Nekonečný příběh

• Západní Německo Die unendliche Geschichte (více)

Desetiletý Bastian se před zlými spolužáky ukryje do obchodu, kde najde starobylou knihu, o které mu její majitel řekne, že číst ji je nebezpečné. Bastian ale neodolá a začne číst poutavý příběh o zázračné říši Fantasie, kterou ničí všepožírající Nicota. Vládkyně říše povolala statečného chlapce Atreje, aby říši zachránil, ale Bastian zjistí, že on sám se stal součástí příběhu, a pravě on může s pomocí pohádkových tvorů Fantazii zachránit. Najde ale v sobě dostatek síly a odvahy? Fantastické dobrodružství muže začít! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

RadimFišer

Dávám 4 hvězdy, kvůli vzpomínkám z mládí. Líbilo se mi jak si četl na půdě školy. Stará a tlustá kniha, která ho zavedla do říše pohádek ke krásné holce. Tak bych si to přál. Je to jedna z nejhečích pohádek mého dětství. Dívali jsme se na to myslím s bratrancem. Ve srovnání s dvojkou je to poklad. Příběh není zhulákaný a má ukotvení v pravé zemi dětství. Tohle je pro mě umění, ale není mi na to tolik, abych dával 5 hvězd. ()

joker2

Jeden z nejlepších fantasy filmů (i proto že byl první). Nádherný od prvního vstupu do Země fantazie až po konec filmu. Škoda, že se druhý díl nepovedl, ačkoli zpracovával druhou půli nádherné knížky Michaela Enda (s ilustracemi Františka Skály) - nikoli však již tak věrně jako je zfilmována první půle. Ani po přečtení knížky bych mnoho neměnil. Chytlavá ústřední melodie byla hymnou 80. let společně s popěvky Krotitelů duchů či Policajta ze San Francisca. Mezi mé oblíbené melodie patří i hudba z Das Boot a z Chariots of Fire, nelze však opomenout ani Blade Runnera. Wolfgang Petersen i nadále natáčí zajímavé filmy: Dokonalá bouře, Air Force One, Trója, Smrtící epidemie. Občas si jej pletu s obdobným snílkem Ronaldem Emmerichem: Godzilla, Den poté, Den nezávislosti, Univerzální voják, Hvězdná brána, Patriot, 10000 BC. ()

grerar

Velká smůla pro mne, že jsem Neverending story viděl až jako dospělej, po všech Matrixech, Pánech prstenů apod. Bohužel pro mne je příběh strašně naivní, a moc bych si přál, aby tvůrci neskončili v půlce knížky - což je strašně znát:(. Scéna s panem prodavačem v antiku je dost hustá, a divím se, že ji v některých prudérnějších zemích nemuseli vystřihnout... No ale co už, pokus je to jinak vydařený, ale těším se na nějaké modernější zpracování. ()

dvd-L

9 z 10 sučasných dětí nezná Nekonečný příběh. Jestli byla Fantazie na prach v osmdesátkách, nechtěl bych vidět to peklo co je tam teď. Cesta zkrz střežné sfingy s paprskomety v očích má i po tolika letech koule. (můj první vytěsněný zážitek v životě) ()

Jeremiah

Co napsat, aby člověk tomuto křehkému filmové skvostu neublížil. Snad jen toto - doufám, že svět fantasie nebude v dohledné době zničen především obrovskou a kolem nás všude přítomnou komercializací, která v nás zabíjí vše krásné a žene nás pouze za jediným cílem. A to by byla obrovská a těžko napravitelná chyba. V í r a v krásu nusí přežít ! ()

Elgin

Naprosty klenot z doby kedy bolo vsetko zo zapadu cenzurovane. Dnes som si pribeh pripomenul znovu takmer po 25 rokoch ale uz i s mojimi detmi a bolo to nieco neuvertielne - opet si prezit tuto fantasticku rozpravkovu jazdu plnu napadov a nezabudnutelnych scen. Malemu synkovi som dovysvetlovaval co a ako ked mal otazky na pribeh so stiahnutim hrdlom. Naozaj dojemny skvost a vo svetovej kinematografie je takych snimkov ako safranu. Dobrodruzstvo maleho bojovnika Atreja bolo vynimocne. Nakoniec ako v kazdej spravnej rozpravke sa vsetko v dobre obratilo a z posledneho zrnka rise fantazie vznikla nova silnejsia. Cesky dabing sedel skvele a drak Falko bol najmilesim zjavenim z mojho i synatoroveho detskeho pohladu. Nezabudnutelne. ()

Mallyyy

Každé dítě muselo baštit tohle, když bylo malé a já nejsem vyjimka (klidně na to koukám i teď). Výborné fantasy s úžasným ''létajicím psem'' Falcem. Nikdy nezapomenu na tohle dílo :). ()

zahadum

Klasika pravej rozprávky ktorá siaha až do čarovnej krajiny menom - fantasy....vtedy som nevedel čo ten výraz znamená ale bolo mi to jedno :) ani som nedýchal pri telke a prežíval som každý krok hlavného hrdinu....následujúci deň v škole sa viedli dlhé debaty o tej krásne a napätí čo sme videli ( začiatky diskusných fór ?) Tento krásny príbeh má svoje neopakovateľné čaro ktoré sa ani rokmi nestratilo...prispeli k tomu citlivo podaný príbeh, úžasné triky aj na dnešnú dobu a hlavne nesporne humánny odkaz ktorý je tak bolestivo v dnešných dňoch aktuálny. Fantázia sa stráca zo všadiaľ...dnešné deti ani nevedia čo to je schopnosť si vnútorne niečo predstaviť alebo ponoriť sa do príbehu, dnes vládnu iné hodnoty...no však si pozrite túto nádheru...je nadčasová ! ()

R4kosn1k

S Pánem prstenů a hobitem je to film na špici fantasy. Musím se přiznat, že trochu vede příběh o všemocném prstenu :) ()

dawe787

Nej fantasy story z mého dětství, kterou i komančové dovolili vysílat v TV, jen nechápu kterej kretén dělal tehdy překlad, neboť v originále na konci filmu nevykřikne nelogicky Bastien "maminko", ale v anglickém znění - moonchild-měsíční dítě! ()

sirien

Vlastně nevim jak moc si to ten film zaslouží, ale mnohé dojmy a obrazy z něj ve mě přežívají dodnes - a to sem ho vlastně viděl jen asi tak dvakrát kdysi dávno. ()

piranha

Já se prostě nedokážu vcítit do toho, že by taková šílenost s uhozeným námětem, nesympatickými herci a nezřetelným dějem mohla někoho bavit byť v dětství. Já jsem u toho prakticky pospávala a stejně jsem se strašně nudila, dokonce i trapně mi z toho bylo. ()

zdeny99

Krásné masky a kulisy dávají filmu punc jedinečnosti. K těmnější atmosféře příběhu pomáhají močály, bahno a mlha. Pompézní jsou některé postavy jako kamenožrout, závodní hlemýžď, létající pes, rychlodrak Falco či želva Morlor veliká jako hora. Navíc film má jednu z nejvíce emotivních scén, a tou je samozřejmě zahynutí Atreyovýho koně v močálu. Před 35 lety to ještě o nějakých 15 let později to byl obrovský hit, především pro dětské publikum. Dnes již s odstupem času, to taková sláva není. [37215. hodnocení, 907. komentář, 85%, 217. nejlepší film, 342. nejoblíbenější film] ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh