Flagg

Za málo peněz ku*evsky hodně muziky. Nolan ve svém celovečerním debutu dokázal, že nepotřebuje velký rozpočet, aby natočil chytrý a zajímavý film, stačí precizní scénář a solidní výběr herců. Škoda, že mezi zvučnějšími filmy od Nolana Following není tak známé, jelikož určitě zaslouží pozornost. ()

frolish

Velmi dobre napisany a zahrany film, ktory postupne vygradoval do posobiveho zaverecneho rozuzlenia. Ako tu uz bolo spomenute, je to akoby taka nizkorozpoctova predpriprava na Memento, v ktorom Nolan udrel uz v uplne plnej sile po vsetkych strankach. Urcite stoji za pozretie. ()

Helldo

Nolan u mě stoupl zase o něco výše. S minimem prostředků dokázal, že si větší zakázky zaslouží a odstartoval tak svojí snovou kariéru. Pokud někdo chce vidět brilantní filmařinu, Following je přesně pro něj. Holt když je někdo génius, tak je někdo génius. ()

rexino

Nechápem. Byť ohromený? Som Nolanov veľký fanúšik a konečne som si to pozrel. Celý film som si myslel že nikdy to nepochopím pretože skoky v čase boli nepostrehnuteľné. Na konci ale šok a otvorená huba. Nolan opäť prekvapil a to s filmom ktorý natočil za pár babiek. ()

Matli

Na Nolanovu prvotinu hodně slušná práce po stránce scénáristické, ale to se od něj asi musí očekávat. Než mi došlo v čem je zakopanej ohař, tak to bylo jen zajímavé sledování filmu, ale rozuzlení nemá chybu. Krátká stopáž filmu je super. 75% ()

Saur.us

Nolan svou prvotinou přesně nasadil směr, který ho provází napříč kariérou a díky kterému se stal jedním z nejlepších režisérů současnosti. Following staví na dokonale promyšleném scénáři, který podpořený roztříštěnou časovou posloupností představuje ideální vzor mysteriózního thrilleru. ()

warrenur

Zaujimave. Jednoduchy a celkmo inteligentny sposob ako s niekym "vybabrat". Doplnil som si tuto "nolan-ovku" a musim povedat, ze nebyt tam casovych prestrihov a Batman nalepka na dverach, netusil by som, ze to je jeho pracicka. Mierny nadpriemer. ()

jenjan

Jeden můj známej co fandí Spartě a volí ODS říká: „ Tyhle lidi nemaj co dělat, tak seděj doma a vymejšlej kraviny, pak z toho je ta filosófie, kterou vůbec nechápu...pak mi ještě řeknou, že tma neexistuje a mě trefí, ale třeba kotel opravit, to nedokážou!“ A to samé by se dalo říci o tomto filmu…pro mě trochu vedle a lehce se míjící účinkem...ale zas tak bych to nehanil..;) ()

Radek.SCH

Nevědět, že to natočil Nolan, tak bych na to ani náhodou nekoukal. Tak jsem to teda zhlédnul a výsledek byl přesně takový, jaký jsem čekal. Nudné černobílé drama. A celkem o ničem. ()

mala_kea

První Nolanův celovečerák je natočen na jednoduchou černobílou kameru, má jednoduchý příběh a všehovšudy se v něm vyskytují tři postavy. I tak ale dokáže zaujmout propracovaností jednoduchého tématu a konec se dá jednoduše nazvat dokonale promyšleným plánem, který předchozí dění obrátí o 360°. ()

fionael

Christopher Nolan je prostě záruka kvality, nejdřív jsem měla ze všeho dost neurčité pocity (asi tomu pomohly i lehce zašifrované titulky), ale za chvíli jsem podlehla skvěle vybudované atmosféře, dobrým hereckým výkonům a gradaci. Při tom výborný Cobb už svoje herecké umy nikde jinde nezkoušel a Bill se raději zaměřil na tolik nutnou propagaci zdravé výživy:), s těmito informacemi ještě více smekám, protože herecká nezkušenost se během snímku nikde neukázala. Nolan už zde ukazuje, jak bravurně využít potrháni časové linie, a jak může atmosféře napomoct mistrně zvolená hudba. Postupné namotávání nevinného Billa do tenat zločinu a závěrečný pád do rukou "spravedlnosti" nenechá rozhodně nikoho chladným. ()

GOREGASM

Christopher Nolan si i ve svém debutu pohrává s časovými rovinami vyprávění a opět nechává diváka až k závěrečné pointě nevědomě tápat. Navíc zvolil, stejně jako Darren Aronofsky ve své prvotině Pí, černobílý formát, který Nolanovu temnému thrillerovému pojetí jen prospívá. Obsazení hlavní role Jeremy Theobaldem je potom trefou do černého a je pro mě záhadou, proč si tento Brit nezvolil kariéru herce. Mimochodem, rozpočet 6000 dolarů :-). 80% ()

Rannveig

Christopher Nolan je to, co chybí většině současných režisérů, vypravěč příběhu. Je zde krásná patrná inspirace Davidem Lynchem a také znatelné počáteční rysy buoucího nevšedního režiséra. Opravdu slušně natočené. ()

rekkky

Žádný mistrovské dílo, ale už v tomto materiálu lze vidět vyzrálost režiséra (Christopher Nolan), který v následujících letech dokázal vytvořit skvosty kinematografie. Výborné 70ti minutové drama týkající se kriminální činnosti a s tím spojené sociální problémy jedinců, kteří páchají tuto trestnou činnost. Hlavní hrdina (Jeremy Theobald) funguje jako skvělý představitel začínajícího spisovatele, který píše o pronásledování náhodných osob. Perfektní závěr s nádechem detektivního vyšetřování, kdy se divák postupně dovídá o veškerých okolnostech příběhu. Názorná ukázka, že i s nízkým rozpočtem a počtem hereckého obsazení lze vytvořit sympaticky vyhlížející strhující drama. ()

HDeer

Veľmi dobre spracovaná krimi dráma, ktorá sa na nič nehrá a zapadá do seba presne tak ako treba. Ako problém však vidím pomerne nesympatickú hlavnú postavu Billa, ktorý aj napriek morálnym otázkam(prečo si to urobil? čo z toho máš?) neprejaví žiadnu vlastnosť či nešťastnú traumu, pre ktorú by sme s ním mali sympatizovať. Následne zvraty sú tak aj napriek vynikajúcej réžií iba zvratmi filmu, v ktorom sa jednoducho niekoľko postáv podvádza navzájom. ()

BOURQUE

Prvý „veľkofilm“ Ch. Nolana! Debut ako to má byť. Do 70 min sa mu podarilo dať toľko „originálnych“ myšlienok a tajností, čo som už dávno nevidel. Samozrejme, tento snímok ešte „nie je dokonalý“, ale už plno nesie v sebe tie motívy, ktoré sú tak charakteristické pre Ch. Nolana. Skvelý performance od J. Theobalda a A. Hawa. Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

septic

první půle filmu o neuvážlivém voyeurovi je perfektní, posléze film sklouzává do nesmyslných banalit. Skvěle rozjetý film s naprosto minimálním využitím charakteru hlavní postavy a atmosféry úvodní části. Postava Cobba se vyjeví v naprosto očekávaném průběhu a celý film posunuje na nižší kategorii. Nolanův fanoušek sice nejsem, ale i přes má nízká očekávání a interpretaci příběhu přátely jsem očekával mnohem více. Tentokrát mě nezaujala ani hudba a musím se přiznat, že jako nejsilnější zážitek pro mě zatím bylo memento a novější Batman, což mimojiné říkám jako člověk, který nenávidí superhrdinovské snímky. Je mi líto Christophere, ale po Interstellaru už nemám důvod, podívat se na další tvůj film. 50% ()