Náčelník Apačů Abahachi a jeho pokrevní bratr Ranger se starají o dodržování míru a spravedlnosti na Divokém Západě. Potíže nastanou, když si Abahachi vezme od kmene Šošonů půjčku na financování nové knajpy. Narazí na padoucha Santa Mariu, ten na něj sehraje habaďůru a práskne do bot i s vypůjčenými penězi. Oba odvážné muže pak u Šošonů očerní a obviní je z vraždy syna náčelníka Lstivého Mloka. Šošoni neváhají a vykopou ze země, pro nedostatek válečných seker, skládací židli. Westernová parodie může začít, a ušetřena nezůstane ani Leoneho klasika... (oficiální text distributora)

ZoltanCZ

Když se člověk zasměje třikrát, a to jen v prvních pěti minutách, je něco špatně. Manituova bota není vyloženě špatný ani trapný film, jen zoufale nevtipný. ()

starbrejkr

Je tam sice celkem dost mimořádně stupidních scén což je ale vykompenzováno pořádným nášupem skutečně bránicitrhajících gagů. Německý humor rozhodně není můj styl (viz břečky o dvou nosáčích), ale tohle mi sedlo. ()

C0r0ner

Vinnetou je podle mě parodie sama na sebe a k tomu trapná, kreténská šaškárna, která je oblíbená jenom proto, že za komoušů nic jiného nebylo a propagandistická masáž to prostě každému vnutila. Manituova bota je podle mě skvělým zesměšněním tohohle ubohého kultu. Opět jsou v hlavní roli (aspoň jeden) buzeranti a film z prostředí Divokého západu je komickou eskapádou, která nenudí ani chvilku. 90% ()

tomtomtoma

Občas jde z filmových parodií strach a často vyvolávají i pocity nevolnosti. Manituova bota dokáže občasné nevkusnosti vykompenzovat smělými nápady, hravou ztřeštěností i dobře zvládnutými hereckými party. Naštěstí. Celkové vyznění dostatečně pobaví a obstojí i v porovnání se svou serióznější předlohou. A kdo jiný by měl parodovat Karla Maye a kultovní filmové májovky, než Němci, kteří vše stvořili a vydali na obdiv světu? Michael Herbig se snažil pomazlit se svým projektem a ve smíchu se narodili indiánská dvojčata Abahachi a Winnetouch, sám je rozverně ztvárnil a vdechl jim styl, se kterým si úspěšně dobírají vše, co se divokého západu i Mayových hrdinů týká. Nemůže chybět Abahachiho pokrevní bratr Ranger (příjemný Christian Tramitz) a klasická ponorková nemoc nerozlučných hrdinů. Hlavním záporákem je bezcitný Santa Maria (velmi zajímavý Sky du Mont), uhlazený muž, který klame svým výrazem a nenasytně natahuje své pěstěné dlaně po blyštivé kořisti. Hlavní ženskou postavou je Uschi (šarmantní Marie Bäumer) a kde je žena, je také rivalita, romance a omračující smyslné vnady. Zajímavou postavou je i Dimitri (příjemný Rick Kavanian), Řek s jediným přáním: stát se indiánem. Poslední výraznější postavou je Santa Mariův patolízal Hombre (zajímavý Hilmi Sözer) s prozřením a příklonem k lidskosti a citům. Z dalších rolí: po odvetě volající náčelník indiánského kmene Šošonů Lstivý Mlok (Irshad Panjatan), jeho zákeřně zavražděný syn Falešný Zajíc (Antonio Ramirez), členové loupežné bandy John (Tim Wilde), Jim (Siegfried Terpoorten), Joe (Robinson Reichel) a Jack (Oliver Wnuk), či opilec Karl May (Alexander Held). Není to výjimečné filmové dílo. Přesto, a možná i trochu překvapivě, šibalsky pobaví. Hellas svět nezboří, ale obohatí, byť se svět marně pokouší nabourat Hellas. ()

Wormboy odpad!

Priserna superprihlupla pseodoparodicka komedia, pri ktorej som sa ani jeden krat nezasmial.Niezeby mi vadilo parodovanie klasiky ako Vtedy na zapade, ci Indyho Jonesa, ale co je vela to je vela. Skutocne strasne...ruky prec!!! ()

asinus

Je to blbost až na půdu, ale když už něco parodovat, tak tahle látka je pro to jako stvořená. Navíc scéna sbratření mě pobaví kdykoli si na ni vzpomenu. ()

pakobylka

Parodie střídající svěží a originální nápady se scénkami, které mají do geniality značně daleko a balancují na samé hranici trapnosti. Jejich promícháním ale vznikl zajímavý, lehce pikantní guláš, který nepůsobí žádné zvláštní zažívací obtíže. ()

kvasiva

Toto dílo je jeden z nej německých filmů všech dob a zároveň je to jedna z nejlepších parodií na světě vůbec. Většina vtipů je brilantní a celkově velmi, velmi dobrý nápad. Teplý bratr a ranč Pudřenka ... prostě geniální. :D Já se bavil celou dobu. ()

Juto

Režisér Herbig sa veľmi snažil natočiť veľmi zábavný film. Niekedy s úspechom, niekedy nie. Film si nevedel udržať kvalitu. Je tu množstvo vtipov, niektoré fungujú a množstvo, ktoré nefungujú. 5/10 ()

messiah

Narozdíl od všech co to chtěj je to celkem podařená parodie u které se nasmějete. Němci si drobet spravili reputaci z těch trapnejch "chtěcích" odpadů. ()

otík

Sice těžce stupidní parodie na všemožné vinetuovky, ale zároveň se velmi vhodně trefuje do zavedených klišé. A navíc taková parodie tu ještě nebyla. Teplý bratr Abahačiho Winetač je dobrý nápad a slušný zdroj zábavy, výborné jsou odkazy na Karla Maye a samotnou osobu Vinetua. Takže při veškeré stupiditě tohoto filmu jsem se i překvapivě bavil a za to (ale hlavně asi za odvahu trefovat se něčeho tak posvátného) si tahle šaškárna 60 % zaslouží. Hau, domluvil jsem. ()

AdaMM

Možná jsem jednoduchý, nicméně bavil jsem se dobře, trapných fórů bylo jen pár, dobrých docela dost - proti Petrovi Novotnému je to daleko míň řachavé. Ale pořád je to "jen" německá parodie na westerny. Ale upřímně - už dlouho jsem se u filmu tak nesmál :) ()

MJMilan

Celkem povedená parodie na známé Vinetuovky, avšak některé gagy mi příjdou spíše trapné než vtipné. Celkově je ale film dívatelný. ()

Radiq odpad!

Uplně stejně debilní, jak je název, je taky ten film. Komedií bych to nenazval. Nazval, ale jenom kdybych byl debil. Už po 10 minutách mi bylo jasny, že to bude odpad jak vyšitej. Německá parodie, no co by se od toho taky dalo čekat. Němci znaj jenom války a anální hrátky. Tohle jak kdyby napsal nějakej puberťák. Nebo někdo, kdo si myslel, že to bude vtipny. Ale těžce nebylo, težce!!! Počet vtipných věcí je tam přesně: 0. Šel bych i do mínusu, ale to nejde... Je to smutny, když parodie je méně vtipná než, to, co má parodovat... Nechápu, že se to vůbec někomu může líbit. Možná těm, co mají rádi Kameňák... ()

Lolita

Znáte to - nedělní oběd, nacpete si břich a vyvalíte se u televize, zmocníte se ovladače a projíždíte kanály s cílem zjistit, co solidního je v nabídce. 300 přepnutí za minutu, a dostanete se na jakýsi kanál, kde právě hlásají, že přijde na řadu tahle perlička. Jako rodině vyrůstající na Mayovkách nám tohle pochopitelně nemohlo uniknout. Hned po skončení jsme film začli shánět, jelikož jsme půlku neslyšeli přes řehot u stolu. Jasně, že to není uplně geniální a některé repliky byly trošku zbytečné, ale já jsem se výborně bavila. Ranč Pudřenka, růžovej brácha Vinetač s blinkající Žakelínou, záporák Santa Maria a poslední přání v podobě písničky z reklamy na Super děrovačku - mnohem povedenější než parodie na vesmírné skvosty od stejné partičky v čele s Herbigem. Tady se klucí fakt vyřádili :) ()

RabbitX

Jo někdy jsem se dost zasmál ale někdy teda trapný,ale jo nejlepší scéna z celýho filmu byla tam v tý jeskyni jak tam ty indiáni dělali ozvěnu to bylo dokonalí u toho jsem se tlemil asi hodinu no a bylo to asi taky tim že jsem byl zhulenej ehm jo ale docela ušlej film ()

DaUr

Člověk se u toho zasměje, aniž by se mu zároveň udělalo nevolno, jak tomu poslední dobou bývá u amerických "parodií." Správnou parodii si představuji přesně takhle. ()