• salalala
  ****

  Nechápu, jak tohle může být jen televizní film, ten si zaslouží velké plátno. Výborná režie, skoro výborný scénář a hlavně dost dobrý výkony, hlavně trojice Dolanský, Hádek a Motloch, obzvláště Motloch v roli příslušníka VB je mrazivý. Je to příběh ze života, lidské charaktery jsou skutečně takový, někteří jsou skutečně svině, i když doba byla tvrdá, těžko říct, jak bychom se zachovali. Udělení milosti patří k velmi silným zážitkům, kdy fandíte klukovi, který byl ke zločinu spíše donucen, měl to v dětství těžký, což na druhou stranu nikoho neomlouvá. Jediné, co bych vytknul, je možná ne zcela využitá linie s Pajdou a některý poměrně zbytečný záběry (třeba jak Krajčo s Motlochem pořád lijou na kameru vodu, asi čtyřikrát). Výborný film, škoda, že se nevysílá častěji.(2.3.2009)

 • NinadeL
  ***

  V době Sametových vrahů velký znovu objevený hit, dnes už přeci jenom mnohem více hendikepovaný televizní příběh svou dobou. Nicméně i tak je dnes zajímavé sledovat Svobodovy oblíbené prvky (vyprávění ve stylu westernu, které je naroubované na českou krimi) společně s jeho oblíbenými herci. Vysloveně výborná je Lenka Vlasáková. Skrze celou jeho tvorbu je znát velký zájem o zpracovávanou látku a pečlivá rozvaha, zda se látce bude věnovat.(6.11.2016)

 • Smok
  ****

  Film zhliadnutý ako bonusové dvd ku filmu "Sametoví vrazi". Málokedy sa mi stane, aby nejaký bonusový materiál tromfol hlavné dvd. V tomto prípade sa to Svobodovi s týmto drsným krimi thrillerom z obdobia 50. až 70. rokov rozhodne podarilo. Ani sa človeku veriť nechce, že sa jedná o tv film "made in ostravské štúdiá".(27.10.2009)

 • Lukrecie
  ****

  "Na kamarádství seru, Pajdo, jestli chceš někomu věřit, tak choď do kostela. Lidi jsou kurvy!...."(20.10.2015)

 • gudaulin
  ****

  Nadprůměrné televizní drama, které si celkem zákonitě vybral režisér Svoboda pro vyhraněný rebelský charakter hlavního hrdiny a atmosféru tíživých 50. let deformovaných stalinistickým režimem. Vzhledem k dlouholetému členství Jiřího Svobody v komunistické straně a jeho angažovanosti jde o jeden z pokusů vyrovnat se s vlastní minulostí. Podobné náměty s kriminální zápletkou jsou ve Svobodově tvorbě časté. Slušný scénář a především výborný Jan Dolanský v hlavní roli jsou hlavními přednostmi tohoto kousku. Celkový dojem: 70 %.(1.3.2009)

 • - Film sa sčasti natáčal na zámku Velké Heraltice, ktorý predstavoval polepšovňu či na stanici Frýdlant nad Ostravicí (stretnutie Steinera s advokátom Vozdným). Väzenské scény sa točili v opavskej väznici. (dyfur)

 • - Film vyšel jako příloha dvou diskového vydání Sametových vrahů (2005). (NinadeL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace