Nekonečný příběh

• Západní Německo Die unendliche Geschichte (více)

Desetiletý Bastian se před zlými spolužáky ukryje do obchodu, kde najde starobylou knihu, o které mu její majitel řekne, že číst ji je nebezpečné. Bastian ale neodolá a začne číst poutavý příběh o zázračné říši Fantasie, kterou ničí všepožírající Nicota. Vládkyně říše povolala statečného chlapce Atreje, aby říši zachránil, ale Bastian zjistí, že on sám se stal součástí příběhu, a pravě on může s pomocí pohádkových tvorů Fantazii zachránit. Najde ale v sobě dostatek síly a odvahy? Fantastické dobrodružství muže začít! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

čidlo

Nejkrásnější pohádka u které jsem pokaždé na mněko a která ve mně vždy vyvolá krásné vzpomínky na dětství ! Tuhle pohádku by mněli povinně v dneštní dobe rodiče pouštět svím dětem. 100% zážitek po každé projekci :-) ()

Jermann

Tuším, že Nekonečný příběh byl můj první filmový zážitek v kině .. a výsledek? Z Falca mi naskakovala husina, z té obrovské želvy jsem měl pravidelně noční můry a (!SPOILER ALERT! :-D) ze smrti toho koně trauma. Od té doby nemám potřebu vidět to znovu. Třeba se mi to jestě někdy přihodí a budu schopen tento fenomén zhodnotit jinak, než z pohledu .. co já vím .. 6ti 7mi-letého? Dám pak vědět. ()

WolfR

Taková příjemná fantasy pohádka. Na svou dobu má výborné efekty a triky. Příběh je v celku dobře promyšlený a herecké výkony jsou výborné, dokonce i ty dětské. Příběh o říši Fantazii a je v celku dobrý a zahrnuje spoustu skvělých postav. Jsou tu výtečné akční i emotivní scény, které jsou prostě kouzelné. A vlastně celý Nekonečný příběh má svou typickou kouzelnou krásnou atmosféru. S knihou raději nesrovnávat, 4 hvězdy. ()

dr.fish

Film, jenž otevřel dveře Petersenovi do Hollywoodu a přinesl nám ty jeho "dokonalé" velkofilmy. I po těch letech to výborně funguje. Navíc český dabing je výrazně lepší než původní znění...a to se jen tak nevidí...80% ()

KajusaK

Na tomhle filmu asi není co komentovat a ani kritizovat, vše je perfektní jak má být. Krásný fantasy film který překonal až Harry Potter. ()

animaxis

Toto byl snad první celovečerní film jaký jsem ve svém životě viděl. A upřímně mě to jako malého dost bralo. Ještě v současnosti mi přijde zápletka filmu skvělá. Kluk se skvělou fantasií se v našem světě začte do záhadné knihy a začne tak prožívat dobrodružství v Říši fantasie. Říši fantasie ale pohlcuje nicota, protože v realitě lidé už myslí jen na tvrdou realitu a tak zdejší bytosti posílají svojí poslední v podobě mladého (opravdu mladého) lovce bizonů Atreye a začíná ohromné dobrodružství. Na to, že film vznikal v roce 1984 je téměř dokonale zvládnutý po vizuální stránce. Sice mi trochu vadili scény kde bylo použito trochu moc zelené plátno, ale v té době to muselo být strhující. Ostatní efekty v podobě bytostí Říše fantasie jsou skvělé. Po hudební stránce je film chvílemi takový nezajímavý, ale je tu naštěstí několik scén, ve kterých je krásná hudba. Poselství filmu je také dokonalé, tak nakonec nemám co vytknout. No, možná dědkovo zacházení s bábou, ale to je to jediné :) ()

Aquarius

Jeden z mojich najobľúbenejších detských filmov. Geniálna hudba, z ktorej ma dodnes mrazí a kedykoľvek ju počujem, mám chuť si ľahnúť na trávu a pozerať na hviezdy. ()

E=mc2

Falco...falcoooooooooooooooo....preco niesi v rebricku...falcooooooo:)))) kam sa hrabe pan prstenov.. nic sa nevyrovna tomuto ()

kubin.

Za prvé další film z mého dětství a za druhé výborná fantasy pohádka, na kterou dnešní některé trapné pokusy jako eragon atd. prostě nemají. Až Stardust se může s tímto dílem měřit. Roztomilé postavičky a nejrůznější stvoření, na tu dobu poměrně zdařilé triky, krásná pohádková a tajemná atmosféra, prostě všechno, co tam má být. Musím se samozřejmě také zmínit o povedeném soundtracku. ()

okkac

Už ani nevím kolikrát jsem to v dětství viděl, ale bylo to hodněkrát. Dnes nemám odvahu se na to podívat znovu, aby mi to ty krásné vzpomínky nepokazilo. ()

nemorino

Ako 8 ročné dieťa som na tento film pozeral v telke a bol to pre mňa neuveriteľný zážitok. Po rokoch sa to vôbec nezmenilo. ()

seneki

Vyjímečný film, který si zaslouží své místo v srdci každého dítěte, a hodnotnou vzpomínku v duši dospělého. Když jsem ho jako malý klučina poprvé viděl, stanovil u mne laťku fantasy žánru, která už nemůže být překročena. ()

sator

Myslím že Nekonečný příběh žijeme a finále s bojem (přijmutí) s nicotou a ztrátou fantazie prožíváme právě dnes a co bude když fantazii- představit si lepší svět- ztratíme ? Amulet Auryn je defatko zdvojený : Uroboros je to starodávný symbol, který zobrazuje hada nebo draka požírajícího svůj vlastní ocas. Představuje cyklickou podstatu věcí, nekonečný návrat od konce k začátku, sebezničení a sebeobnovu. Na některých zobrazeních je Uroboros z poloviny bílý (světlý) a z poloviny černý (tmavý), což naznačuje symboliku jin-jang, znázorňující dualitu věcí; vzájemně se doplňujících opačných principů. Také bývá stočený do tvaru ležící osmičky, symbolu nekonečna. NIKDY SE NEVZDÁVEJ A ŠTĚSTÍ SI TĚ SAMO VYHLEDÁ...*************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************** Viděna Německá prodloužená verze:emočnější scény s Artexem a rozpadem Fantazie , pak jedna zbytečná scéna se školníkem na půdě. Německá verze je 102 minut (98 minut na video PAL). Některé scény jsou delší a některé scény v německé verzi zcela chybí v angličtině / mezinárodní verzi. Německá verze má pouze skóre Klause Doldingera, žádné skóre od Giorgia Morodera a žádná píseň od Limahla. Počáteční kredity v německé verzi jsou pouze bílý text na černém pozadí. Podrobné rozdíly mezi německou (97 minut, PAL) a americkou / mezinárodní verzí (90 minut, PAL): https://www.imdb.com/title/tt0088323/alternateversions ()

Nivenx

Pohádka na kterou jsem koukal jako prcek. Vždycky mě to neuvěřitelně bavilo a první díl je opravdu fenomén. Skvělé postavičky, dobrý příběh a nezapomenutelná hudba, kterou zná snad každý. 90% ()

tomeek

Klasika dětství naší generace :) Po nedávném shlédnutí musím uznat, že jsem zapomněl, jaká je to strašná temnota na to, že je to film pro děti! Musím ale vytknout hrozně moc věcí, hlavně co se týče děr v logice. Proč Falco nepřenesl Atreye až k samotnému Sandonoriku a nechal ho riskovat průchod mezi sfingami? Nebo proč se k němu nikdo nepřibližoval z jiné strany, aby se sfingám vyhnul? :) A dál bych chtěl říct, že pokud to bude někdo točit brzo znovu (jakože určitě), rád na to mrknu, už jenom kvůli upgradu vizuálních efektů. Létající scény na Falcovi a reálnější boj s Gmorkem by mohly být opravdu lahůdkové :) Hudba je ale pořád výborná! ()

Mol

FOOLICH BOY! DON'T YOU KNOW ANYTHING ABOUT FANTASIA?! Jeden z naprosto nejlepších filmů co kdy vznikly v žánru fantasy a pohádek. Tolik emocí co v tomto filmu je. Pravda, po většinou jsou všechny temné tak jako tento film a budou vás provázet až do konce. Strach, beznaděj, úzkost a smutek. Postavy jsou v tomto nikdy nekončícím příběhu dovedeny do stavu dokonalosti. Tak jako Falkor proráží mračna bouří svou neskutečnou rychlostí, tak i temný vlk G'mork stíhá Atreyue v bažinách smutku s bezcitností sobě vlastní. Všechno ve filmu má své místo a čas a mrazivé scény a hudba se stupňují jako schody do Ivory tower. Kdo říká, že neuronil slzu, když Artex klesal do bažin, tak lže. I AM G'MORK. AND YOU, WHOEVER YOU ARE, CAN HAVE THE HONER OF BEING MY LAST VICTIM!! ()

vesper001

Vzpomínám si, jak jsem v dětství Antraxe, nebo jak se ten kopytník jmenoval, a jeho bahenní lázeň obrečela. Z dnešního pohledu jsou k pláči spíš triky. Mé cynické já mělo cukání napsat „žádná bomba, hodně poplachu“, ale na to je příběh přeci jen příliš silný a na svou dobu i vcelku originálně pojatý. A konec naštěstí má. ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh