James Clayton, jeden z nejchytřejších absolventů vysokých škol v USA, je právě tím, koho chce Walter Burke mít ve své tajné službě. Když Clayton dorazí do výcvikového střediska, čeká na něj mnoho fyzických i psychických zkoušek. Burke má v oblibě především ty psychické, jako jsou nácviky výslechů, vydírání a odolnost na detektoru lži. Po základním výcviku se James dozví, že se pro CIA jako agent nehodí. Ale co když je i tohle jenom test? Právě v okamžiku, kdy začíná mít pochybnosti, pověřuje jej Burke úkolem objevit agenta ve vlastních řadách. Ve spleti různých zvratů a náhlých změn se James může spolehnout na jediné - věřit nelze nikomu a nic není takové, jak to vypadá. (TV Nova)

lennyd

Programátor James Clayton (Colin Farrell) ani netuší, že je již dávno v hledáčku "headhuntera" Waltera Burka (Al Pacino), jehož cílem je nábor nových lidí pro práci v CIA. A kdo by nechtěl být tajným agentem, že ano. Ale už samotný výcvik Claytonovi (a jeho souputníkům) ukazuje, že to není práce nikterak jednoduchá (když uděláte chybu, tak jste vláčeni médii na všechny strany, ale když uděláte vše dobře, tak se to nikdo nedozví). Jenže ani James ani nikdo jiný neví, že jsou jen figurkami na šachovnici Waltera Burka ... Sice má film docela hodně sestupnou tendenci - od naprosto dokonalého začátku po hodně ujetý konec (to by přece dlouholetý pracovník CIA měl vědět, že vykecávat se před zabitím nepřítele je hovadina, když už je mrtvý, tak jsou mu ty informace k ničemu ale když přežije, tak je dokáže použít). No ale co, po herecké stránce je film naprosto brilantní - Al Pacina jsem ještě neviděl hrát špatně, a Farrella, když se to vezme kolem a dokola, taky ještě ne. Když jim třetího do party dělá hezká Bridget Moynahan, tak už jsem spokojený úplně. Mé hodnocení se pohybuje někde mezi třema a čtyřmi hvězdičkami, ale proč sem tam některému filmu trochu nepřidat ... ()

Iroquaise

Průměrný thriller, zpočátku sympaticky civilní a popisný, v závěru spíš akčně rutinní a banální...příběh udržuje slušné napětí, i když za cenu jisté míry plochosti a překombinovanosti...nebýt dvojice Farrell - Pacino, určitě by to spadlo o úroveň níž...docela příjemný výplňový film při čekání na něco údernějšího a propracovanějšího... ()

elanius

Prvá tretina filmu ozaj parádna, myslím, že už len ten samotný nápad s "testami" by mohol postačiť na celý film. Druhá tretina pomaly katastrofa, ale záver, síce klasického strihu mi úplne postačil. K hercom: Farrel postačujúci štandard, Moynahan pre mňa osobne katastrofa a Pacino OK, ale oveľa radšej ho mám mladšieho, so starobou sa mu vytratila iskra. 7/10 ()

Beatle

Nebýt toho strhujícího konce, asi bych ani ty čtyři hvězdičky nedala. Film začal slibně, pak ale trochu povolil. Jednoduše řečeno, měl moc dlouhý, a až na několik sekvencí, trochu nudící efekt. Avšak, co se týče herců si nemohu stěžovat. Colin skvělý, Al Pacino (jako vždy) skvělý. Doporučuji, když se chcete dozvědět, že se vůbec nic nevíte, aneb "V CIA není nic takové, jak se zdá!" ()

dANo

Ten záver bol dosť veľké sklamanie... námet je ináč fakt zaujímavý a herecké výkony uspokojivé, ale ten záver je jednoducho trápny a celý film to posúva o kategóriu nižšie. ()

Moogwi

Není nad pořádný špionážný filmek ... první půlka docela dobrá, ale moc mi ten výcvik nesedl...nevím nebylo to ono, bylo to hodně naivní.. divím se že třeba colin neprohlídl ten trik s opilou kolegyní v baru i ten únos .. je to jasný jako facka.. nehledě na to že se při výslechu docela proflákl tím že na jednu stranu tvrdí že nepracuje pro CIA a pak řekne že je to určitě zase jenom nějaký test .. hah super no :) druhá půlka je jiná, nicméně né horší, až na ten překombinovaný závěr, který se mi zdá už trochu přehnaný ... kvalitní podívaná ()

JohnSmith

I Al Pacino musí občas sáhnout po průměrném projektu.Jeho výstup je řekl bych spící a finální monolog bohužel trochu mimo. ()

Brain-D

Test je takový hodně komplikovaný nudný Thriller, ve kterém se ani prase nevyzná- kdo je na dobré či špatné straně. Al Pacino je tu ku Colinu Farrelovi celkem nevýrazný, ale ke konci to rozbalil jako vždy výtečně a připoměl mi tím staré dobré časy, kdy byl ještě mladý (nejlepší filmové časy dějin) ()

VanTom

Jak si nadšení kluci představují práci u CIA? Asi jako efektně cool nebezpečnou paranoidní hru na tajné dvojité agenty. A Test to přesně takhle podává, od atraktivního intenzivního tréninku na Farmě, přes trošku nudnější zahloubání do prvního úkolu, až po masivní finální zvrat. ()

Blackberry

Ako prvé musím pochváliť hudbu sprevádzajúcu nás celý film (poďakovanie Klausovi Badeltovi). Možno to budem tu opakovať, ale nečakal som vlastne nič zvláštne. O to viac som ale dostal. Test otestuje každého, kto mu to dovolí. Mňa otestoval natoľko, že sa už odteraz pozerám na každého podozrievavo (citát z filmu) ... Takéto filmy sú pre mňa lahôdkou a priznám sa, nepamätám sa, kedy som naposledy takto ulahodil duši. Plný počet nedám len kvôli tomu, že som sa na konci, asi spolu s tvorcami, zamotal do príliš perfektného podvodu ... Inak ma tento film nadchol a odporúčam (ne)náročným divákom! PS: snímku som mal odloženú v počítači ako poslednú v poradí, ale teraz viem, že som urobil chybu :) ()

toyrider

"Nic není tak, jak vypadá."-heslo tohoto filmu. A je to skutečně tak. Ikdyž už si konečně myslíte, že znáte pravdu, věřte, že neznáte, dokonce ani při závěrečných titulcích. Navíc vše stojí na skvělých hereckých výkonech obou hlavních představitelů Farrela s Pacinem. ()

mirec88

Výborný film, kde až do konca netušíte, čo je vlastne test a čo realita. Dokonca aj po skončení mi nebolo všetko okolo jasné. Takéto tajomné záhady mám rád a ešte keď je tam hlavnou hviezdou Al Pacino a Colin Farrell, tak to nemá chybu! ()

mandlova

Jak už tu bylo řečeno od několika ostatních a já s tím naprosto souhlasím - 1. třetina šlape, zaujme, nepustí, 2. zpomalí, zamotá a 3. to zabije...nevyužít takový potenciál je velká škoda, ten závěr mohl být méně překombinovaný. Ubrala bych nejradši ještě jednu hvězdu, protože Farrella fakt, fakt nemám ráda, nevím vlastně čím to, je mi prostě nesympatický...ale tady hraje vážně dobře, tak mu nebudu křivdit. ()

Autogram

Snaha o inteligentný hackerský thriller sa nedá uprieť, akurát te to dosť naťahované, hrdina stále niekam uteká, v prestávkach medzi behom na spestretnie preťahuje hlavnú protivníčku, pričom ich vzťah je až do konca udržiavaný v nejasnosti. Počítačové „hackerstvo“ je zobrazené ako programovanie v Céčku, čo môže byť laikovi jedno, akurát zasvätenému je to smiešne. Al Pacino podáva štandardný výkon, ale na tom film nestojí, skôr ho zrádza nedostatok nápaditosti scenára. –––– Nič nie je také, ako sa to zdá. ()

Pipes

Vynikající výkon Colina Farrella je vidět na míle daleko. Al Pacino mu zdárně sekunduje, i když můj názor je, že do toho mohl dát víc. Film je plný napětí a zajímavých momentů. Ten závěr to trochu kazí, ale i přesto se jedná o nadprůměrný kousek. ()

Narcis

Krom zajimaveho scenare a obsazeni take na tomto filmu ocenuji, ze se na nem podilel Kurt Wimmer - tvurce meho oblibeneho filmu. ktery jako scenarista zatim nezklamal ... ()

lewwin

Celkem povedený film o CIA a jejím "zákulisí". Božský Al jakožto náborář a Farrell - jak už název filmu napovídá - jako rekrut si během filmu mají hodně co říct, a když se do toho zamotá ještě ženská, tak tu máme thriller jak bič=) A teď jen stačí rozpoznat, co je pravda a co je jen výmysl... ()