Simpsonovi - Série 1 (1989) (série)

Vánoce u Simpsonových (S01E01)

(epizoda)
  • Česko Simpsonovi: Vánoce u Simpsonových (více)

S blížícími se Vánoci vyrážejí Simpsonovi za dárky. Bart dostane geniální nápad – nechá si vytetovat „Maminku". Marge uprostřed nápisu Barta odtáhne, ovšem na odstranění tetování padnou vánoční úspory rodiny. Homer vybouchne jako Santa Claus, s Bartem vsadí na dostizích na špatného psa – který se nakonec stane jediným dárečkem. (Česká televize)

Džejkop

To je začátek velké série....tady je vidět jak se seriál postupně vyvíjel a prodělal několi změn. Stačí srovnat pátou řadu s tímhle "pilot filmem" da se li to tak nazvat. Všechny postavičky postupem času prodělali vizuální změnu a některé se změnili k nepoznání. ()

decouble

Parádní první díl. Nejlepší je sledovat, jak oproti pozdějším - dnešním sériím vypadla animace. Rovněž pobaví i český dabing, kdy některé postavy dabovali úplně jiní herci než na které jsme zvyklí. "Rolničky prdlačky..!":-D ()

Colonist

První epizoda slavného seriálu. Všechno je jiné. Humor je jiný, kresba je jiná, český dabing je u mnoha vedlejších postav jiný,... Je to začátek jedné legendy a z nostalgie dávám aspoň tři hvězdičky, protože s klasickými díly ze zlaté éry se toto nemůže srovnávat. V prvních dvou třech sériích mi někdy humor přijde až moc dětský, já osobně Simpsonovi "uznávám" až od dílu "U Ohnivého Vočka" v půlce třetí sezóny. To ale neznamená, že by se v první a druhé řadě nenašly dobré díly. Ale je to jen rozjezd. ()

(mOnkey)

Co si budeme povídat, Simpsonovi jsou jedním z mála seriálů, které zrají jako víno, čiže s přibývajícími epizodami roste i kvalita (tohle samozřejmě nefunguje donekonečna, láme se to odhadem někdy kolem 12. série). Osobně se mi většina scénářů prvních dvou tří řad zdá až příliš plochá (nerozvětvenost a nevyváženost děje), přesto slouží tato epizoda coby milník "novodobým" animákům a zároveň jako skvělý úvod do jednoho z ... však vy víte čeho. ()

MarekT

Tak tady vše začalo. Je také vidět, že jsou to počátky - jiná animace, chování postav, styl humoru, který byl ale na svou dobu kontroverzní - taky proto hodnotím pěti hvězdami, ne proto, že to jsou Simpsonovi. Dokázal bych jmenovat klidně i padesát lepších dílů, ale i na tenhle se klidně podívám a pobavím se. Bohužel si ale musím postesknout - škoda jen, že teď po dvaceti letech máme z tohoto seriálu nastavovanou kaši bez nápadu. ()

David.Darco

Prvá epizóda funguje perfektne ako zoznamovačka s najobľúbenejšou rodinkou na svete. Kiežby takto fungovali piloty seriálov, ktoré majú väčšinou na to dvojnásobne väčší časový priestor (cca 25 vs 50 min.) Ako bonus poslúži Vianočná atmosféra a Bartov "Batman". Škoda len že niektoré postavy ešte nedabujú moji obľúbení dabingový herci. 4,5* ()

Compadre

Jestli šli Simpsonovi v něčem do sebe, tak je to animace...tady to ještě fakt neni to pravý ořechový, ale co naplat...první díl je klasika až za hrob. ()