poster

Intimní osvětlení

 • anglický

  Intimate Lighting

  (festivalový název)

Drama / Podobenství

Československo, 1965, 71 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vishnar
  *****

  Jeden z nejlepších českých filmů všech dob.(31.1.2007)

 • TheRaven
  *****

  Až neuvěřitělné, že jsem tento klenot české filmografie objevil až tak pozdě. O to ale bylo větší mé nadšení z perfektní filmařské práce a výborné komedie. S osobním okomentováním Ivana Passera byl zážitek ještě výrazně umocněn. (FNR Písek 2009)(9.8.2009)

 • movie
  *****

  "Z takový vejšky jsem skočil dolů, ale tam žádná bavlna. Beton. Nohy sem měl celý krvavý." - "Co ste to měl za boty, prosim vás." Dva dny z českého venkova, ale zachyceny úplně parádně. Skvělí herci. A velmi suchý a neskutečně vtipný scénář.(1.11.2008)

 • Rogue
  ****

  Sonda do českých svépomocí postavených domovů. Místy boží, místy průměrné."Chce to trochu trpělivost, ale zato je dobrej" vypovída o přednormalizační situaci a lidech toho času víc než dobové dokumenty.(10.7.2016)

 • nascendi
  ***

  Filmy českej novej vlny som zažíval v reálnom čase a dodnes ich mám rád. Pričom radšej Formana s Papouškom a Němcom, než Juráčka s Passerom a Chytilovou. Po desiatkach rokov od premiéry stratilo aj Intimní osvětlení pre mňa svoje pôvodné čaro a jednu hviezdičku. Má síce všetky atribúty novovlnných filmov, ale aj množstvo hluchých miest, zlej hudby a chýbajúce vyznenie. Na niekoľkých pasážach sa dá dobre zasmiať, Ondříček osvedčil svoje majstrovstvo a tri hviezdičky film nezatracujú, iba ho radia medzi vysoko nadpriemerné filmy.(26.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace