Hornet.CZ odpad!

15% / Na filmu se mi líbil způsob vypravování prostitutek, který by byl ještě o něco na úrovni kdyby to nebylo až tak úchylný, první část se dala poslouchat ale 2 další mě již přílišnou odporností moc nezaujali. Když přejdu k věcem od začátku v ději, tak první část byla ta nejlepší a dala by se přirovnat k porno filmu dnešního typu a tím pádem by u mě jako samostatný film získala alespoň 40 procent. 2. a 3. část filmu byla chvílemi na mě moc a musel jsem některé scény přeskakovat což většinou nerad dělám ale bohužel, nelidské bytí, žraní bobků a podobné věci jsou na mě až moc. ()

althinka odpad!

kopa hovien ... doslova! A reči o význame a sile myšlienky ... tak ako u de Sade... aj tu platí, že kopa exkrementov v hlave sa .. pretlačila ... na filmové kotúče ... poslať do riti ... ale tuším by sa tam ešte s lyžičkou tešili ... kontroverzia? Nie .. len choré hlavy ... toto ľutujem ... aj ako stratu času ... aj ako počin, ktorý mal byť radšej vytlačený a spláchnutý štandardným spôsobom ... po papuli dať ()

lord_zail

Po přečtení komentářů mi to nedalo a musel jsem si tento "film" pustit. V době uvedení to zřejmě vyvolalo kontroverzi, dnes mi to přijde až na část Kruh hovna naprosto normální a viděl jsem už větší extrémy. Vyprávění příběhů se zbytečně táhne a film více nudí než baví. Jedna hvězda je dostačující a to jen pro datum natočení filmu, v té době to bylo něco nepředstavitelného. ()

SNCIS

Jak to hodnotit... Je to nechutnost - žerou se tam ho*na, pijí chc*nky, obtěžují se tam zadky a závěr je síla! Jen pro silné povahy. Jinak realisticky natočené, ale dějově to skřípe a mnohdy to nedává smysl. Kontroverzní a úchylný film, který už nechci nikdy vidět. - 30%. ()

Marmar odpad!

Myslím, že režisér tohoto filmu byl nemocný člověk a pravděpodobně mu nebylo možné nijak pomoci. Jen doufám, že se nesnažili léčit ti, co jej zabili. Někdo má smůlu a narodí se s patologií v mozku, která je neslučitelná s “ normálním” žovotem.Takových lidí se rodí naprosté minimum. Co je nejvíce zarážející a odsouzeníhodné je pomoci takové zrůdnosti na svět. Komu takový film může pomoci? Něco umělecky sdělit? Obohatit život? Přivést na jiné myšlenky? Nikomu. Může jen uškodit tím, že si úchylný člověk sledující toto dílo bude myslet, že takové chování je akceptovatelné a sám sobě bude schopen vysvětlit zhovadilosti, které se mu honí hlavou a třeba je uskutečnit. Tento film by neměl být dostupný, a to i přesto, že jsem proti cenzůře. Jestli někdo uvažuje o tom, že si film pustí, tak ať to nedělá, bude mu lépe. ()

Mikijvc99 odpad!

Díval jsem se na začátek a už to byl hnus.Nepochopitelné,jak se může někdo na toto dívat.Toto by němelo být vůbec zařazeno mezi filmy.konec jsem jenom přetočil hnus.Je mi moc líto těch dětí,ktere museli během války zažívat muka .................................... ()

Rustik

i have been shocking all film long, my dear......ale když už za dílo zaplatil životem, tak 3* jsou akorát..Ta odvaha vymknout se standardu..Dnes se do podobných děl nikdo nepustí..všichni hrajou na komerci.. ()

VincentB.

Sú proste chvíle kedy si treba priznať, že niektoré filmy a niektorí tvorcovia sú chore/í. Prečo majú tzv. umelci alebo odborná verejnosť stále sklony glorifikovať takéto zbytočné, nefunkčné a morálne a emočne zlé "diela". Uznávam aj drsné a nejak zvrhlé filmy. Musia ale mať presah. A toto aj keď je to "obžaloba režimu" tak je to skôr režisérové onanovanie nad svojimi homosexuálnymi komplexmi a chúťkami. A spomínaná obžaloba je skôr v rovine, aby sa nepovedalo, že som len úchyl... Jedna hviezdička je za to ako dokázal spojiť brutalitu a zachovanie noblesy. 10% ()

there

Tento film je velice rozporuplný. Rozhodně se nejedná o rodinný film na nedělní odpoledne. Poprvé jsem jej viděl v kině někdy v roce 99. Z plného kina (cca 200 lidí) to shlédli do konce cca 30-40 lidí. Pak jak šel čas jsem jej viděl ještě párkrát. Obsah filmu je extrémní sexuální zvrácenost dovedena ad absurdum, a prakticky nikdo něco takového v kinematografii ještě nepřekonal ( díky bohu ). Představa nějakého pokračování mě trochu i děsí. Veškerá pornografie co kdy byla natočena je jenom suchý vývar proti tomuto filmu. Tento film je prakticky taková kuriozita filmografie. Nevím jestli to je umění, ale idea filmu je skutečně výjimečná. Rozhodně se tím Passolini zapsal do historie kinematografie. Film patří do kategorie 18+. Teenageri, jenž jsou mnohem více manipulativní by to mohlo docela dost ovlivnit ( + / - ). Oproti standartnímu pornografických příběhům jenž mají skutečně triviální příběhové linie, zde je příběh mnohem komplikovanější. Osobně tento film nepovažuji za pornografické dílo(přestože pornografické scény jsou přítomny) ale spíž za formu kinematografickou kuriozitu.Takže pokud patříte do kategorie lidí, hledající výjimečné výzvy, směle do tohoto filmu a nikoliv, že se nedodíváte. ()

Killy

Šokující ... Místy odporné, děsivé, nechutné...kam až jsou lidi schopni zajít. Zajímavý film který určitě není vhodný pro každého. ()

NunchakuMan odpad!

Nevím, komu se tohle může líbit, mně rozhodně ne. Páni ani nevědí, zda šu.. holky, kluky nebo sebe navzájem. Do toho perverznosti jako jíst hov.. a ten závěr.. Účel filmu mně neznámý. ()

Ampapa

+ propracovanost, interiéry, adaptace tabuizovaného tématu a knihy - ucházející coby adaptace, čtyři hlavní herci ()

Mylan_ek

Obdivuji originalitu ,ale v jakékoliv době bude pojídání výkalu prostě nechutné.Spíš než k filmu má ´ˇfilmˇ´ blíže k pornografii. ()

Tycygo

Často zmiňovaný snímek, pokud jde o extrémy, Srbsi film je ale extrémnější. Salo je filmově trohcu lepší, ale stále (pomineme li humusárny) ničím nezajímavý, průměrný snímek s místy hutnou atmosférou. ()

PavelPros

Jediné co bych asi řekl je, že jsou role dobře zahrané a film je dobře zpracovaný. A to v tom smyslu, že dokáže na člověka jistě velmi zapůsobit. Je i důvodem k zamyšlení nad tvůrcem předlohy, nad osobou, která předlohu pojala jako hodnou zpracování, nad lidmi i civilizací obecně. ()

VideneFilmy

Nenávidený, milovaný, zakazovaný... S veľkou myšlienkou či len nechutnou exhibíciou? Pri sledovaní určite človeku napadne množstvo otázok. Napriek všetkému v sebe film skrýva veľkú myšlienku a hoci ju nie je hodné zatracovať, žiaľ, je skrytá pod "fasádou", ktorá ju celú ničí a znižuje. Explicitnosť je tu síce na mieste, ale rozprávanie príbehu nie je podané umne ani zaujímavo a tak sa po chvíli z filmu stane niečo, kde už len človek čaká, aká ďalšia nechutnosť alebo zvrátenosť príde. Samozrejme, filmu je potrebné uznať jeho invenčnosť a priame znázornenie, ale stále si myslím, že spracovanie, ktoré by dokázalo v sebe kombinovať prvky filmárskeho umenia a vyššie spomenutých bodov, by toto dielo dokázalo posunúť o niekoľko levelov vyššie. V tomto prípade však film drží v povedomí iba pobúrenie, ktoré v čase uvedenia spôsobil. Pokiaľ si ho odmyslíme, nezostane takmer nič, čo je obrovská škoda. ()

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri