Věčný svit neposkvrněné mysli

• USA Eternal Sunshine of the Spotless Mind (více)

Joel (Jim Carrey) je ohromen, když zjistí, že si jeho přítelkyně Clementine (Kate Winsletová) nechala vymazat z paměti jejich bouřlivý vztah. Ze zoufalství kontaktuje vynálezce tohoto zákroku, doktora Howarda Mierzwiaka (Tom Wilkinson), aby mu naordinoval stejnou léčbu. Když se však jeho vzpomínky na Clementine začnou vytrácet, Joel si náhle uvědomí, jak moc ji stále miluje. Charlie Kaufman získal Oscara za (velmi) originální scénář. V tomto surrealistickém milostném příběhu, který je úchvatným a vizuálně podmanivým mistrovským dílem, hrají také Kirsten Dunstová, Elijah Wood a Mark Ruffalo. (Cinemax)

dezorz

aj v holywoode sa niekedy natacaju inteligentne no pritom zabavne filmy. a ze vraj tam maju krizu, poculi ste? este ze tam maju aj ch. kaufmana. :) ()

Elyssea

Vidět Věčný svit od začátku se mi povedlo až pět let poté, co jsem ho viděla prvně. A bylo to... zajímavé. Věčný svit neposkvrněné mysli je nádherným příkladem toho, že v jednoduchosti je krása. A že Jim Carrey dokáže být neuvěřitelně sympatický, když drží svou mimiku na uzdě. ()

marcek

Vážně originální nápad natočit takovýto film. Ještě víc si hovážim, protože jsem měl možnost vidět Jima Carreyho odvést konečně nadprůměrný herecký výkon. Zastávám názor, že každý "komik" by měl dostat příležitost úkazat světu, že není JENOM komik ale umí i opravdu hrát. Tu možnost dostal v poslední době např. Adam Sandler v Reign Over Me. Možná se dožiju filmu, kdy takovou možnost dostane i Jack Black :) ()

Tomik12345

Když jsem viděl snímek poprvé, skoro jsem ho nepochopil...pokud se vám to tedy stane, doporučuju si to pustit ještě jednou a zaručuju vám, že se na to budete dívat uplně jinak a film vás chytne...A Jim Carrey je po tomhle pro mě pan herec. ()

MrPierc

Mé hodnocení je TAK vysoké, že už to ani víc nelze. Hodnocení se nevytáhlo tak vysoko díky nápadu, ale kvůli hereckému projevu. Jim Carrey tu předvedl, že umí hrát normálně a dokonce i uvěřitelně. Kate Winslet předvádí bravurně opět hysterii ale i rozpolcenost. Nápad je sice originální, ale podán moc rozsekaně - bohužel. ()

O´Neill

A to jen za práci s kamerou a skvělé herecké výkony, jinak mě film nijak neoslnil. UPRAVA: Když jsem si to druhý den přehrál v hlavě, tak nevím proč ale musím hvězdičku přidat.:) ()

KooNY

Režisér Michel Gondry a scénarista Charlie Kaufman vytvořili naprosto úžasný jedinečný snímek. Film by samozřejmě nefungoval jak má, kdyby nebylo té skvělé atmosféry, parádního soundtracku a kvalitních hereckých výkonů. Jim Carrey se snad pro roli Joela narodil, Kate Winslet jako Clementine je taky úžasná. Ty dva ještě skvěle doplňujou herci ve vedlejších rolích. "I had a really nice time last night." - "Nice?" - "I had the best fucking night of my entire fucking life, last night!" - "Thaaaat's better!" Pro mě osobně, nejlepší a nejoblíbenější film. "This is it, Joel. It's going to be gone soon." - "I know." - "What do we do?" - "Enjoy it." ()

WoWoW

Všechny moje představy o člověku s gumovou tváří a jménem Jim Carrey byly až doposud jen komediálního stylu. Najednou ho pak spatřím ve filmu, kde své kreace s tváří umírňuje a ono se na to dá koukat, ba dokonce je to skvělé. Rovnou můžu říct, že tenhle film mě naprosto odrovnal a nadchl. Skvělý scénář a skvělá režie a co dadat k hercům? Jedině snad "wow". Tohle dílko silně tluče na dveře mojí nedobitné Top 10. ()

Langy10

hodně dobrá a kvalitní komedie, rozhodně stojí za shlédnutí :).... Bylo tam dost vtipných scén, ale taky nepochopitelných...4 hvězdy za Jima Carreyho a za příběh :) ()

joker.george

Opravdu je lepší si před vyřknutím soudu snímek po zhlédnutí co nejdříve zopakovat. Ne že by byl tak těžký na pochopení, ale skrývá v sobě tolik krásných detailů, že nebudete věřit, že jste je napoprvé stejně jako já přehlédli. Mohl jsem věnovat víc pozornosti (ne)vztahu a chemii ústřední dvojice, která rozhodně nezapadá do typických škatulek, a také té nevšednosti a lehkosti, která se přede mnou rozprostírala. A navíc jsem objevil vedlejší linku o tom, jakou máme zkreslenou, neúplnou, zavádějící, ale stále plnohodnotnou a nepostradatelnou představu o ostatních lidech, které jsem si prve vůbec nevšiml. ()

ad

geniální... pomalu není co víc dodat, snad jen to, že po dlouhé, dlouhé , dlouhé době přišel zase na svět film, který mě uvrhl do úplně jiného světa, ze kterého jsem se několik dní nedostal a zároveň mě tentokrát utvrdil v přesvědčení, že člověk nikdy přesně neví, co všechno by mohl ztratit... Tento film disponuje oním magickým, nepopsatelným, krásným a nezapomenutelným NĚČÍM, co by si neměl nikdo nechat ujít! Mmch, Kaufmanovu Adaptaci nemám moc rád, ale tento jeho scénář je naprosto dokonalý a navíc hravý - základní "fígl" filmu mi došel přesně ve vteřině, kdy pan scénárista (a samozřejmě i režisér, na Gondryho by se nemělo zapomínat!!) chtěl, aby mi došel, aby zároveň o několik minut později mohl všechny mé dovadní jistoty obrátit naruby... ()

zuzinka2

Pořád nějak nevím, co bych o tomto snímku napsala. Rozhodně se jedná o zvláštní, originální, ale i kvaltní film, který na mě určitě zapůsobil. Děj je zamotaný přesně tak, aby v tom člověk neměl totální zmatek a jěště se v něm orientaval, herecké výkony jsou skvělé, obzvlášť Jim Carrey mě překvapil, protože ho mám zafixovanýho z přiblblých komedií a nesmím zapomenout ani na Michela Gondryho, který dal Kaufmanovu scénaři velmi zdařilou formu. Přesto asi budu muset počkat na opakované zhlédnutí, abych dala plný počet hvězdiček. P.S.: Na podruhé zvyšuji hodnocení na plný počet. ()

DruidKarel

708. hodnocený film: Celou tu dobu jsem Jimu Carreymu a jeho postavě fandil, aby to s tou Cate Winslet dal zase dohromady a vše bylo OK. Jenomže já ani vlastně nedokážu říct, jak tenfilm dopadl, protože to byl takový chaos, že jsem prostě ani nebyl schopný poznat, co je skutečnost a co je jen ta jeho mysl (jeho druhé já, které ji má pořád v paměti). Byl jsem jinak vážně fascinován tím, jak by se tito dva ve skutečnosti k sobě hodili. I přes tu všechnu zmatečnost, která byla záměrem, dávám 5*, protože je to zase něco jiného, co jsem dosud nikdy neviděl. 5* ()

starbrejkr

O-R-I-G-I-N-A-L-I-T-A. To je to, co vystihuje ten film nejdokonaleji. Ten příběh je tak originální, že "normální" člověk nepobírá, jak to vůbec mohl někdo vymyslet. Něco mi ale říká, že se na to budu muset podívat znovu, protože jsem to viděl rozdělené na dvě části a stoprocentně mi to nesedlo. Především mi vadily vedlejší dějové linie (postavy Kirsten Dunst, Marka Ruffala a Elijaha Wooda, který to ještě korunoval vyloženě mizerným herectvím), které mi trochu narušovaly onen vnitřní boj Joela uvnitř své hlavy. Samotné poselství filmu je prastaré (lásce se nedá zabránit a ať jí stavíte do cesty jakékoliv překážky, znovu si vás najde), ale díky originálnímu pojetí nevyznívá do prázdna, ba naopak....Před čím se ale musím poklonit, je výkon Jima Carreyho. Jeho rozhodně nejlepší role, prostá jakékoliv komičnosti. Asi nejvíc mě dostával na začátku, kdy jen tichým hlasem promlouval...pak mě trochu mrzelo, že s příchodem dalších postav se film udával trochu jiným směrem....Ale uvidíme, tenhle film si nechávám a brzy zkusím znovu. ()

nithiel

Neobyčejný film o obyčejných věcech v dosti neobvyklém podání, ozdobený vynikajícími výkony v hlavních rolích. Hlavně Carrey svou postavu nehrál, ale žil. Navíc vše je uzavřeno výborným konce, na který se rouhodně nedá hledět černobíle, prakticky se o něm nedá říct, zda byl až tak dobrý, jak se zdá na první pohled. Mám pouhopohou jedinou nmalou výtku: Ty vlasy ;-( ()

Wladi.mir

Zajímavý námět, který mě chytl hned od začátku. Myšlenka filmu určitě něco má do sebe. Jaké by to bylo vymazat člověka ze vzpomínek? Našel by se později? Osud? Možné to je! A Věčný svit neposkvrněné mysli je filmem, který míří více do hloubky. Jak už je to tu řečeno druhá projekce dá člověku více a těším se až budu mít s kým na to koukat. Prozatím čtyři. ()

wohna

Až se do toho filmu dostanete, tak vás pohltí. Škoda, že mě až tak moc nedostal, ale herecké výkony, scénář a celé zpracování bylo vynikající. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (více)

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz