Dokud nás smrt nerozdělí

• USA The In-Laws (více)

Dva nastávající tchánové Steve Tobias (Michael Douglas) a Jerry Peyser (Albert Brooks) se poprvé setkávají na předsvatební oslavě svých ratolestí. Dr. Jerry Peyser má každou činnost naplánovanou tak, aby ze svého života vyloučil stres. Naproti tomu odvážný Steve Tobias pracuje jako agent CIA a jeho denní náplní je vyhýbání se kulkám, kradení tryskáčů a vyjednávání s mezinárodními pašeráky drog. Jeho životní styl příliš neprospívá vztahům s rodinnými příslušníky, ex-manželkou Judy (Candice Bergen) a synem -ženichem Markem (Ryan Reynolds). A nyní narušuje i přípravy na svatbu. Jerrymu začíná být jasné, že pečlivě naplánovaná svatba jeho dcery Melissy (Lindsay Sloane) je ohrožena. Čím více se Jerry zaplétá se Stevem, tím více nabývá na doslovnosti fráze dokud nás smrt nerozdělí. A než Jerry stačí svatbu zrušit, ocitají se jejich děti v nebezpečí a Jerry spolu se Stevem na dobrodružné cestě. Steve stojí před nejtěžším úkolem svého života. Musí zachránit svět a zároveň oženit syna.

Pod režijním vedením Andrewa Fleminga (Švédská trojka, Čarodějky) vznikla svižná akční komedie, ve které nechybí vtip ani napětí. Snímku vévodí hvězdné herecké obsazení v čele s Michaelem Douglasem (Základní instinkt, Traffic: Nadvláda gangů) a Albertem Brooksem (Cena za něžnost, Zakázané ovoce). (oficiální text distributora)

Stanmi

Kvalitní komedie, kterou můžu bez výhrad každému doporučit, Trio Douglas-Brooks-Suchet podává skvělý výkon a ani ostatní herci svými výkony tento film neznehodnocují a jakožto patriotovi mne potěšil začátek filmu, který se odehrává v Praze a Michael si střihne honičku s českou Policií ()

fimler

Tyhle nenáročné americké komedie mám snad zhlédnuté už všechny, ale tuto jsem déle opomíjel. Konečně jsem se k ní dostal, a kdo od toho moc nečeká dostane dost dobrý feel-good film na nedělení odpoledne s Douglasem a v té době začínajícím Reynoldsem, 4 hvězdy hlavně za pohodovost. ()

gpx

Zábavná a nenáročná komedie, která vás ničím obzvlášť nevyprudí ale ani nedostane do kolen. ()

Themyth

Film má dosť dobrý spád a divák sa tú cca. hodinku a pol nenudí. Niektoré scénky sú po komediálnej stránke veľmi vtipné, ako napr. keď Jerry chce davu zábavychtivých hostí verejne povedať aké je pravé zamestnanie jeho budúceho svata. Tí to berú ako žart a súčasť zábavy zároveň. Naopak, niektoré scénky sú mimoriadne jednoduché až stupídne, ako vystrihnuté z hollywoodskych béčkových akčákov. Príjemným spestrením je účasť Poirota - Davida Sucheta v prekvapivej roli homosexuálneho bossa mafie. Tri body sú na mieste. Filmu dávam 65 %. K tomuto filmu som sa dostal cez jeho soundtrack. Andrew Fleming je veľkým fanúšikom Beatles a Paula Mccartneyho. Konieckoncov ako aj ja. Do filmu dal dve skladby od skupiny Wings a na záver odznie dovtedy nevydaná A love for you, vyradená z albumu Ram, čo som aj patrične kvitoval. ()

Kontryhelka

Já to považuji za velkou prču a psinu. Vynikající ztřeštěná komedie, plná zvratů a hlášek. Vynikající David Suchet jako přiteplený mafián,který chce sbalit nesmělého, dobráckého hňupa doktora a dost po něm jede, kterého do malérů přivede Michael Douglas. Fakt dobrý, není co vytknout. Prima pohodová ujetost. ()

Lucyane

Svěží komedie co má spád...Sice mi přišlo, že to celý utáhl jen Michael Douglas a nevěsta byla nepřirozeně uječená (možná vina dabingu), ale pobavilo mě to:-) ()

Krupe

Tak toto snad ne, to byla ubohost. Humor ani náhodou, docela laciné a stupidní, chudák Michael Douglas... ()

injoy

Váhám mezi 3 a 4, ale nakonec dávám 4 . Se Strážcem je to jeden z posledních fajn snímků s Duglesem. ()

solver

O něco lepší verze filmu Přeber si to. Nemohu si pomoci, ale tohle se mi líbilo víc, protože D. Suchet mimo svou osudovou roli "poirot" je vždy perfektní :-) ()

Pythonator

Nejlepší byla Tluská kobra v bazénu. Celkem zábavný film, akorát se nemůžu zbavit dojmu, že Douglas už je na tu roli příliš starý. Jeho agenta jsem mu nevěřil. ()

P@\/EL

Dobrá komedie, která díky svižnému ději uteče rychle, a to možná až tak rychle, že nezanechá v divákoví nějaké dlouhodobější výrazné stopy. Humor obsažený ve filmu mě docela zaujal, ústřední herecká dvojice se zde výborně komicky doplňuje. Moc se mi líbily scény s homosexuálním mafiánem. ()