poster

Intimní osvětlení

 • anglický

  Intimate Lighting

  (festivalový název)

Drama / Podobenství

Československo, 1965, 71 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gudaulin
  ***

  Ten film přesně vystihuje atmosféru a pohyby v české kinematografii 60. let. Experimenty s filmovou řečí, využívání neherců, poetika trapnosti, snaha zachytit banalitu všedního dne v nejrůznějších sociálních prostředích atd. Na druhou stranu, přestože považuju Intimní osvětlení za celkem zajímavý film, Forman dokázal totéž co Passer, zachytit ve svých raných filmech mnohem zábavněji a rozdíl mezi řekněme Hoří, má panenko a Intimním osvětlením vyjadřují nejvýstižněji 2*. Takže celkový dojem: 60 %.(4.1.2013)

 • lena60
  ****

  Přehazování talířku s kuřecím stehýnkem mezi stolovníky a závěrečná scéna s pitím koňaku jsou nezapomenutelným zážitkem, to ano. Ve filmu je ale i několil hlušších pasáží, nicméně především díky postavě dědy v podání mého oblíbence Jana Vostrčila, jej za snímek průměrný označit nemůžu.(25.7.2009)

 • Slarque
  ****

  Výborně odpozorované charaktery i situace. Všechno je to tak normální, ze života. Nic zvláštního se neděje, ale přesto je tohle setkání dvou starých přátel radost sledovat. Scény se stehýnky či vaječným koňakem jsou pouze drobnými bonbónky na vydařeném dortíku.(24.10.2007)

 • DaViD´82
  ***

  "Ženská a vona ráda plzeňský..." Nemusíte o Intimním osvětlení vědět zhola nic a přesto ho z prvních momentů ihned identifikujete jako typické dílo Nové vlny. Passer zřejmě natočil to co chtěl a jak chtěl. Jenže se to nějak minulo účinkem. Je zde několik scén, které jsou takřka dokonalé a o to více zamrzí, že takový není i zbytek. Ten sice není vůbec zlý, ale u "novovlných kolegů" lze najít nejeden lepší snímek, který nabízí v zásadě to samé, jen poněkud záživnější cestou.(30.8.2007)

 • mchnk
  ****

  Přiznám se bez mučení, že od trojice Papoušek, Passer, Šašek jsem čekal daleko víc. Nicméně Věra Křesadlová a Jan Vostčil mé hodnocení drží pevně v rukou. Takový rodinný Homolkovský nádech, plný dětského řevu, přerušovaného mini koncertu a chvílemi až otravného smíchu. Nicméně filmová vlna, která protekla v této době Československem, má zde své nezpochybnitelné zastoupení a stejně nevyvratitelné jsou i kvality převyprávění nicotného, všedního dne, popisující setkání dvou kamarádů.(13.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace