Thomas Crown je milionář, který na to, aby ve svém životě zahnal nudu, krade a před ničím se nezastaví. Vzrušení do zkornatěných tepen nelítostného finančního magnáta nedokáží vlít ani milionářské zábavy jako golf, či plachtění po oceánu. Jeho slabostí je však umění, především impresionističtí malíři a ženy. Ještě více než umění však miluje hry a proto, když se na scéně objeví půvabná a chladnokrevně cílevědomá vyšetřovatelka pojišťovny Catherine Banningová, která podezřívá Crowna z krádeže Monetova obrazu z Newyorského muzea, Crown zvětří šanci a tato krasavice se konečně stává solidním soupeřem jeho intelektu. A tak oba hrdinové začnou hrát hru a prohrává ten, který poruší její pravidla... (oficiální text distributora)

vickeyek

Vybroušený romantický akční film - zdá se vám, že je to zvláštní kombinace? Není. Je to ta nejlepší. Když se do práce zamotají osobní tužby, všechno může skončit velice zajímavě... Žánrově nezařaditelný film má i něco komedie, detektivky, thrilleru - zkrátka každý si přijde na své. ()

Hapretor

Romantické? Ne - laciné a trapné. Napínavé? Ne - nudné a obyčejné. Vtipné? Ne - špatně zahrané s unylými dialogy. Krimi? Ne - ani omylem. To si tam jen distributor připsal. "Ach ouvej!" ()

helloween93

Pierci Brosnanovi šamantní úspěšní muži zkrátka jdou už od dob jeho první Bondovky. Od režie McTiernana jsem čekal trochu víc, film trochu neví, jestli chce být romantika nebo krimi, děj je vcelku předvídatelný a Russo, ač se snaží sebevíc, sexy není ani omylem. Celkově určitě nejde o špatný film, hlavně zásluhou Brosnana, který je jeho tahounem, nicméně znova si už film nejspíš nepustíte. Pokud se nepletu, jde o poslední McTiernanův komerčně úspěšný film. 3* ()

vla_kor

Čistě oddechový svižný filmík. Ale jistě. Inteligentní diváci si povšimnou chyb v kontinuitě. A asi je napadne, že pachatel se dá přece usvědčit podle otisků... Ale od toho je tady krásná ústřední dvojice, vkusně natočená erotická scéna, vtipné hlášky a nádherná exotika. Na tenhle film se dá koukat víckrát. Osobně se vždycky ráda podívám na Pierce Brosnana v rouše Adamově:-) OK. Tak seriózně. Tenhle modrooký a černovlasý irský fešák umí nejen hrát, ale i produkovat dobré filmy. Doufám, že Aféra Thomase Crowna 2 nebude propadák! ()

Petulka88

Už nějakou dobu jsem neviděl tak nezáživný film. Nuda, nuda, nuda. Velký podíl na tom mají představitelé hlavních rolí. Zatímco Pierce Brosnan je aspoň nijaký, Rene Russo je až neuvěřitelným způsobem nesympatická. Asi měla být i sexy, v tom ale hrubě selhává, místy to až hraničí s karikaturou. To, že by se tihle dva do sebe zamilovali je asi tak pravděpodobné jako to, že Usáma bin Ládin vyrazí na dovolenou do USA. Ostatně jediná milostná scéná v tomto filmu je tak hrozná, že jsem se neubránil smíchu. Jinak je ale tohle veledílo tak špatné, že jsem se mu ani smát nemohl. Celé je to natahované, zdlouhavé a hlavně nezajímavé. Tahle katastrofa asi měla předznamenat čeho se od McTiernana můžeme dočkat v budoucnu... ()

danny_21

Průměrná krimoška, která zapadne do zapomnění sotva skončí. Jeden by ani nevěřil, že je zpod taktovky McTiernana, bez tempa nebo pořádné gradace, taková komorňoučká zato s přemírou romantiky mezi ne moc dobře zvolenou dvojičkou, přesto ale proti Rollerballu ještě vynikající podívaná, co se stalo Johne, nevěřím tomu,že bys nedokázal zavadit o pořádnej námět? Bond je ještě dobrej, má v sobě to charisma nenucených elegánů a Rene ještě má pořád šmrnc, ale nějak mi k sobě neseděli - 60 % ()

Pathrose

Velmi příjemný a romantický snímek se skvělým Piercem v hlavní roli. Jeden z mých oblíbených filmů, který se hodí na dlouhé zimní nedělní odpoledne. Závěr je absolutně perfektní. ()

Alojs

Viděno, pobaveno, spláchnuto pamětí hned vzápětí. Překvapilo mě pouze jméno režiséra. U něj bych čekal větší šramot. Jinak vyslovená pohoda, která nenadchne, ani neurazí. Na dvojku se klidně podívám. ()

Rodin

Docela povedený lehce nadprůměrný filmeček s obligátně sladkým Piercem Brosnanem. Viděl jsem to bohužel opakovaně pouze v dabované verzi a proto je mi má jinak oblíbená Rene Russo lehce protivná od momentu, kdy poprvé promluví, do momentu, kdy film skončí hepáčem. ()

dwbmb

Málokterý remake dokáže ospravedlnit vlastní existenci. Po výrazných úpravách scénáře Brosnan vyšachoval McQueena s noblesou. ()

coco.brice

a Pierce Brosnan prostě není Steve McQueen a Rene Russo není Faye Dunaway...ale kdo nezná originál tak bude s filmem spokojený...taková pohodička na zimní večer při které když si na chvilku zdřímnete...tak se nic moc nestane..a to je docela fajn,ne? ()

Shitonit

Top film, kterej ve mě nezanechává takový ty wow pocity, ale přesto se na něj kdykoli rád podívám. Osvědčená klasika. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Aféra Warner Bros.

Aféra Warner Bros.

29.01.2007

V počátku minulého týdne byly zveřejněny oscarové nominace a už se všude možně spekuluje o potenciálních vítězích v těch hlavních kategoriích (film, režie, scénář, herec a herečka v hlavní roli).… (více)

Pod křídly lva

Pod křídly lva

17.11.2006

Harry Sloan, výkonný ředitel Metro-Goldwyn-Mayer, prozradil, v jakém stádiu se nachází čtveřice očekávaných projektů vycházející pod hlavičkou jeho studia. Jak uvidíte, i následující rok se ponese ve… (více)