Romance X

• Francie Romance (více)

Paul a Marie. Milují se, žijí spolu, ale dochází ke krizi jejich sexuálního vztahu. Frustrovaná Marie se vrhá do riskantních dobrodružství s náhodnými známostmi... Neuvěřitelně otevřená sexuální zpověď režisérky Catherine Breillat. Tak otevřená, že jednu z postav musela ztvárnit pornohvězda Rocco Siffredi. Stalo se tak poprvé v dějinách světové kinematografie. Nečekaný skandál na plátnech kin. Film, který Francie oslavuje, Británie zakazuje. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Radko

Pohľad do vnútra ženského myslenia. Intímny, jemný myšlienkami, sexuálne otvorenejší formou (ale určite nie šokujúci). Vcelku konvenčný dej: Muž nechce súložiť so svojou frajerkou, tá hľadá uspokojenie inde (náhodná známosť v bare, nadriadený) je neustále komentovaný aktuálnymi vnútornými pocitmi ženy, často odrážajúcimi vzájomne si odporujúce a zdanlivo nepochopiteľné vonkajškové reakcie ako výsledok zaujímavého myšlienkového pochodu - ženy sú skutočne úplne iné ako muži. Explozívny záver sa Breillatovej opäť vydaril (podobne ako v "Á ma soeur!" ). Pozn. A čo Rocco Sifredi vo vedľajšej úlohe ? Za jeho herecký výkon si nepochybne zaslúžil minimálne Oscara ! Tak dobre ako na ňom, som sa už dlho nepobavil. ()

farmnf

Už úvodní dialogy tohoto dílka Catherine Breillat vás vyděsí. Ne svým ero obsahem ale debilitou. Vůbec jsem nepochopil, proč si ho ten sladký chlapec nedá vykouřit. Potom následuje klišé známé nejen z kinematografie ale i z literatury. Žena jde souložit a kouřit jinam. Jak to bývá u Catherine Breillat je tu frajer s postaveným kladivem Rocco Siffredi majitel agentury PK62. Do toho ještě započtěte mizerný český dabing a o zkažené odpoledne je postaráno. No a ta štětka Ducey, nebo jak se zove, se hodí do erotického filmu jako pěst na oko, hubená bezkozá nohatá kráva. ()

Tomco

Catherine Breillatová je defka ako sa patrí. Hnusná, odporná feministka, ktorá je zrelá na odstrel. A hlúpa je dvojnásobne z toho dôvodu, že má talent robiť filmy! Akonáhle sa však otvorí protagonistom huba poviete si, že autorka filmu musela počas natáčania požrať za kamión lisohlávok a do toho zapíjať redbull s vodkou. Pani (ale zrejme z presvedčenia slečna) Breillatová, želám Vám skoré uzdravenie! ()

Big Bear

Tohle by se mohlo jmenovat - Cesta do hlubin ženské erotiky....Po shlédnutí mi připadá, že se jedná o rádoby intošský erotický film, který se díky hlubokým myšlenkám snaží být něčím víc. Já to v tom ale nenašel. Buď je to tím, že nejsem ženou jako paní režisérka, nebo jsem některé úvahy a myšlenkové pochody hlavní hrdinky zkrátka nechápal. Ohledně některých scén bych neměl problém, pokud by byl nějaký zásadnější důvod, pro je takto otevřeně ukazovat. Tady šlo ale asi primárně o tu nahotu a pak až o myšlénku... A to mně neba. * ()

bouncer

Na filmu se mi líbila ta neskrývavost. Vše ukazuje nenuceně, ale důkladně jako ve skutečnosti. Je nesmysl brát tento film jako porno, hlavní podstatou tu má být něco jiného. A to je největší problém. Vážnost si film měl získat monology hlavní hrdinky, které jsou zároveň výpovědí režisérky. K jejich podstatě je však nemožné se dostat a většinu času působí přinejmenším zmateně. Opravdu nevím co si mám myslet, když několik minut složitě vysvětluje, že s milenci píchá, ale nikdy se nelíbá, protože ji to přijde moc intimní a vzápětí řekne tohohle líbá rádá a hned mu jednu velice emotivní francouzskou pusinku dá...a to byl prosím úplně první milenec. Prostě zmatené a nezáživné. Snaha šokovat jednoduše nestačí. ()