Gitarista Dewey Fin (Jack Black). Srdcom rocker, bezmedzne uctieva myšlienky rockovej hudby a života okolo nej. So svojou záľubou skákať do publika a k 20-minútovým gitarovým sólam je rozhodnutý doviesť svoju kapelu k víťazstvu v Súboji kapiel. Namiesto toho ho však spoluhráči z kapely vyhodia. Zdrvený a bez peňazí sa Dewey poflakuje po byte. Potom, čo zdvihne telefón, ktorý je určený pre jeho spolubývajúceho Neda (Mike White), impulzívne prijíma prácu ako suplujúci učiteľ na prestížnej základnej škole. Tam sa stretáva s upätou riaditeľkou Mullinsovou (Joan Cusack), ktorá bedlivo kontroluje svoje vystupovanie a to isté vyžaduje od všetkých učiteľov. Zatiaľčo Dewey nemá ani tušenia ako vyučovať, vie ako vo svojich žiakoch vzbudiť dôveru. Keď si náhodou vypočuje hodinu hudobnej výchovy, rozhodne sa svojich žiakov, týchto mladých hudobných géniov, preformovať z klasického školského orchestra do hlučnej rockovej kapely, čím navždy zmení ich životy. So svojou novou kapelou sa Dewey vydá bojovať do vysneného Súboja kapiel. (oficiální text distributora)

merlik

Příběh filmu se pěkně propracovává od dospělé nedospělosti přes docela mě to baví po dospělou dospělost. Ve třídě je ten rocker-učitel spíš tím, kdo se od dětí učí, jak si stát za svým a nevykašlat se na něco, jen proto, že to zrovna trošinku habruje (policie, vyhazov a tak dále). Nejlepší herecké výkony podává hlavní představitel, upjatá ujetá ředitelka školy a děti, jenž se hravě přehrávají do rolí dospělých, viz holčička- manažerka - takhle by to dospělý rádoby učitel nezařídil. Povedený film ()

marlon

Relax a zábava, ktorá pripomenie veľmi chytľavé rockové hitovky! Podnet v oblasti alternatívneho vzdelávania, zdroj motivácie vo výchovnom procese. One-man show Jacka Blacka, ktorý je nie neoprávnene považovaný za skrytý talent desaťročia! Snáď nebude následovať mnohých svojich predchodcov a neupadne do zabudnutia! ()

lenzi

Kostra príbehu je americky tuctová, ale vysoké hodnotenie dávam za hold dobrej muzike a že tie decká vedeli tak perfektne rockovať. ()

MRPitivier

Muzikální, rockové, šílené, vtipné! A hlavně s vynikajícím Jackem Blackem v hlavní roli učitele, který je tělem a duší rockerem! Výborně natočené, sestříhané, skvělé hity! Komedie, která pobaví a odreaguje! Ukázány generační spory a láska k muzice ve všech směrech! Působivé! Dobře rozjetá jízda, která Vás vyvede z každodenního stereotypu! ()

_aandyy_

Nevím, proč vůbec dávám aspoň tu jednu hvězdičku. Možná za ty talentované děti, protože obecně rockovou hudbu ráda nemám, a tedy bylo pro mě umučením, když tam ten blázen, Jack Black začal rozbalovat se svou kytarou křečovité ántré, které mi házelo na obličej různé xichty. Děkuji, ale nikdy víc. ()

Dantte..

Odlehčená podivaná s famózním Jackem Blackem. Nebýt jeho a druhu hudby,která ve filmu zní, tak je to jen podprůměrna blbost. ()

Rattlehead

Konečně má rocková muzika reprezentativní film. Nemá smysl rozebírat nějaké mezery v logice příběhu, tenhle film je prostě o lásce k hudbě, v tom je naprosto přesvědčivý a nakažlivý. Pro lidi, kteří nemají tuhle hudbu v lásce, je film asi o ničem, ale pro mě je to bomba! ()

LadyPig

Jack Black a učitel? Proč ne :D Naprosto parádní komedie, neustále jsem se gebila jakej to je blázen. Muzika supr a i ty děti mi nějak přirostly k srdci. Moc hezký film, doporučuju všem, co mají rádi rockovou muziku a Jacka Blacka! A s tím MTV měl pravdu :D ()

Judy24

Film, který jsem nejdřív odsoudila k záhubě, se ukázal jako skvělá oddechová zábava. Tušila jsem, že bude Jack Black přehrávat, ale musela jsem uznat, že v tomhle případě to k jeho postavě zkrátka patří, protože on ty děti musí nějakým způsobem přesvědčit. Děti jsou ostatně to, co z tohohle filmu namísto přehnané americké komedie, dělá roztomilou sondu do jejich života, života dětí, od kterých se již od nízkého věku očekávají velké úspěchy. A nemůžu si pomoct - je to taková sranda... ()

TommyDiamond

Myslím, že Jack Black je jedním z nejhorších amerických bavičů. Proč? Jeho humor, grimasy a pohyby těla mi nepříjdou vůbec vtipné a navíc mi jdou tak trochu proti smrti. Tento film navíc nebyl dobrým nápadem. Spojení Blacka, rocku, dětí a školy.... fakt ne. Některé useky jsem musel i přetočit. A ani nudný konec mě nepřesvědčil. Celkově 30% ()

Mr.Ondras

Kdyby mi někdo nabídl vyměnit mojí třídní učitelku za Jacka Blacka, okamžitě by uslyšel "ANO, děkuji, děkuji, děkuji". ()

Kinpr

Tak tahle komedie má pro mě všechno. Rock, humor a Jacka Blacka, kterej má rock v krvi! Tak by se mělo vyučovat na všech školách. ()

Knor

Odpočinková komedie se spoustou rockový muziky a s Jackem Blackem, kterej přesně do tohodle sednul. Nic složitý a fajn pokoukání. ()

Caa

Průměrný film s naprosto nadprůměrným Jackem Blackem a boží muzikou. Ocení zejména mladší publikum. ()

IvonaK

Převážně nemám ráda jednoduché a předvídatelné komedie, ale to že se původně nezodpovědný chlap proměnil v cílevědomého učitele, který si našel cestu k dětem a všichni hudebně táhli za jeden provaz, tak to bylo nejen zlaté, ale i dojemné. :-) A nejvíc mě pobavila ta scéna kdy hudebně prezentoval ředitelce, jak hudebně vyučuje matematiku. :D ()

departed

Víc takových filmů. Ve smyslu víc filmů s pravou, dobrou rockovou hudbou. Black je frajer a zakomponovat děti do takového tématu a ještě takhle stylově byl dobrej nápad, který se povedl víc než dobře. Momenty, který byly přitažený za vlasy člověk přes všechnu tu skvělou rockovou hudbu stejně ignoruje, takže za mě dobrý. ()

HanSolo

Film stojí především na výkonu výborného komika Jacka Blacka, ale jelikož snímek obsahuje poměrně hodně nudných míst, dávám bohužel slabší tři hvězdičky. ()

Rocková panda se vrací

Rocková panda se vrací

15.07.2008

Jack Black momentálně ruluje v kinech jako bojovná černobílá chlupatá koule (samozřejmě jen ve verzích bez dabingu) a brzy se po boku Bena Stillera a Roberta Downeye Jr. vrhne doprostřed akční… (více)

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (více)