Sheevisnu

Tento film určite nie je filmová lahôdka, v podstate diváka psychicky týra, lebo my ako diváci sa vžívame do rolí vo filme. Násilie aj sex je dnes vo filme bežné, ale nereálne. Ľudia sa smejú na nezmyselných gore scénach béčkových krvákov, tu nás deprimuje prežívanie skutočnosti. Film je dobrý pre navodenie pocitu distopickej psychotickej totality. V podstate sledovať film je taký psychický masochizmus, ak chcete v sebe pocítiť ako sa cíti niekto bezmocný proti systému a svojmu osudu v ňom, ktorí riadia šialenci. Ako vyzerá vojna, ako vyzerá genocída, koncentračné tábory. To zhnusenie, ktoré navodilo čítanie o niektorých odporných veciach čo sa udiali v histórii vie navodiť aj tento film, len to robí audiovizuálne. A že zničenie ľudskej dôstojnosti vnímame horšie ako priame fyzické násilie. To že zabili samotného Pasoliniho nás už ani nezarazí, nešokuje. Tento film iba odhaľuje časť temnoty v histórii ľudstva, ktorú sme pred sebou skryli. Naše ružové okuliare, ktoré chceme mať a potrebujeme čo sa týka diania na svete. Že sa dnes podobné aj horšie deje v Severejnej Kórei a že sa to týka reálnych ľudí a nie dobrovoľných hercov. Tento film stane navždy kontroverzný, nie je preto geniálnym dielom, vie len efektívne navodiť jeden pocit, ktorý je pre nás viac tabu ako sex a násilie, ktoré sú často práve ochudobnené o psychický rozmer. Je to iba opak potreby Happy Endu. Tento film nás nemal potešiť, ale ukázať nám svet pred ktorým zavierame oči, nemal by nás fascinovať ani by sme sa naň nemali zamerať, mali by sme len o ňom vedieť, mať ako kritickú výstrahu nás samých, aby sme takýto svet nikdy neumožnili a nepodporovali v realite, nie vo filme. Pornografia hercov ničí viac, ale tam sa všetci tvária vzrušene a šťastne. V podstate tak trochu chceme žiť vo svete v ktorom sme oklamaný, že vyzerá lepšie ako vyzerá, niekedy odmietajúc aj temnú stránku, ktorá aj keby bola minoritná, stojí občas za povšimnutie. ()

KeineLust

Vcelku srozumitelný podobenství a extrémně divácky nepříjemnej film, nicméně, proti vskutku maniakální předloze jenom vychladlej čajík o pátý. ovšem účel to splňuje na výbornou. skvěle obsazená ústřední čtveřice. ()

Rogerone

Zatím ve mě žádný jiný film nepodmanil tak jiný, nový pohled na realitu. Ať si každý říká co chce, většina lidí si při shlédnutí alespoň chvílema přálo být v roli mužu či obětí. A to myslím vážně. Film odkrývá tabu BDSM v nejsyrovější formě. Sám těmto praktikám přikloněn nejsem, ale rozhodně nechápu proč je to tabu (až na to svlíkání z kůže, no). Uvědomit si, že film je pouhá fantazie a že sadisti a "oběti" operují pod vzájemným souhlasem a potěšením, je klíčové k docenění tohoto filmu. Není to dokument o 2. světové válce, nýbrž expozice odvážných lidských choutek. ()

Pokri

Uťahaná dvojhodinová dráma, ktorá je na môj vkus príliš ukecaná. Verím, že to bolo v čase uvedenia kontroverzné, ale táto rovina už vyšumela. Dnes máme už zvrátenejšie filmy a Saló zostáva priemernou drámou. ()

mavin odpad!

Co za hovado, může vůbec něco takového natočit, ještěže jsem za to neplatil v kině! I tak jsem to přeskákal v playeru a pak hned vymazal a projel PC všemi dostupnými cleanery!! Hnus fialový!!!💩💩💣👎👎🖕Se ani nedivím, že tato píčovina je v některýh zemích zakázána promítat!!! ()

BabyMilena

Tento film nemám právo hodnotit, protože jsem ho nedokoukala až do konce. Když jsem někde četla, že je to film, který většina lidí nezvládne dokoukat, řekla jsem si, že to nemůže přece být tak hrozné, je to jen film, to dám, ale v polovině jsem to vzdala a řekla si, že ve svém životě opravdu o nic nepříjdu, když neuvidím všechno, a zbytek filmu jsem jen v rychlosti přeskákala. Bylo zajímavé, jak režisér dokázal, že sexuální scény vůbec nepůsobily eroticky, ale prostě jenom odpudivě, vrcholem únosnosti pro mě bylo, když se tam začali ládovat hovnama, to jsem opravdu pocítila fyzickou nevolnost a víc už jsem vidět nechtěla. Ačkoli existuje celá řada výkladů, co tím chtěl vlastně Pasolini říct, jsou to všechno jen dohady a pravdu se už zřejmě nikdy nedozvíme, protože byl zabit neméně ohavným způsobem ještě před uvedením filmu, aniž by k němu podal nějaké podrobnější vysvětlení. Bohužel. Tento film je prostě jedna velká záhada, stejně jako Pasoliniho smrt. ()

Miroslav.Zac

Do jisté míry extravagantní počin, který ale ani tenkrát, ani dnes nijak moc nevybočuje. Když se moc tlačí na pilu, začne všechno vypadat spíš směšně. ()

Destoroyah

FILMOVÁ VÝZVA / Najznepokojivejšie Filmy Všetkých Čias: Priznávam že toto bolo veľa aj na mňa ale nejako som túto blbosť dopozeral. Toto už nie sú filmy v ktorých sú litre krvi, nie, toto je film kde sú kilogramy hovien a ďalšie množstvo rôznych a hlavne nechutných sexuálnych scénok na ktoré sa mi naozaj nechcelo pozerať. Prvá časť sa aj dala v pohode zvládnuť ale druhá takzvane "Klub Hoven" bola už naozaj nechutná a perverzná. Nechápem ako môže niekoho napadnúť niečo takéto. Jediný počet bodov dávam za celkom sympatický začiatok, dobrú atmosféru a mrazivý koniec. Toto je naozaj už vyšší level ako Ľudská Stonožka ktorú som zvládol. Toto som tiež ale bolo mi potom naozaj zle... HODNOTENIE: 5/10 ()

rashnomon

10.7.2023 Jakožto milovník extrémních filmů, tento typický extremismus mám za sebou. Hned bych zmínila ten fakt, že je to naprosto „overrated” co se týče té nechutě a znepokojivosti. Rozhodně to za mě není ten neextremnější film, co jsme kdy viděla. Patří to mezi ty extrémní, ale že by to bylo něco speciálního a něco víc, díky daným vysokým procentům znepokojivosti, o tom to říct nemohu. Je to chvilkami znepokojující, i, když se jedinec zamyslí nad myšlenkami a tématem celého filmu, ale dokáže to býti i touto přehnanou znepokojivostí něco nehorázně komického (částmi). Rozhodně se též i jedná o exploatační dílo. Jinam bych to ani zařadit nemohla. Pan Pasolini byl opravdu blázen a tedy musím podotknout, že veškerou jeho bláznivost vložil do tohoto snímku a lze to vidět. Výběr herců byl naprosto fenomenální, jelikož dokázali tyto typy vykreslit každý jinak svoji roli, která měla samozřejmě negativní kořeny. Do rolí obsadil lidi, kteří byli naprosto odlišní, ale vlastně úplně stejní a tím i dokázali vykreslit tu roli. Každá role tu měla daný charakter, který v průběhu filmu splňovala a zapadala hlouběji a hlouběji do jeho stereotypu. Též ta absurdní realistická vize, kterou tam přimísil Pasolini, tomu dodala něco speciálního. Možná to bude tím, že se pomocí toho zase promítá ten jasný fakt, že byl naprostý blázen, že měl vůbec takovéto vize apod. Když už jsem u té realističnosti, veškeré znepokojivé scény působili sice exploatačně, ale v tomto případě i dost realisticky (když bereme ohled na ty scény, které obsahují krev či nějaký gore prvek). Každopádně…nemám k tomu co více dodat.Jako shrnutí chci říci, že mne to lehce zklamalo, jelikož jsem čekala něco „tuctovější” a nějaký pořádný exploatační banger, při kterém se mi navalí. Vypadá to, že asi fakt budu muset shlédnout toho Lucifera Valentine! Při myšlence nad tématem mi nebylo nejlépe, ale vlastně ani jsem to v průběhu filmu nevnímala. Jen a pouze jsem čekala, kdy se tam objeví nějaký pořádný gore a pořádná sexuální nechuť, která tam pořád scházela :// ()

Tuatha

Film jako takovej : master piece. Skvěle zrežírovaný, kamera, hudba... naprosto výborný. Obsah filmu: příšernost. Nejtemnější zákoutí lidského chtíče, strašný, zvrácený. Na to nemám slov. Tedy "odpad!". Dohromady to dává 2,5*.... ()

shaft odpad!

Tenhle film mi doporučil kamarád, který mě předem varoval se slovy: "Tohle jsi ještě neviděl. Musíš na to mít žaludek". Měl jsem ho poslechnout. V domnění, že mě nemůže nic rozházet jsem si film pustil. Podobnou hrůznou a nechutnou podívanou bez špetky vkusu, děje či jakékoliv pointy jsem nikdy neviděl. Přesně to vystihl Superpero v komentáři. Sebrat pár pornoherců, kteří budou konzumovat vlastní výkaly mi nepřijde jako umění. Souhlas. Film je úchylnost pro silné nátury. Úplně mě to minulo a diváci,kteří tvrdí, že film je snad zlom ve filmovém žánru a řadí jej do svých top 20 to nemají v hlavě v pořádku. Je to jen laciná, trapná, šokující a hlavně nechutná podívaná, která se snaží vytěžit jen z toho jak moc je kontroverzní. Odpad. Nic víc si nezaslouží. ()

lenoch

U tohoto filmu se nebudete bavit - u tohoto filmu budete trpět. Což, vzhledem k tomu, že jde o film o sadistech, mi připadá správné a chvalné. Nedá se na to dívat, ale chtě - nechtě musím obdivovat odvahu, se kterou se někdo dokázal ponořit do tak kalných proudů lidské duše. Úkolem umělcovým je prozkoumat - jako prospektor - i nejokrajovější citová a myšlenková hnutí. Chcete-li si tedy evokovat pocit exaktně odpovídající vjemům při dráždění ranek po biči kolem análního otvoru pletací jehlicí, je toto film pro vás. ()

st.lupen

Jedna hvězdička za to, že to nebyly úplně ztracené dvě hodiny jako třeba u americké romantické komedie. Nicméně i přes to doufám, že už tento film nikdy neuvidím. ()

Molerat

Podle mě naprosto nezáživný, nudný film, který čerpá pouze z lascivnosti a brutality.Ovšem ani jedna z těchto věcí není až tak přehnaná jak jsem četl v komentářích.V poslední třetině jsem usnul, protože jsem se už opravdu moc nudil.Tento film nemá žádnou kvalitu která by mě oslovila.Jediné co lze vyzdvihnout je koprofágie, to se opravdu jen tak nevidí. :)) ()

St@B odpad!

Film, který od začátku do konce stojí za hovno. Stejně jako stál za hovno jeho úchylný režisér. Škoda, že ho nezabili dřív, než stihl tuhle hrůzu natočit. ()

robzombie odpad!

ach jo, další ze série dementních filmů o ničem... nevím, zda-li to má varovat před hrozbou války anebo šokovat diváka koprofílií, daleko více však šokují šílené herecké výkony.... zkrátka jeden z mála filmů, který je opravdu po všech stránkách na zeblití... ()

Drakon odpad!

Neuvěřitelně hloupá přehlídka laciných nechutností, slabý děj o ničem, špatní herci a celkový pocit zbytečnosti tohoto filmu. Skutečně tento film bych doporučil jedině zvláštním lidem, kteří touží po přehlídce fekálních scén s erotickým podtextem a trochou brutality navrch. Ten Pasolini byl fakt blázen. ()

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri