Gitarista Dewey Fin (Jack Black). Srdcom rocker, bezmedzne uctieva myšlienky rockovej hudby a života okolo nej. So svojou záľubou skákať do publika a k 20-minútovým gitarovým sólam je rozhodnutý doviesť svoju kapelu k víťazstvu v Súboji kapiel. Namiesto toho ho však spoluhráči z kapely vyhodia. Zdrvený a bez peňazí sa Dewey poflakuje po byte. Potom, čo zdvihne telefón, ktorý je určený pre jeho spolubývajúceho Neda (Mike White), impulzívne prijíma prácu ako suplujúci učiteľ na prestížnej základnej škole. Tam sa stretáva s upätou riaditeľkou Mullinsovou (Joan Cusack), ktorá bedlivo kontroluje svoje vystupovanie a to isté vyžaduje od všetkých učiteľov. Zatiaľčo Dewey nemá ani tušenia ako vyučovať, vie ako vo svojich žiakoch vzbudiť dôveru. Keď si náhodou vypočuje hodinu hudobnej výchovy, rozhodne sa svojich žiakov, týchto mladých hudobných géniov, preformovať z klasického školského orchestra do hlučnej rockovej kapely, čím navždy zmení ich životy. So svojou novou kapelou sa Dewey vydá bojovať do vysneného Súboja kapiel. (oficiální text distributora)

ESNYR

Jack Black, nikdy nebude můj oblíbenec. Kdyby se choval trochu normálně a nedělal pořád ksichty, tak možná uznám jeho komediální talent. V tomto hudebním snímku opět dokázal že je imbecil a debil. A pořád ho nemám rád. Film celkově stál za maximálně 2 hvězdy. ()

Dr.Bishop

Rozbředlá, nezáživná báchorka s lidským a hudebním "poselstvím" o neumětelovi s velkým srdcem. Hloupý Honza s rancem buchet poslouží zrovna tak. Tyhlety filmy zrovna nějak moc nemusím. Párkrát se zasmějete, to je tak všechno... Jak suše poznamenal jeden můj kamarád - "Vyloženě tě to nezabaví, ale ani nenasere." 55% ()

Weezy22

Srdcovka, ku ktorej sa vždy rada vraciam. Jack Black do celého filmu úplne zapadá, herecké výkony výborné. Neviem si už predstaviť nikoho lepšieho, kto by si zahral bláznivého rockového fanúšika, ktorý sa rozhodne "učiť" deti. Aj napriek tomu, že tento film má už vyše 10 rokov, nikdy nesklame. Vrelo odporúčam všetkým fanúšikom aj nefanúšikom AC/DC. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

Danielitto

Výborný odpočinkový film plný sympatického humoru, dobré hudby a hlavně Jacka Blacka, který je opravdu ve svém živlu a skvělé formě ;) ()

yarghoul

"Kdo neumí, učí. Kdo neumí učit, učí tělocvik." Výborná hudební komedie, 4 hvězdička je pro Jacka Blacka - mám ho fakt ráda kvůli Tenacious D, takže tady je pro mě pomyslnou třešinkou na rockovém dortu. ()

Pathetic

Jednoduchý příběh o rockerovi, jenž si díky malému podvodu plní svůj sen. Jack Black je dobrý komik a je v této roli vynikající, stejně tak jako žáci jeho třídy. Soundtrack je vybrán z dobrých písní... Výuka o historii hudebních žánrů byla vynikající, stejně tak jako naučené písně, pasáže či gesta slavných hudebníků. Finále na podiu je skvělou třešnickou na dortě. I když je děj s velkým předstihem očekávaný, není v tomto případě pro mě tím hlavním rozhodujícím prvkem v hodnocení...Tím se stal výkon a grimasy Blacka, hudební zaměření, a skutečnost, že ze snímku čiší pohodovost.***** ()

blekekeke

Jack Black a děti v rocku. No, na to co jsem od něj doposavad viděl, tak tady moc nepředvedl. Do průměru se mi to ale vejde. ()

zodiak217

Aj keď sa musím priznať, že herca Jacka Blacka veľmi nemusím a neoslovil ma veľmi v tejto snímke určite zažiaril. Je spontánny a takým zvláštnym štýlom šialený, čo tomuto projektu dopomohlo. Dať ho do kombinácie s deťmi v predpubertálnom veku v súkromnej škole, kde naviac učí len omylom je jednoducho skvelé. Nie každý deň sa tvorcom vydarí takýto projekt, kde deti ukážu svoj talent a je to zároveň vtipné a nie ubohé, ale to nehrá len na city divákov. Bolo vidno, že to bola veľká zábava aj pre tie decká a celé to pôsobilo veľmi prirodzene a kompaktne....vedel by som si predstaviť aj zaujímavejšie vedľajšie herecké osadenstvo snímky, ale dobre nijako výrazne ma to nerušilo. Celkovo som bol spokojný, videl som to dokonca už aj viackrát a vždy ma to celkom dostane. Mám rád muziku a filmy a nej a preto je toto skvelá komédia, ktorej k dokonalosti patrí už iba malý kúsok. ()

MFZB

Tieto filmíky s tematikou hudby konkrétne ro(c)ku a podobných gitarových žánrov mám strašne rád. A tento filmík nie je žiadnou výnimkou. Proste je to niečo na oddych, relax, dobre sa to pozerá, počúva a taktiež je to vtipné. Namiesto trápnych paródií by sa mohlo točiť viac takýchto filmov... ()

Hans07

Ač Jack Black vypadá jako pedofilní, sesmaženej šašek, tak v tomhle filmu mu to s dětma vyšlo. Nevím proč, ale po pár minutách, kdy jsem to chtěl vypnout, jsem najednou (nejspíš vlivem navyknutí si, že Black asi jinej nebude) zíral na film dál, dál a dál až k závěrečným titulkům. Dal bych 3 hvězdy, ale za zveřejnění některých rockových legend, které některým hudebním ignorantům připomenou, co je to skutečně hudba, nakonec dávám hvězdy 4. ()

Movie Maniak

Tohle je opravdu můj šálek čaje. Jack Black to rozjíždí na "plný koule" a má to neuvěřitelnou šťávu. Děcka hrajou jako o život fláky z rockové historie, Proste komedie jak má být. ()

jessic

Jack Black v roli povaleče a rockera, který na prestižní škole založí kapelu. Děti byly skvělé, škoda že zůstali trochu nevyužité a kompletně je zastínil JB v roli učitele. Díky skvělé muzice a výbornému JB nadprůměrná hudební oddychovka. ()

david666

Jako rocker/metloš konstatuju: TRAPNÉ!!!! Black si asi myslí, že této hudbě dělá podobnými filmy službu ale podle mě je to přesně naopak - ukazuje to největší klišé ()

Rocková panda se vrací

Rocková panda se vrací

15.07.2008

Jack Black momentálně ruluje v kinech jako bojovná černobílá chlupatá koule (samozřejmě jen ve verzích bez dabingu) a brzy se po boku Bena Stillera a Roberta Downeye Jr. vrhne doprostřed akční… (více)

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (více)