jakým se servíruje je svěží a překvapivý. ()

herr_carter

Výborný Brosnan dělá z tohoto jinak béčkového filmu lehce nadprůměrný počin, hodně nenáročný a koukatelný kousek.............moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Han22

Další zklamání. Zlodějský filmy miluju, ale tady stejně jako v Zakázaném ovoci ustupuje veškeré zlodějské napětí romanci s Piercem "zahraju to jak Bonda, stejně to nikdo nepozná" Brosmanem a poněkud přestárlou Rene Russovou, vystřižené jak z harlekýnu. Naštěstí hodně zachraňují exotické lokace, někdy zajímavé dialogy a perfektní finále v galerii, takže za tři. ()

Rudinsky

Príjemná, inteligentná zábava. Rozhodne sa tvorci za tento film nemusia hanbiť. Dokonca aj použitie hudby (ktoré je veľmi, ale veľmi trefné) naznačuje, že sa jedná v prvom rade o nenáročnú oddychovku. A navyše sa tento film vôbec nehrá na niečo, čím nie je. Prekvapivý McTiernan a stráviteľný Brosnan. ()

Seti

Na to, jak se vyšetřovatelka od pojišťovny tvářila drsně a profesionálně, tak Thomasi Crownovi moc dlouho odolávat nevydržela (asi tak první schůzku). Čekal jsem, že v závěru vytáhne ještě nějakej bezcitnej trumf z rukávu, aby se síly vyrovnaly, ale tvůrci jí bohužel nechali celou dobu tahat za kratší konec provazu. Jako pohodová oddychovka s ultimátním elegánem Piercem Brosnanem a fullfront odhalenou Rene Russo, která tu i na svůj věk vypadá víc než dobře, funguje Thomas Crown se svými eskapádami dokonale. ()

adam9

Brosnan si roli neskutečně užívá a já s ním. Krásně spletitý děj, a ta finální scéna v tom muzeu? Prostě a jednoduše bombová! ()

Chegi

Přiznám se, že jsem zatím neviděl originál s McQueenem a Dunaway ale tenhle film mi přijde jako povedený remake. Má zajímavý námět, povedené herecké výkony a naprosto SKVĚLÝ závěr. Osobně se domnívám, že by měl být hodnocen lépe, než 70% ()

iXtr3m3

Slušný, seriózny a relatívne inteligentný snímok, ktorému síce čas už trochu ublížil, ale nie moc, pretože si zachováva svoj štýl a štýlovosť všeobecne. Brosnan bol v najlepšej forme (Bondovky valili) a Rene Russo tiež ušla. Videl som film už viackrát a vždy sa rád naň po nejakej dlhšej dobe pozriem. ()

Hopper

Russo a Brosnanovi to spolu docela sekne, na film sa pomerne príjemne pozerá aj keď by možno nezaškodilo trochu popohnať dej rýchlejšie vpred. ()

cab

Elegantni nudici se bohac Crown (typicka role Pierce Brosnan) se rozhodne ukrast Monetuv obraz. V prubehu vysetrovani zlocinu se mu dostava na stopu pojistovaci agentka (Rene Russo). Aby prisla cele zahade na kloub, predstira zajem o nej, ktery zanedlouho prerusta v oboustranou lasku. Jak z cele slamastiky bez uhony uniknout, zalezi na duvtipu pana gentelmana Brosnana. Nic noveho pod sluncem. 55% ()

wosho

Solidní Hollywoodská filmařina. Originál neznám, tak nemůžu jej posoudit s tímto remakem. Brosman je zde dokonalý a Russo zatraceně sexy. Škoda, že na scénáři se více nepracovalo, hlavně na ději. Celkově se jedná o silně nadprůměrný film, kterému v celkovém součtu na čtvrtou * dochází dech. ()

Paity

Velmi příjemná záležitost a velmi příjemné překvapení. Sice nijak nevyčnívající navenek, o to hezčí sledování vás pak čeká, když si Aféru Thomase Crowna pustíte. Navíc Pierce Brosnan je zárukou kvality, na to si můžete vsadit. ()

dormouse

Velmi milá detektivka, v niíž je milionář a sběratel umění Thomas Crown obviněn z ne právě počestného druhu sběratelství. Jeho protivníkem je Catherine Banning pracující pro pojišťovnu a zjišťující okolnosti krádeže Monetova obrazu. Pierce Brosnan i Rene Russo jsou přesvědčivě zarputilí a stejně přesvědčivě zamilovaní. Osobně mám pochybnosti, zda by milovník umění vystavil plátno takovým útrapám, jako ve filmu, ale budiž. Závěrečná scéna s komplikovanou výměnou a krádeží obrazů v galerii s hudebním pozadím skaldby Sinnerman v podáni Niny Simone je zlatým hřebem filmu. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Aféra Warner Bros.

Aféra Warner Bros.

29.01.2007

V počátku minulého týdne byly zveřejněny oscarové nominace a už se všude možně spekuluje o potenciálních vítězích v těch hlavních kategoriích (film, režie, scénář, herec a herečka v hlavní roli).… (více)

Pod křídly lva

Pod křídly lva

17.11.2006

Harry Sloan, výkonný ředitel Metro-Goldwyn-Mayer, prozradil, v jakém stádiu se nachází čtveřice očekávaných projektů vycházející pod hlavičkou jeho studia. Jak uvidíte, i následující rok se ponese ve… (více)