Náčelník Apačů Abahachi a jeho pokrevní bratr Ranger se starají o dodržování míru a spravedlnosti na Divokém Západě. Potíže nastanou, když si Abahachi vezme od kmene Šošonů půjčku na financování nové knajpy. Narazí na padoucha Santa Mariu, ten na něj sehraje habaďůru a práskne do bot i s vypůjčenými penězi. Oba odvážné muže pak u Šošonů očerní a obviní je z vraždy syna náčelníka Lstivého Mloka. Šošoni neváhají a vykopou ze země, pro nedostatek válečných seker, skládací židli. Westernová parodie může začít, a ušetřena nezůstane ani Leoneho klasika... (oficiální text distributora)

corpsy

Kto nepozná vinnetuovky, kto sa nevyzná v nemeckom slangu, kto nepozná humor partie z BULLYPARADE, ten nemá šancu. Úprimne povedané. ()

ConanVJ

Pohodová parodie hlavně na Vinnetoua, která rozesměje a nenudí. Má parádní hlášky a spoustu vtipných situací. Za mě 80% :) ()

zdepapepa

slušně jsem se bavil, sem tam nějaká nic moc narážka, občas rýpnutí jako hrom. Pěkně si ze sebe němci umí dělat p***l :) ()

Krt.Ek

Vskutku vtipná parodie na Mayovky. Jelikož, ale Vinnetou ani jeho bílý bratr nejsou, nikdy nebyli a pravděpodobně nikdy nebudou mojí oblíbenci, nestane se ani tato německá parodie filmem mého života. 65% ()

SaNcHeZ_cz

Ne, ne, ne a ještě jednou ne. Ta jedna hvězda je jen za záblesk potenciálu který to mohlo mít. Ovšem film jako takový prostě... ne. Nemám slov; infantilní humor a doživotní zásoba klišé nelze obhajovat parodií na westerny. ()

Vojcl

Pro mě ohromné překvapení!!! V německé filmografii se mnoho povedených snímků nenajde, o to víc mě dostala tahle westernová parodie, kterou doporučuji hlavně znalcům Mayovek.. Perfektně ulítlá komedie, u které se opravdu zasmějete!!! Servus!!! ()

gogos

Asi jsem divnej, ale jsem se u celyho filmu zasmal asi tak 2x. Nerikam ze to nema zajimavy pribeh, ale naprosto ubohy scenar, este blbejsi fory. Me se to proste vubec nelibilo a az na par svetlesich okamziku je to naprosta brecka.... ()

Bat55

Ďaľší z filmov, ktorý sa čo najväčšmi snaží sparodovať nejakú slavnú predlohu, tentoraz ňou je slavná Mayovská séria Vinnetou. Síce má film pár originálnych nápadov (jazdci čakajúci,až prejde cez cestu starenka), ale to je asi tak všetko a inak je to celkom vykrádačka. Nemám rád paródie, iste, sú aj výnimky, ale táto je tou horšou. Film o ničom, hladajte v ňom iba humor, nič iné. Na druhý deň si na film človek ani nespomenie. /35%/ ()

Tony.cs

Když už si ulítlej německej režisér má vzít něco na mušku, tak proč ne německou klasiku jako je Vinnetou? Absolutně vynikající parodie, a to i včetně ožralýho Maye. ()

rt12

Při zaparkování na kafičku u sousedky, začal běžet německý film a k tomu ještě western, uf. Nakonec jsem byla ráda, že jsem to měli zapnuté. Osobně bych si tenhle film nikdy nepustila. Za vtipné gagy a teplého indiána dávám tři. ()

Derek

nemci sú divný národ. nielenže majú chlpaté baby, sú dosť nesympatický, ale čo je asi najhoršie točia strašne nevtipné a otrasné komédie a myslia si že sú dobré (premieru budem mať sci-fi komédia od tvorcov manitua a podľa ukážok to bude opäť otrasné)!!! bully je možno v nemecku a vo svojej bullyparade král paródie a humoru, ale to nestačí k natočeniu poriadneho filmu a už vôbec nie paródie (i keď tady nejde o paródiu v pravom zmysle slova). vtipov je tu málo (a skoro všetky sú slabé, dá sa povedať také tele-teleovské), celý film sa pomaly vlečie a zachrániť ho nedokáže ani (jediná vtipná) postava hlavného gangstera. ()

L_O_U_S

Trapné scénky se mísí s proklatě vtipnými (ozvěna v jeskyni se povedla). Ve výsledku tři hvězdy, páč jsem se bavil lépe než u takových PRCIČEK a DĚSNÉHO BIJÁKU. (376.) ()

Trevor

Paródia na filmy môjho detstva ktorú som už dávnejšie videl ale rozhodol sa ohodnotiť až po opätovnom zhliadnutí. V roku 2001 si film mohol uťahovať z homosexuálne orientovaného brata náčelníka Apačov a táto pointa príbehu tvorí takmer 25% všetkých najvtipnejších momentov. A nie je to urážlivé, je to vtipné. Ďalej film pochopiteľne ako paródia ťaží z momentov dôležitých pre sériu príbehov o Winnetuovi a Old Shatterhandovi k čomu sa pridá celkom zaujímavý príbeh a tak Manituova topánka podobne ako Scary Movie nesklama ani po tak dlhej dobe ()

Tygrys

Ono to fakt nebylo zas tak špatné, samozřejmě tomu scházel jakýkoliv příběh, ale o to v parodiích ani tak nejde. Pokud by na světě existovaly jenom německé filmy a seriály tak by to bylo nejmíň za 4*. ()

Fanucci

Německá komedie která je...vtipná! To snad ani není možné...:-) Možná je škoda, že se film trochu více nezaměřil na parodii klasických Mayovek. ()

Had6

Můj dětský idol tady dostává dobrou sodu. To mi ale až tak moc nevadí. Ovšem tento typ humoru mi nesedí a tak nemůžu říct, že by se mi tahle parodie kdovíjak líbila. ()

balba

Perfektní parodie na Vinnetoua.Skvělý nápad musím říci,že jsem se smála od začátku až do konce .Nejlepší je teplí bratr Abahachiho v růžovém králičím oblečku. ()