Malá Gigi (Leslie Caron) je vychovávána svoji babičkou a příležitostně dostává společenské lekce od babiččiny sestry – kurtizány. U babičky se setkává s bohatým mladíkem Gastonem (Louis Jourdan). Gaston k nim chodí nasávat domácí pohodu a dobírat si Gigi. Ani si neuvědomí, že z ní vyrostla slečna. Tato proměna způsobí změnu jejich vztahu, kdy babička dá jasně najevo, že nenechá Gigi zkompromitovat bez záruky na finanční zajištění. Gaston přistoupí na obchodní podmínky, ale hned první večer kdy uvede Gigi do společnosti si uvědomí, že ji miluje a požádá o její ruku. (Jezinka)

Doutas

Já věděl, že se mi tenhle film nebude líbit, ale kvůli těm devíti oskarům jsem to přece jenom zkusil. A byla to stejná chyba, jako když jsem z podobných důvodů koukal/trpěl u Sound of Music, West Side Story nebo Olivera. Ke klasickým hollywoodským muzikálům (a nejspíš ani k těm moderním) si pravděpodobně nikdy cestu nenajdu. Spíš mi vrtá hlavou, proč je tento žánr kritiky a všemožnými porotami dodnes tak uctíván. Kýčovité Moulin Rouge posbíralo podle IMDb 84 cen a 107 nominací, mezi tím i 2 oskary (6 dalšch nominací) a 3 zlaté glóby (3 další nominace), až na pár záchvěvů průměrné Chicago posbíralo cen 58 a 84 nominací (6 oskarů, 3 zlaté glóby) a nudní Bídníci dostali 83 cen a 149 nominací (3 oskary, 3 zlaté glóby). Může mi to někdo vysvětlit? Ale zpět k Gigi. Tento oskarově druhý nejúspěšnější muzikál po West Side Story a spolu s Posledním císařem „šestý nejoskarovější“ film vůbec je naprosto obyčejný muzikál s obyčejným romantickým příběhem z prostředí pařížské smetánky. Tahle přehlídka znuděného snobismu si zaslouží druhou hvězdičku leda tak za lolitku Leslie Caron. P.S. Také vám přišla úvodní píseň, kde starý Maurice Chevalier zpívá „I love little girls“, tak pedofilní? ()

Jinka

It's a bore? Absolutely not! Pět minut po začátku filmu jsem se konečně dopajdala k televizi, abych "omrkla" film několik let starý, pro mě však nový. Když hned na začátku stařík Děkuje bohu, za ta děvčátka, co před očima rostou každým dnem, se v dnešní době může zdát poněkud perversní, smím-li to říct/psát. Ale děj filmu se přeci jen natáčel roku 1958, a to byla opravdu JINÁ DOBA, než je teď. Takže berme to s rezervou. Po chvíli následoval Gaston a jeho typická věta It's a bore!, a tu píseň jsem si opravdu zamilovala, a nejen ji. Film jsem sledovala jedním dechem a snad víc se soustředila na Gastona, než na film..a tak jsem si ho musela pustit ještě jednou, abych o nic nepřišla. Zápletka se mi opravdu líbí. Bohatý a znuděný Gaston, který se nemusí o nikoho a o nic strachovat. Gigi, která je stále jako dítě a konečně dospěje do opravdové ženy, dámy. Poprvé řečená pravda Gastonovi, co si člověk myslí o jeho vztazích, a jeho první odmítnutí od ženy. Uražená mužská pýcha zastírá skutečnou pravdu v jeho srdci, a to, že je poprvé skutečně zamilován. Když však dostane co chce - Gigi jako milenku, začíná mít skutečný strach o ní strach, a aby ji klepy nezničily život kvůli němu. Uvědomí si lásku, starost, strach a zodpovědnost k bytosti, která nechce nic jiného než jen jeho. A rozhodne se podle svého srdce. Film by si zasloužil víc než jen 68%, nejmíň 75% ()

gizi

U tohoto filmu je přesně vidět, jak některé filmy jsou věčné a některé po letech absolutně ztrácejí. Dnes je pro mě nepochopitelné, jak mohl takový snímek získat 9 Oskarů. Hudba není špatná, ale není ani nijak výjimečná. Koukám, že Oskar byl i za hudbu - to už vůbec nepochopím. Dnes 27.10.12 je to jen průměrný film, na který se velmi rychle zapomene. 65%. ()

radek.896

Už od začátku jsem se nudil, ani první půl hodinu jsem nedokoukal. Příběh je totálně o ničem a obraz je divný. Kostýmy a hudba byli vkusné, jenže film musím hodnotit jako celek=totální nuda. ()