Reklama

Reklama

Dempsey a Makepeaceová

(seriál)
  • Velká Británie Dempsey & Makepeace (více)
Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, (1985–1986), 24 h 46 min (Minutáž: 44–96 min)

Tvůrci:

Tony Wharmby

Hudba:

Alan Parker

Hrají:

Michael Brandon, Glynis Barber, Ray Smith, Tony Osoba, Nick Brimble, John Terry, Caroline Bliss, Simon Crane, Mark Ryan, Gaby Dellal, Amanda Pays (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(30)

Obsahy(1)

Televizní seriál Dempsey a Makepeaceová natočila v letech 1984–1986 televize LWT na popud diváků pod dojmem úspěchu seriálu Profesionálové. Jeho děj se odehrává v Londýně, kam v rámci policejní výměny přilétá poručík N.Y.P.D. James Dempsey. Je přidělen k zvláštnímu oddělení policie SI-10 pod velením detektiva superintendanta Gordona Spikingse, kde je mu jako partnerka přidělena seržantka Harriet Makepeaceová. Titulní postavy ztvárnili Michael Brandon a Glynis Barberová, kteří se v reálném životě v roce 1989 stali manželi. (Česká televize)

(více)

Recenze (218)

eexDon 

všechny recenze uživatele

Für mich - 70%, - /kolísavá úroveň jednotlivých dílů, hašteření 2 hlavních postav jde občas už na nervy/, + /Spikings jako neustále mrzoutský šéf zábavný, Makepeace docela pohledná a sexy, Dempsey sympatický drsný Amík, za těch 31 dílů to nestihlo ztratit jakousi úroveň/, hodnocení - vlastně průměrný krimi seriál postavený na 2 protikladech - anglická lady a americký kovboj, poznámky - život je pes a smrt tak blízko ()

Mik_e 

všechny recenze uživatele

Ve slovenštině ten seriál byl kouzelnej, na českej dabing se samozřejmě dá zvyknout, ale už to není zkrátka ono. Přesto to vždycky byl jeden z mých top serálů - nechyběla akce, výborný a vtipný dialog, mezi hlavními hrdiny to jiskří...a účes Glynis Barber miluju pořád.:) Všechny díly si docela držely úroveň, rozhodně zajímavý byl ten kde hrála i Suzi Quatro, na druhou stranu poslední díl opravdu slabota, prostě divný. Kdyby nebyl závěrečný šel bych na pět, ale takhle...kyselá pachuť trochu zůstala. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Jestli Profíci jsou takovou seriálovou ikonou sedmdesátek co se týče akčních kriminálních seriálů, pak tenhle seroš to je ikona osmdesátek. I já na něj s rodiči koukal kdykoliv jej tehdy na ČST dávali a nedávno jsem dokonce viděl dva díly na ČT3. Glynis Barber byla kočka a líbila se mi už jako pubescentovi, protipólem jí byl americký detektiv pracující toho času v Anglii. Exteriéry i interiéry tohoto seroše byly pro nás nedostižný západ a tak jsme to hltali hlava nehlava. Už jen ta auta. Profíci už tehdy na mne působili s těmi roláky a kotletami moc staře, ale tohle jsem bral jako soudobou záležitost. Dnes samozřejmě i tenhle seroš již vyčpěl, přesto se dá na něj koukat stejně jako na profíky, kteří naopak díky tomu sedmdesítkovému feelingu dnes preferuji spíš než naondulovanou Makepeacovou. Zkuzte ale kouknout na net jak vypadá Barberová dneska skoro v šedesátce a budete celkem mrkat !  * * * ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál, na kterém jsem vyrostl a proto jsem nikdy neuznal český dabing. Slovenský je geniální a proto mám velkou radost, že na dvd vychází vedle české i slovenská zvuková stopa. Jinak dnes už to samozřejmě je starý seriál a mládeži nemůže nic říct, já odkojený filmy 80tých let však tento seriál mám rád pro napětí, výtečnou ústřední dvojici a správného britského ducha. Velká škoda že seriál nevyšel na DVD celý, v době, kdy vycházejí všelijaké kraviny nechápu, proč nemohly vyjít všechny díly. ()

Ezis 

všechny recenze uživatele

"Life is hard, then you die". Na rozdíl od většiny komentátorů jsem tenhle seriál viděla poprvé až teď (v roce 2012), a byl to první seriál, který jsem sledovala jenom v angličtině. Zato už asi pátý britský seriál, u kterého jsem si nejdřív říkala "Tohle nebude nic pro mě", načež si mě úplně získal. Pro angličtinářku ve mně to byla přímo lahůdka - srážky britské a americké angličtiny, šéfovo neustálé "the bloody Yank" :-) Setkávání s různými londýnskými slangy, pečlivá výslovnost Makepeacové, protahovaná newyorština Dempseyho, krásná velšská melodie jejich šéfa. A sympaťák Tony Osoba alias Chas, nádherným hlubokým hlasem oslovující svého šéfa "gov". Zápletky jsou klasické detektivní krimi, ale vyprávěné a natočené pěkně, kvalitně - pokud spadnou do klišé, tak vždycky asi jen na dvě vteřiny. Závěr: na první pohled obyčejné krimi, ale všechny jeho elementy jsou kvalitní a výborně se doplňují. Plus samozřejmě úžasná chemie mezi hlavními postavami, pěkná původní hudba, hračičkování s angličtinou a střety amerického uvažování s britským. Takže je to skvělý příklad toho, jak může krimi vypadat, když se opravdu povede. ---- P.S. Teď jsem zhlédla jeden díl se slovenským dabingem a pochopila, proč tu seriál má nižší hodnocení. Překlad i dabing byly dobré, ale přesto - vtip, šmrnc, hloubka postav, jiskření a chemie - všechno bylo pryč. --- P.P.S. A teď jsem viděla jeden díl česky a hlasy mně přišly podobnější původním, ale překlad, ten překlad! nejen že překladatelka neznala některé fráze a přeložila je poněkud pofidérně, ale dokonce si pletla základní významy slov. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (14)

  • Seriál vysielali v tridsiatich krajinách sveta. V jednej z epizód sa objavila aj spevácka hviezda Suzi Quatro. (Raccoon.city)
  • Seriál Dempsey a Makepeaceová vznikol v podstate na objednávku, pretože potom, čo v Anglicku skončili legendárni Profesionáli (1977), zaplavili televízne štúdio tisícky listov s prosbami o ďalších originálnych vyšetrovateľov. (Raccoon.city)
  • Představitelé hlavních rolí Michael Brandon a Glynis Barber jsou ve skutečném životě od listopadu roku 1989 manželé a mají syna Alexandra. (Krouťák)

Reklama

Reklama