Katty Avok odpad!

odpad je hodnocení mého dojmu z díla - vzhledem k jeho kontroverznosti a nepochybně kvalitnímu filmovému zpracování dokážu pochopit i 5* - ale za mne skutečně ne, díky, tohle není můj šálek čaje. Slyšela jsem nepravdivý klep, že režisér byl zabit kvůli tomuto počinu - ani se nedivím, že tento klep vznikl. ()

MBob

Geniálně provokující alegorie "zla", která těží z hnusu, nechutností a přesto naprosto geniálních scén (obzvlášť závěrečná brutální poprava je něco uchvatného - ne pro svou nechutnost, ale pro své zpracování, které jde perfektně ruku v ruce vizuálně a zvukově) ()

Fixa

Humusná uchylárna, nejtěžšího kalibru, která je v mém žebříčku navrcholu zvrácenosti. Měl jsem podobný pocity, jako u filmu Kanibalové . Vidět už nechci ani jeden :-) ()

On_Matej

Souhlasím s názorem, který tu už padl, že SALÓ by se mělo vnímat v kontextu filmů, které Pasolini natočil. A i mimo to je zřejmé, že SALÓ není jen libováním si v krutosti, sadismu nebo žraní hoven. Vytváří atmosféru, kterou je tak těžké projít, že umožňuje zažít pocity, které jsou reálné. Zapomeňte na markýze, tohle je o zvrácenosti, která se v našich dějinách vyskytuje neustále! Nikde se nedá zjistit jak to Pasolini myslel, protože ho těsně po dokončení SALÓ zavraždili. Prostě peklo... Výtvarné pojetí je v podstatě podprahové, vzhledem k tomu co se ve filmu děje, ale je tam spousta skvělých obrazů. Závěrečná scéna s dalekohledem, a s Carlem Orffem (nebo kdo složil tu věc) mě rozsekala nejvíc. Apokalypsa přichází... Chtěl bych vidět, jak by tato plánovaná trilogie vypadala. ()

RadekDomin

Bohužel se musím zaředit do skupiny těch, kteří film neustáli. Některé scény jsem musel přeskočit, protože se mi dělalo doslova zle od žaludku. Byl jsem připravený opravdu na hodně, ale to co jsem viděl překonalo i ty nejhorší očekávání. Fascinuje mě co včechno jsou lidé schopni dělat pod hlavičkou sexu, nebo erotiky. Tohle ale nemá se sexem ani s erotikou vůbec nic společného. Po několika měsících kdy už jsem dostal z hlavy ty nejhorší obrazy si i dovedu představit myšlenku kterou měl film zprostředkovat. Jsem dokonce přesvědčený že za určitých okolností a v určitém čase by k něčemu podobnému mohlo dojít. Ta kanonána hnusu byla ale tak brutální že si asi nic jiného pomatovat nebudu. Hvězdičku dávám za vyjímečnost, protože nic odpornějšího snad zatím nikdo nenatočil. A pokud ano, tak to vidět nechci. ()

MgrBizzaro

Znacne dekadentni snimek cerpajici z knihy de Sade, kterou jsem zvladl docist celou. Krasne je videt, jak vilni lide opojeni moci, jsou schopni velice prostopasnych veci. Mam holt pro tyhle zvracenosti slabost. ()

woltrak odpad!

Když jsem sledoval tento film, tak jsem u toho měl pocit, že trvá asi tak 120 dní. Je to nechutné, zvrhlé a nudné. Jistý režijní nádech/nápad se tu sice koná, ale to je tak vše. Nejvíce se mi na filmu líbil ten rezatý zvrhlík co šilhá, protože je nejvýstižnější postavou celého díla. Tento film už nechci nikdy vidět. ()

Lubos N.

Mám docela rád Pasoliniho filmy. Ale Saló bych zařadil na jednu z posledních příček vlastního hodnocení. Místy mi ten film připadal směšný, než aby mě to pobuřovalo a znechucovalo. Celé to působilo tak absurdně a nevěřícně... Nenašel jsem v tom ani onu uváděnou paralelu s fašismem. Příběh bych ještě bral - parta šílenců ve jménu jakési zvrácenosti, která se stala zákonem (= fašismus ?) mučí a ponižuje "podřadné". Všechny ty úchylnosti stačily možná naznačit a ne je podávat tak reálně, protože člověk se nejvíc bojí toho, co nevidí - známá poučka z hororů. Ale Pasoilini asi horor natočit nechtěl :-) Nevím, možná jsem celé dílo nepochopil a trochu jsem se při jeho sledování nudil. ()

mořička

Rozhodně zajímavej film, ale bohužel se nedokážu úplně odpoutat od neobjektivního hodnocení, který spočívá v tom, že sem četla i knížku a tohle se jí moc nepodobá. Rozhodně bych ocenila kdyby to bylo alespoň v té původní zemi a době (Francie konec 18. století), ale jinak super. ()

borboleta

Tento film je velice težké hodnotit hvězdičkami, protože je úplně mimo jakákoliv měřítka. Sama tento film vnímám značně nejednoznačně a nejsem si úplně jistá, jak si ho vlastně přebrat. Prostitutky přednášející o svých zkušenostech nebo zvrácená svatba mohou být svým způsobem zajímavé obrazy. Do teď jsem nikdy netušila, kam až lze ve filmu zajít. Vím ale zcela jistě, že Saló už skutečně nikdy, nikde a za žádných okolností opravdu nechci vidět. A to, co jsem v tomhle filmu viděla, chci co nejrychleji vytěsnit ze svojí paměti. Nedívejte se na to. ()

megaslash odpad!

Sorry Pier ,ale toto má ďaleko od umenia(ak ti o to vôbec išlo) ,asi ako ja od nobelovej ceny za astrofyziku:D R.I.P ()

heroin88

úchylný výplod chorého mozgu, no napriek tomu musím hodnotiť nejakými hviezdičkami lebo niečo takéto len tak človek nevidí a nevymyslí . ()

Pendergastt

Na tohle se dá napsat pouze toto : Je to ten nejvíce nechutný a zvrácený film všech dob, výlet za hranice perverze a hnusu. V Itálii která je silně katolická natočit takový to film nebyl skutečně moc dobrý nápad. Krátce po dokončení byl režisér zavražděn, proč asi ? Snad nejhorší na tom celém je postava el prezidente, to je nejvíce zaostalý a úchylný tvor ze všech. ()

majka25

Vážně šokující a nechutné, což zřejmě mělo být i cílem. Nicméně já jsem tím tak znechucená, že mi bude nějakou dobu trvat, než ty obrazy vymažu ze své hlavy. Naprosto nechápu, co je tohle za herce, kteří se k něčemu takovému upíší, nehledě na tvůrce. Ale dávám jednu hvězdičku právě za jejich odvahu... ()

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri