Věčný svit neposkvrněné mysli

• USA Eternal Sunshine of the Spotless Mind (více)

Joel (Jim Carrey) je ohromen, když zjistí, že si jeho přítelkyně Clementine (Kate Winsletová) nechala vymazat z paměti jejich bouřlivý vztah. Ze zoufalství kontaktuje vynálezce tohoto zákroku, doktora Howarda Mierzwiaka (Tom Wilkinson), aby mu naordinoval stejnou léčbu. Když se však jeho vzpomínky na Clementine začnou vytrácet, Joel si náhle uvědomí, jak moc ji stále miluje. Charlie Kaufman získal Oscara za (velmi) originální scénář. V tomto surrealistickém milostném příběhu, který je úchvatným a vizuálně podmanivým mistrovským dílem, hrají také Kirsten Dunstová, Elijah Wood a Mark Ruffalo. (Cinemax)

jochanan

Film jsem poprvé viděla už před několika lety a jeho otisk si nesu dodneska... Nespocitala bych, kolikrat jsem ho videla, nespocitala bych, kolik lidi jsem presvedcila, ze tohle proste musi taky videt... Osud proste clovek nezmeni, at uz se snazi jakkoliv... Strih, kamera (miluju scenu pod perinou), soundtrack... Proste film, na jaky se nazpomina a u ktereho budu brecet, i kdyz na nej budu koukat po tisici... ()

Wargoo

Na druhý raz pozretie snímku mi pomohlo ho už KONEČNE pochopiť. Bol to síce tvrdý oriešok, ale tak... Gratulujem si.. :) Nie, vážne, po prvom raze bolo moje hodnotenie 4 a teraz neváham 1 hviezdu pridať. Skvelo zvládnutá postava Carreyho a taktiež Winslet. Fantastický scenár, ktorý scenárista písal asi pod vplyvom nejakých omamných drog, pretože zdravému človeku by niečo takéto asi nenapadlo. Ozaj nápadité - nechať si vymazať spomienky. Mne sa asi najviac páčilo, ked Carrey a Winslet utekali pred "pamäťožrútom" v Carreyovej hlave. To bolo úžasné !!! 5***** a 82,971%. ()

Radek.SCH

Někdy v noci jsem to viděl ve Filmovém klubu ČT. Říkal jsem si: „No, dobrý, ušlo to.” [3* ] Asi o týden později jsem o tom filmu začal znovu přemýšlet. „Sakra, vždyť to bylo dobrý!” [4*] No a asi po půl roce jsem na to viděl trailer (před jedním filmem). A najednou se mi začaly vybavovat vzpomínky na ten ojedinělý film. Na ten bezvadný snímek. Na ten neskutečný nářez! A bylo to. [ 5*; MOJE TOP 10] Každopádně nejlepší romantický film všech dob! ()

JakeG

Prostě Kaufman! Správně šílené, tmavé, chaotické, přesto hlavní smysl dávající. Skvělý herecký výkony, prostě jsem byl nadšen. ()

nikolafojtu

Priznám sa, že v polovici približne prišla na mňa kríza a chcel som to vypnuť, ešteže to z princípu nikdy nerobím a dopozeral som film až do konca. Ten totiž nemá chybu a musím sa priznať, že sa mi dokonca o tom filme snívalo (seriózne, čo môže film viac dokázať ako to, že sa vám vkradne do sna :) ) a to hovorí samo za seba. Každému, kto to v polovici vypol odkazujem len toľko, že urobil chybu.. ()

zrz3k

Velice originalni scénář, a přesně takové mám moc rád. Jim Carrey nepatri zrovna mezi mé oblíbence, ovšem tahle role mu sedla dokonale. Hodně příjemný filmek:) ()

kostej_

Kate Winslet se pod kůži dostane, co ale z toho, když Carreyho stejně za nějakou dobu znovu odkopne (kdo mluví o osudové lásce, zřejmě viděl jiný film). Jo, a mazání vzpomínek je nemorální. ()

manhamaya

Ne ne ne. Dívala jsem se na ten film dvakrát, snažila jsem se pochopit, uvolnit se u něho, nějak přemýšlet, nenudit se, neztrácet pozornost. Ale prostě to nešlo. Opravdu netuším, co se na tom může takové spoustě lidí líbit - příjde mi to jako totální slátanina, která má svým "kouzlem" ohromit - ale čím vlastně? Nechápu, jak se ten film dostal mezi ty nejlepší. Na potřetí se na něj vážně dívat nebudu, to už raději Teletubbies. ()

BOURQUE

Tak konečne som sa dočkal! Jim Carrey (pre mňa vždy herec, ktorý je predstaviteľom komédii) konečne vo filme (okrem Truman Show), ktorý sa dá zaradiť do kategórii dráma, romantika a sci-fi!! Po tom, ako som sa podíval na film (ktorý sa predovšetkým vyniká so svojou originalitou), s čistým svedomím môžem konštatovať, že ma presvedčil o tom, že je univerzálnym hercom. Aj keď mal celkom veľký priestor, tak ho predsa len zatienila Kate Winslet. Kate je vo filme neskutočne dobrá a rôzne farby jej vlasov sú čerešničkou na torte. Samozrejme nesmieme zabudnúť ani na Kirsten Dunst, ktorá ako vždy, je nevinne krásna a nebezpečná. Réžia, hudba a práca kameramana sú v harmónii. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Rockerman

Musím říct, že poprvé jsem se nedodíval, protože mi to přišlo nudné a ujeté. Teprve podruhé, to když jsem si přečetl rozhovor s Kate Winslet v Reflexu, jsem se tedy dodíval. Kate tento film velmi vyzdvihuje a tak jsem si řekl, že to zkusím. Udělal jsem dobře! Je to sice totální bláznovství, které musel vymyslet snad je úplně "sjetý" scénárista, ale je to krásné bláznovství. Poslední půlhodinu jsem se stěží nadechnul. Děj je dost složitý a je třeba se opravdu pozorně dívat a vnímat. Kdo to však dokáže, je odměněn velmi nekonvenčním příběhem ztracené a znovu nalezené lásky. Kate Winslet tradičně a Jim Carrey překvapivě skvělý. Vlastně to až takové překvapení není. On je dobrý herec, ale jen v dobrých filmech. I napodruhé mě to dostalo! (11.1.2014) ()

danek22

Spousty pocitů a emocí jsem si odnesl z tohoto filmu, ale z pěti hvězdiček jsem jednu nechal vymazat, abych mohl ohodnotit tenhle film. Ta jedna hvězda tam chybí proto, že jsem čekal jiný konec filmu. ()

cle_men_tine

Viděl už někdo snímek, který vzešel z pošahanějších mozků? Jestli ano, řekněte mi o něm. Pro mne je tohle ten nejkrásněji pošahaný snímek, jaký jsem kdy měla šanci vidět. Můj eternal sunshine. Myslím, že není víc co dodat. ()

Iwiiik

Někdy se herec obtížně zbavuje nálepky, kterou si sám vytvoří vlastním výběrem scénářů, ale pokud se to někomu dokonale povedlo, je to právě Jim Carrey. Z role Ace Ventury do hluboce lidského Joela, kterého dost bizardním způsobem opustí impulzivní manželka Clementine (Kate Winslet) je opravdu velký skok. Originální námět, zpracovaný do skvělého retrospektivního scénáře, otevírá nenásilnou formou oči všem, kteří pochybují o lásce a síle manželství. Vynikající výkony Jima i Kate jsou opravdovou pastvou i pro oči nejnáročnějšího diváka. Doporučil bych projekci v manželských poradnách párům těsně před rozvodem. ()

strikeman

Scénáristická exhibice a originální příběh jsou silnými zbraněmi tohoto nevšedního "romantického" dramatu a já si po přečtení "zajímavostí dona corleoneho" jen oddychl, že tu hlavní roli nedostal Cage... 75% ()

matthew.17

Fascinujúci, divný a prekrásny film ktorý bez pateticko-romantických prvkov ukazuje príbeh pravej lásky a hĺbku vzťahu. Samotný film funguje tak, ako ľudské myšlienky - ja zmätený, človek po zhliadnutí nevie či tam niektoré scény ozaj boli alebo si ich vysníval, je plný farieb, ostrých aj mätných spomienok a emócii a samozrejme - dokonale funguje ako celkom. Jim Carrey je pán herec, Kate Winslet v jednej z najlepších úloh ma úplne dostala a aj po tretí krát vždy nachádzam vo vzťahu Clementine a Joela niečo úplne nové. Rozbor vzťahu, ako sa patrí. ()

klar3

Po prvním shlédnutí jsem byla takzvaně "s rozumem v koncích". Celkově se mi snímek líbil, ale pořád jsem nechápala, co na něm všichni mají... Poslechla jsem tedy radu většiny komentářů na ČSFD a pustila si ho ještě jednou. A vida: to už bylo opravdu něco jiného! Mimo to, že jsem si uspořádala a ujasnila děj, našla jsem ty krásně schované detaily, díky kterým jsem si tuhle podivnost přímo zamilovala. Mám ráda filmy, u kterých musí divák přemýšlet, a tohle je jeden z nich. Mimochodem, kromě brilantního scénáře a režie musím zmínit taky výborné herecké výkony, ale to už je na jiné povídání... :) ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (více)

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz