Romance X

• Francie Romance (více)

Paul a Marie. Milují se, žijí spolu, ale dochází ke krizi jejich sexuálního vztahu. Frustrovaná Marie se vrhá do riskantních dobrodružství s náhodnými známostmi... Neuvěřitelně otevřená sexuální zpověď režisérky Catherine Breillat. Tak otevřená, že jednu z postav musela ztvárnit pornohvězda Rocco Siffredi. Stalo se tak poprvé v dějinách světové kinematografie. Nečekaný skandál na plátnech kin. Film, který Francie oslavuje, Británie zakazuje. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Prochy38

Celkem chápu postoje jednotlivých zemí, diváků i filmařů jako takových. Herecky je film zvládnut dokonale, u mě fakt nadšení. Co se týče příběhu nebo lépe děje, zdá se mi, že mírně pokulhává. Proč by někdo takový s někým takovým byl. Proč? Jaký ten vztah měl smysl? Žádný boha!!! Ale tak, o něčem to být muselo… Co se týče peprnějších scén, myslím, že zbytečnost. Spíše snaha autorky více šokovat, více na sebe upozornit. Povedlo se, schvaluji, mám radši filmy bez obalu, víc takových!! ()

Aluska88

Já nevím, ale mně se tato psychologická sonda do sexuálního života jedné ženy líbila. Jasně, většina komentujících zde kritizuje jakousi pseudofilozofii, okatou snahu o umělecký projev či charakter hlavní hrdinky, která se v tom všem až moc vyžívá. Ale pro mě to všechno vyznělo až neuvěřitelně pravdivě. Caroline Ducey je žena nádherné tváře a její myšlenky a názory mi přišly velmi zajímavé a stálo za to se nad nimi zamyslet. Rocco Siffredi se ukáže jen na chvíli, aby divákům předvedl své "nářadíčko" a trochu si s ním zacvičil:) Takže pro většinu je Romance X nesmyslným blábolem, pro mě jde o zajímavý počin, který sice není bůhvíjak dokonalý, možná se sám v sobě tak trochu vyžívá, ale přišlo mi to i tak zajímavé. A to nejsem žádná bláznivá feministka:) "Proč muži, kteří nám jsou odporní, nám rozumí lépe, než ti, kteří nás přitahují, a milujeme je." ()

DDT

Sice nejznámější, ale rozhodně ne nejlepší film C.B. Všechny postavy filmu jsou v rukou režisérky pouhými loutkami, ilustrujícími její poněkud feministické teorie. Některé monology hlavní hrdinky (zmítané sexuální touhou a přitom zhnusené ze všech mužů) jsou nechtěně komické. Přesto film stojí za vidění, protože takhle tvrdohlavých a vyhraněných režisérů je dnes celkem poskrovnu. A pár scének je docela trefných. ()

Brejlil

Co s tím? Už když jsem to viděl v kině, přišlo mi to zbytečné. Otevřené sexuální scény prázdnotu scénáře nezachrání. Hrdinka se chová jako naprostá kráva (tak dlouho provokuje nějakého černocha, až jí znásilní a ona se diví, o zbytku její motivace nemluvě), Siffredi opravdu není herec, a v celém díle je jen jediný vtipný nápad se střihem (semeno na břiše vystřídá zelený gel pro ultrazvukové vyšetření). Zbytek je nuda. A to poté přišla Anatomie pekla, děs ještě větší. ()

Omnibus

Žena? To zní hrdě! Catherine Breillat i Caroline Ducey jsou prý také ženy. Ovšem psáno s velkým X. Jejich učitelka(!) Marie je chvílemi nejistá, chvílemi tápající a jako bonus pro náročné divačky i permanentně zmatená. Ale jinak je to fajn holka. V hlavě má moc pěkný bordel, ve scénáři pár velice zábavných WTF momentů a mezi nohama místo čárky jeden veliký otazník. To posledně jmenované je kamerou deset minut zabíráno detailně, na lehátku na gyndě, kde medici-praktikanti do onoho zmiňovaného otazníku jeden po druhém odborně strkají prsty. Neuvěřitelná hloubka! Myšleno artová hloubka filmu, samozřejmě. Když bezkonkurenčně nejlepším hercem na plátně je pornoprofík Rocco Siffredi (Hamlet hadr) a druhý nejlepší herecký výkon podalo jeho nádobíčko (úctyhodných rozměrů, uznávám) a tím výčet "herců", kteří mě ve filmu zaujali, končí, je asi něco špatně. A to mám rád jak dramata, tak i filmy nabité sexem. Ideálně i obojím. Jen by to chtělo pár skutečných herců a scénář o něčem. A nesměla by to natočit velmi zmatená režisérka, které střídavě libido tlačí na mozek (a ona si s tím neví rady) a střídavě je její libido i ego úplně v prdeli (a ona si s tím neví rady). Jedna hvězda Roccovi za proniknutí do ... festivalového filmu a za autentické rape on the stairs. Víc nic. Prý kontroverzní film, pche. Bohužel ne, jen otravný a nudný. ()