Nadprůměrné televizní drama, které si celkem zákonitě vybral režisér Svoboda pro vyhraněný rebelský charakter hlavního hrdiny a atmosféru tíživých 50. let deformovaných stalinistickým režimem. Vzhledem k dlouholetému členství Jiřího Svobody v komunistické straně a jeho angažovanosti jde o jeden z pokusů vyrovnat se s vlastní minulostí. Podobné náměty s kriminální zápletkou jsou ve Svobodově tvorbě časté. Slušný scénář a především výborný Jan Dolanský v hlavní roli jsou hlavními přednostmi tohoto kousku. Celkový dojem: 70 %.(1.3.2009)

smutné..... kolik lidí to asi takhle odneslo ? ( hudba... pořád jsem si říkala, kdo to od koho převzal :) )(17.10.2013)

první český drsný western.(25.1.2007)

Dolanský tady hraje ještě líp než v Sametovích vrazích... Povedená série(27.1.2007)

Film Jiřího Svobody, který vznikl v ostravském studiu ČT, pojednává o krátkém životě kriminálníka ne zcela z vlastní vůle. Režisér a scenárista v jedné osobě popisuje jeho osud v duchu "mužných" scénářů Jiřího Křižana (Je třeba zabít Sekala, seriál Záchranáři), občas své dílo degraduje příliš rádobychlapskými promluvami vypravěče a přítele hlavního hrdiny, ale jako celek film sice konvenčně, ale velmi umně konstruuje.(2.2.2005)