Náčelník Apačů Abahachi a jeho pokrevní bratr Ranger se starají o dodržování míru a spravedlnosti na Divokém Západě. Potíže nastanou, když si Abahachi vezme od kmene Šošonů půjčku na financování nové knajpy. Narazí na padoucha Santa Mariu, ten na něj sehraje habaďůru a práskne do bot i s vypůjčenými penězi. Oba odvážné muže pak u Šošonů očerní a obviní je z vraždy syna náčelníka Lstivého Mloka. Šošoni neváhají a vykopou ze země, pro nedostatek válečných seker, skládací židli. Westernová parodie může začít, a ušetřena nezůstane ani Leoneho klasika... (oficiální text distributora)

Allien.9

Každý "Vinnetou" skýtá pro natočení parodie nepřeberné množství úžasného materiálu. Kdyby se takový film jak se patří vyvedl, byla by z něho na 100% komedie roku, ne-li desetiletí. "Manitouova bota" však takovým filmem není. Jedním slovem: Nevyužité. Nicméně růžovoučký Vinetač na ranči Pudřenka nemá chybu.;-) ()

kingik

Němcům ty parodie nějak poněmecku zkysly. Opět jsem se přesvědčil, že i když je znát patrný odstup od americké produkce, tak o to víc je tahle parodie od základů naivní. Vinnetou a Old Shatterhand nejsou příliš vhodnou látkou pro parodii a o to víc je zarážející, že se do ní pustili právě němečtí filmaři. Vylezl z toho pěkný binec. Protagonisté se tváří většinu času vtipně, ale jsou doslova antivtipní. Potíž je možná i v tom, jak na našince působí jejich herecká neznámost a zdejší "nehvězdnost", tudíž trvá nějakou dobu, než ty fórky od nich přijmete. Michael Herbig, který vytvořil jednu z hlavních rolí, si také film vzal pod patronát i z režijního hlediska a tam je překvapivě docela schopný. S vtipnějším scénářem by svoji parodii dotlačil do lepšího výsledku. Vizuálně film působí také velmi dobře. Režie a vizuál, to jsou dva hlavní faktory, které chválím, ale ostatní nenadchlo. Hledat v téhle naivní a nanicovaté parodii zatoulanou vtipnost, dá ještě větší práci, než vyhledat ztracenou Manituovu botu. Asi nasedla na koně a odcválala na skutečný Divoký západ. Doufám jen, že ji ostří pistolníci, co neradi žertují, hned neodpraví. 40% ()

Mariin

Mně se to nelíbí ani jako parodie, ani jako humor, ani jako nic jiného. Podle mne je to ubohost, ostatně nevím, že by Němci někdy natočili něco dobře humorného... ()

nash.

Neuvěřitelné. Německá komedie, která je vtipná. Dokonce třeskutě vtipná. Parodie na mayovky a další westernové klasiky nabitá od první do poslední minuty vtípky různého kalibru a přesně cílící všemožná žánrová klišé a charakteristické prvky „mayovek“. Od úvodního rituálu pokrevního bratrství až po závěrečný odjezd do dáli, od drobností jako je ořezávátko na šípy až po atomovky jako je „Máte poslední přání“ nebo indianajonesovská jízda důlním vozíkem. Svižná a ve svém tempu nepolevující jízda, která i přes záměrně infantilní podání ani okamžik neprudí. Navíc plná nezapomenutelných figur z nichž nejrazantněji na bránici útočí überteplý Vinetač a überpadouch Santa Maria. Od teď už nikdy mayovky nebudou stejné jako dřív. Howgh. ()

PetrPan

Obavy z německé parodie se naštěstí tak úplně nenaplnily. Parodiím obecně neholduju, natož německému smyslu pro humor, byl jsem tedy téměř přesvědčen, že u Manituovy boty nedojdu k filmové nirváně. A hned úvod mne v onom přesvědčení jen utvrzoval, komentovaná desetiminutová přehlídka trapných gagů mne donutila vzdát svůj první pokus o projekci. Sebral jsem však odvahu a pustil se do druhého promítání. A ejhle, ono se to dalo v pohodě přežít a v některých chvílích jsem se tuším i pousmál, byť pachuti trapnosti se bota po celou dobu nezbaví. Narážek na Vinnetouova dobrodružství či zásadní filmové westerny, třeba Tenkrát na Západě, se dočkáme celkem v požehnaném množství a právě v těchto chvílích, kdy se Herbig odráží od předlohy, komedie celkem funguje, horší je to už s vlastní invencí. Ale ať nežeru, na trojku to, sice hodně těsně, ale má. Filmová Výzva 2015 od tatanapope ()

klerik

Skvelé kulisy, kostými, príroda. Všetko to pôsobí totožne s klasickými winnetoukami. Tvorcovia vedia sparodovať tie správne klišé momenty indiánok, no napriek tomu ide hlavne o bláznivosť nápadu, až potom nasleduje skutočný humor. Homosexuálnej precitlivenosti tam bolo na môj vkus priveľa, ale ako človek odchovaný na WINNETUOVI som sa usmieval dosť dlho... ()

sharky

ze začátku velmi vtipné, ke konci už moc ne, ale určitě to nenudí a nezavání trapností. Obdivuji odvahu tvůrců zparodovat klenot domácí kinematografie. U filmu v němčině určitě stojí za zmínku velmi podařený český dabing, teplý Vinnetouch se petrovi rychlému opravdu povedl. BTW herec hrajicí lstivého mloka by měl se svým démonickým vzezřením zkusit kariéru v hollywoodu, imho by se tam určitě neztratil:) ()

Pejpr

Jedna z mála westernových parodií, tomuhle žánru se tvůrci parodií nějak moc vyhýbají nebo se mi to zdá? Výborně jsou zde začleněny prvky z dnešního světa :) ()

eraserhead666

Kdyby mi někdo řekl, že mě naprosto rozseká německá (rozumíte? NĚMECKÁ!!!) parodie, tak mu řeknu, že je blbec. A po shlédnutí tohoto bych šel, klekl si před něj, posypal si hlavu popelem, případně pomazal obličej čímkoliv by si přál, a pokorně bych se mu omluvil. Tohle je naprostý masakrální nářez, od kterého by se měli učit soudobí hollywoodští tvůrci parodií. ()

SOLOM.

Německá ultra kokotina ala westernová parodie, ze které vám polezou oči z důlků…Trapnost střídalo pár povedených scének a hlášek – postavy byly vesměs skrznaskrz dementní, stejně jako samotný scénář, ale jo docela jsem se u toho i pobavil. Nejujetější indiánská dvojčata jaké jsem viděl, pobavila i mladá Uschi v podání Natalie Avelon – tu znetvořili téměř k nepoznání, no a zas její dospělou verzi celkem v pohodě zvládla Marie Bäumer. Oslík Apollo 13 nebo dávicí kobyla, Jack co svým parťákům vychlastal všechny láhváče nebo dění v Růžové Pudřence těžko zapomenutelné. Průměrná volovina. ()

bouncer

Slušná německá komedie a to rovnou parodie? Zajisté a to velmi vtipná! Nevěříte? Tak se sami podívejte..."Vykopeme válečnou sekeru!" "Ehm, nemáme válečnou sekeru." "Tak co můžeme vykopat?" "Máme skládací stoličku" "Dobře, vykopeme teda válečnou skládací stoličku!" ()

Litsarch

Miluji tento film... Nemám moc v lásce parodie, ale tato mne dostala a mohu se na ní koukat dokolečka... Vtipný, opravdu vtipný příběh u kterého jsem se ani na chvilku nenudil... Nikdy nezapomenu na ranč Pudřenka, na výuku Abahachiho bratra a na naspočet dalších věcí... Doporučuji každému, kde se chce od srdce zasmát! :) ()

Dale

Je ťažké hodnotiť paródie. Väčšinou sú zábavné tým, ako si uťahujú z viacerých filmov, no táto si uťahuje len z jedného a to po chvíli prestane byť smiešne (ako keby to od začiatku smiešne bolo). Dúfam, že už Nemci na pôdu paródie nikdy nevstúpia. ()

Folpa

Tak takhle ulítlou věc jsem už dlouho neviděl :)) Skvělé fóry celý film. To bych do Němců neřekl :)) ()