poster

Jestřábí moudrost

 • Polsko

  Jastrzebia madrosc

Pohádka

Československo / Polsko, 1989, 88 min

 • castor
  **

  Říkej mi, co toužím slyšet, říkej mi, nahlas i tiše, říkej mi, jak být takhle divná, říkej mi, a ještě se nazývat pohádková, říkej mi, tady je skoro všechno špatně, říkej mi, lásko tisíckrát.(30.12.2012)

 • troufalka
  *

  Výpravná filmová pohádka s překrásnou muzikou. Běžná zápletka, ale těžkopádně rozehraný děj. Poprvé mě nezaujalo. Možná časem jednu hvězdu přidám, ale víc asi ne.(14.7.2014)

 • NinadeL
  ****

  Česko-polská pohádková fantazy z podobně upachtěného středověku jako Poslední propadne peklu. V hlavní roli jestřábí národ, akční Jirka Pomeje a Markéta Hrubešová obklopená pastorální lyrikou. Podivný mix, přesto ale funkční. Jen ta dvojrole pro Eugeniusze Kujawskiho nebyla tou nejlepší volbou.(22.9.2011)

 • honz
  *****

  Působivě zpracováná, opravdu "severská" pohádka. Postupná proměna krále v ptačí zrůdu a symbolika sahající až k pohanským mýtům - smrtí špatného panovníka zároveň končí v království dlouhá a krutá zima, je zlomena moc staré kletby a s nástupem mladého krále (jako nadějí lepší a spravedlivé vlády) konečně přichází do země i vytoužené jaro.(15.12.2009)

 • flanker.27
  *

  Z příběhu IMHO by šla natočit hodně dobrá fantasy, ovšem představa, že by se to povedlo právě tomu týmu, který natočil Jestřábí moudrost, je též dobrá fantasy.(20.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace