poster

Věc

 • anglický

  The Thing from Another World

Horor / Sci-Fi

USA, 1951, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Epistemolog
  ****

  Působivé sci-fi i na dnešní dobu, kterému napomáhá kolorizovaná verze. Arktické scény se nenatáčeli v zemi věčného ledu, ale na ranči RKO v údolí San Fernandu na jihu Kalifornie, v 38°C. Je třeba si uvědomit, že bez Věci z jiného světa, by nevznikli filmy jako Vetřelec, Mutant ani Resident Evil. Hawks věděl, jak vdechnout život zajímavým, sympatickým a nevšedním postavám a s vtipnýmy gagy se vyrovnává dokonce i nejlepším crazy komediím.(9.3.2014)

 • Gemini
  **

  Tak tohle je teoreticky vzato otec Carpenterovy Věci. Vzhledem k době vzniku a duchu, v jakém se tenkrát sci-fi točilo, působí spíš jako praděda. První třetina (po ukecaném úvodu) má poctivou sci-fi atmosféru, kdy si vědci i vojáci uvědomují, že našli něco absolutně odlišného od toho, co znají... pak se jejich cesty rozejdou, protože držitel Nobelovy ceny začne projevovat hipísácké tendence prosté jakékoliv špetky opatrnosti a zdravého úsudku, zatímco chrabří američtí vojáci (jejichž šéfovi se vrhá kolem krku typická americká tmavovlasá pečující asistentka) bojují s mimozemským zlem. To ovšem nemá podobu chameleónského děsu, ale dalšího ze stovek "monster z bažin", jakých byl tenkrát Hollywood plný. Jak jsem už napsal, film je až na první třetinu (nahlíženo očima dnešního diváka) prostý jakéhokoliv napětí, a nezbývá mi než konstatovat, že jediný jeho význam v současnosti spočívá ve studiu filmové historie, protože linie vyprávění, vztahové modely a další věci, které filmová věda označuje jinak (a samozřejmě lépe, ehm), byly od té doby mnohokrát okopírovány a přišly nám přirozené - ty rozdílné přístupy postav viz třeba Hvězdná Brána, v jiném gardu třeba Romerův Day Of The Dead atd. atd. Ve své době to možná mohlo zaujmout, ale už tehdy vznikaly zajímavější věci. 50%(26.11.2011)

 • RHK

  Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(4.9.2012)

 • ClintEastwood
  ***

  I když tento film neřadím ke klasice sci-fi žánru či hororu, tak jsem za něj moc rád, protože inspiroval Johna Carpentera, aby v roce 1982 naplno využil jeho potenciál a díky svým schopnostem natočil skutečně mistrovský snímek. Například původní verze jiného hororu z 50. let, Mouchy - se mi líbila o dost víc. Toto je jen mírný nadprůměr.(14.9.2016)

 • darkrobyk
  ***

  Napínavé sci-fi, s jehož pdobou nebyl autor předlohy nijak nadšen. Remake z roku 1982 by se mu zajisté líbil velice, leč se ho nedožil. Tahle Věc nestojí na trikových efektech, ale má slušnou atmosféru. Zima se doslova dere pod kůži a je fajn, že se natáčelo také v exteriérech, byť v padesátých letech se stále upředostňovaly filmové ateliéry. Strašidelná hudba, slušná kamera, sníh a led. Snímek doporučuji především vegetariánům, aby si nemysleli, že mrkev je k jejich choutkám lhostejná.(23.10.2016)

 • - Některé arktické scény se nenatáčely v zemi věčného ledu, ale na ranči RKO v údolí San Fernanda na jihu Kalifornie v 38 °C. (Epistemolog)

 • - Hořící Věc máchne rukou a zapálí matraci, za kterou se schovává Nikki (Margaret Sheridan), v dalším záběru se odvrátí a jeden z mužů ji polije petrolejem. Většina petroleje ale skončí na zemi přesně v místech, kde stojí Nikki. Místo vzplane v ohnivou kouli. Na dalším střihu je Nikki v naprostém pořádku. (m.xFuck)

 • - Ješitný Dr. Arthur Carrington (Robert Cornthwaite) byl svou povahou i podobou inspirací pro panovačného Dr. Sandera Halvorsona (Ulrich Thomsen), jenž vystupuje ve filmu Věc: Počátek (2011). (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace