Živly nemají slitování. Pocítíte jejich zuřivost. Atlantik se vzdouvá v třicetimetrových vlnách. Vítr zuří na maximum! V říjnu 1991 se tři povětrnostní fronty - mezi nimi i hurikán Grace - srazily v dosud největší zaznamenané bouři, meteorology nazvané "Dokonalá bouře". Ve filmu Dokonalá bouře posádka rybářské lodi Andrea Gail bojuje s nejmocnějšími živly, jaké kdy příroda uvolnila ze řetězu... (Warner Home Video CZ)

Viky.05

'Dokonala bouře rozhodně neni dokonaly film ale přijemne herecke obsazeni přidava filmu na kvalitě. Je sice fakt, že jit na nebezpečnou misi kvuli rybam je hloupost, ale to je, diky bohu, jedina hloupost ve filmu. Viděno v TV ()

KafuR

Pro milovníky klasických hollywoodských bijáků možná trochu nevděčný film, ale pro ty, co jsou ochotni zkousnout, že ne všechny bouře se dají projet na hromadě plechu s pokaženým mrazákem, se bude jednat o velice intenzivní zážitek umocněný především množstvím jídla, které se jim podařilo nacpat do svého chřtánu před tím, než se s bandou improvizovaných lovců žraloků vydají hrát si na tři citrónky do chřtánu úplně jiného, který na rozdíl od žaludku jednou spolknuté věci očividně rád nevrací. ()

Kingjiri

Mám jen pár zásadnějších výtek. Začátek je fakt dost dlouhej a dokonalá bouře přichází pozdějc a zároveň končí dřív než by měla. SPOILER: Zbytečná pak byla závěrečná patetická pohřební scéna, při tom by uplně stačilo všechno ukončit záběrem na pamětní desku rybářů z Gloucesteru KONEC SPOILERU. Na herecký obsazení, vizuální triky, ukázkový napětí v "bouřlivejch" scénách nebo nečekanej závěr si ale fakt stěžovat nemůžu, což je důvod, proč přihazuju čtvrtou hvězdu. ()

tranquill

Extrémně napínavá podívaná, v kině to bylo opravdu velmi sugestivní. Herecké výkony byly také kvalitní a přestože film hrál na emoce, nešlo o typický americký patos ale o poctu všem rybářům. ()

Stíba

Čekal jsem spíše béčkovou produkci ale opak byl pravdou - po všech stránkáh vyvážený katastrofák se super obsazením. A jak je tu psáno, Emmerich by se od Petersena mohl učit. Příjemný překvapení. ()

dalziel

Z odstupom času na druhé pozretie som sa uistil, že som film ohodnotil správne, lebo po prvom pozretí som mal pocit, že som filmu trochu pridal viac ako si zaslúžil. Je to v porádku. ()

Zombo

Několikrát jsem se při sledování Dokonalé bouře přistihl, jak si zuřivě koušu nehty, a to je co říct, protože malokterý napínák mě takhle dostane. Dokonalé zpracování nelítostného živlu, který dokazuje, že člověk moře neovládne. Dále dokonalá kamera, dokonalé obsazení G. Clooneyho do role mořského vlka a hlavně bez happyendu, který by celé dílo utopil těsně před přístavem. Jsi fakt dobrej kapitán, Petersone! ()

Gardenboy

V rámci žánru pekne prepracované, charaktery postáv a aj psychológia fungujúca....na konci slzyčky v očiach ... celá polka filmu katastrofická ... tak si to predstavujem...ďakujem, dám si aj nabudúce... ()

waska

Skvělá akční jízda až do úplného konce podpořená dobrými hereckými výkony a vyšperkovaná po delší době opět překvapivým a nevšedním koncem. Petersen po poslední srágoře v podobě Air Force One opět zabodoval. Opravdu dokonalá bouře. ()

danny_21

Poctivá dobrodružná podívaná, která si 4 hvězdy v pohodě obhájí. Co všechno je chlap ochotnej udělat pro zabezpečení rodiny, pro osobní prestiž ? S posádkou jsem prožil každou vlnu ( i když fyzika někdy dostávala na frak :-) ), Georgovi tahle role sedla jak kabát na míru. 80% ()

strycekmaso

Moc dobré efekty, smutný konec, dobré herecké výkony, ale jinak kravina. Vrtulník tankuje ve vzduchu při ohromný bouři, záchranáři skáčou do rozbouřeného moře a v té největší bouři dokážou svými krauly držet rychlost s obrovskou nákladní lodí. Horší tři. ()

kratina

Vytvořit zabijáckou obří vlnu, to je pro bouři, zuřící uprostřed širého oceánu, celkem hračka. Filmaři to mají těžší. Očividně musí, kromě spousty slané vody, použít i vatu. Spoustu vaty, dějové i konverzační. Nemohl jsem se zbavit dojmu, že sestříhání filmu do kraťasu by přineslo daleko působivější zážitek. ()

mirra66

Film, který nemá klasický konec po "americku". Film, jež ukazuje tvrdou dělnickou dřinu (všimněte si detailů rukou, prstů a oblečení rybářů i jejich žen). Dle mého je to kvalitní snímek o lidské vůli, o těžké práci a o krásné a zároveň i nepoddajné přírodě. 82%. ()

Armin82

Velice slušný snímek, který vůbec nenudil. Ale stačí to jen jednou. Největší zklamání je pro mě dost podobná hudba s Trojou. Kdyby mi někdo pustil jeden nebo druhej film a měl bych zavřený oči, tak v určitých stopážích bych vůbec nevěděl, kterej snímek to je. Trošku smutné, ale jinak film na pohodu a kdo neviděl, jdetě do toho 80% ()

Hellknight12

Nedávna premiéra. Popravde roky som sa tomuto filmu vyhýbal. Ostal som celkom slušne prekvapený. Zaujímavé herecké obsadenie. Film je inšpirovaný skutočnými udalosťami. Dĺžka filmu 129 min je akurát. Za tento čas, režisér stihol pekne načrtnúť charaktery postáv a celkom slušne nám ukázal aké sú vzťahy medzi postavami a snaží sa nám v rýchlosti ukázať ako, ktorá osoba uvažuje a prečo robia rozhodnutia, ktoré robia. To všetko sa stihne cca v prvej hodine filmu. Druhá hodina je pekne spracovaná. Celá tá búrka je vizuálne dobre zachytená. Koniec filmu je celkom dobrý a docela ma prekvapil. Jediné čo nechápem je prečo tento film nie je označený ako katastrofický. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen