Chudý muzikant se zlatým srdcem, který putuje po kraji a písničkou si vydělává na skromné živobytí pro početnou rodinu, se jednoho dne rozdělí o poslední kousek chleba, ačkoli mu kručí v žaludku hlady. Jako odměnu za dobré srdce dostane od kouzelného dědečka čarodějný ubrousek, na kterém se na požádání objeví ty nejvybranější pochoutky. Než si jej však stačí pořádně užít, ukradne mu ho lakomý krčmář, který má všechno, ale chce ještě víc. A protože mu kouzelný ubrousek nestačí, okrade důvěřivého muzikanta také o oslíka, z něhož se sypou dukáty. Toho nešťastný chudák dostal od dědečka jako náhradu za ztracený ubrousek. Jenže nebyla by to pohádka, kdyby se všechno neobrátilo v dobré. A tak je nakonec muzikant spravedlivě odměněn a lakotný hostinský třetím dědečkovým darem po zásluze potrestán. (TV Nova)

maoc

Po letech jsem tuhle nádheru zase viděl a moc se mil líbily kulisy, herecké výkony a propojení animovaného a hraného filmu (scény s obuškem). Je to taková čistá pohádka s výchovným poselstvím. ()

xxlch

Legendární pohádka z překrásnou atmosférou a perfektně potrestaným záporákem.Na tu neexistující jitrnici a výkon pana Peška není možno zapomenout a nemít chuť. ()

Havala

Pohádková klasika. Pešek a hlavně Beyvl parádně koncertují. Rozhodně dál podávejte ke štědrovečerní tabuli. ()

ilclassico

Nevím, co si z pohádky vezmou děti, ale já se dozvěděl, že i bez práce jsou přece koláče a že i vesnický idiot může ke štěstí přijít, pokud se chová slušně. No, asi bych do pohádek neměl tolik šťourat. Prostinký příběh zachraňují herci a závěrečná scéna s obuškem. V rámci žánru za 3,5. ()

PlayEasy

Perfektní dnes již klasická pohádka, ve které exceluje především Ladislav Pešek se svou písní o ptácích a neviditelnou jitrnicí a také samozřejmě František Smolík jako kouzelný stařeček, který vyčaruje ledacos, třeba oslíka, ze kterého padají peníze či ubrousek na němž vyčaruje jaké jídlo chce. A také samozřejmě nesmíme zapomenout na náš slavný animovaný obušek, který to falešnému hostinskému na konci teda pořádně natře. Prostě nestárnoucí klasika, která nikdy neomrzí, a těch důvodů je tu ještě více... :) 80% ()

ostravak30

Tak to je samozřejmě klasika, kterou i přes stáří pohádky jsme jako děti milovali a mě to zůstalo. Ladislav Pešek jak bezmezný důvěřivec je prostě roztomilý. Výborná je hudba a nakonec i pohádkový morální závěr. I božský psík je roztomilý, ten se asi bude líbit nejmenším dětem. A při scéně s imaginární jitrnicí mi vždy kručelo v břiše, tak dobře to pan Pešek udělal. Netřeba moc dodávat, skvělá pohádka. ()

Pitryx

Pohádka je to malebná, ale je v ní příliš hlucho. Hodně se zpívá, než aby se něco dělo. Přesto se na ni občas znova podívám. Je to nadprůměrný filmeček, ale jen mírně. ()

JosefTomas

Kdo by si nešel s písničkou, jak ten ptáček, dokud vás jedna pohádka nenaučí, že krást se musí umět a hlavně vědět od koho, jinak vás zmydlí obuškem. Teda, že se krást nemá děti... ()

petrik11 odpad!

Vyslovene hnusná propagandistická sračka. Tupý parazit si za pomoci sily (obušku) naplní vrecko i brucho, navyše prihlúpla hlavná postava by kľudne mohla ísť na čele LGBT sprievodu. ()

pavliCZECH

Jááááá s písničkou jdu jako ptáček, občas spadnu na zem, to se ví. Nejlepší rolí je hostinský v podání Josefa Beyvla :-) ()

smrtubohem

v mém žánrovém žebříčku v top 5. Krásná pohádka o tom, kterak přihlouplý sympatický chudobný muzikant díky pomoci zhůry potrestá zlého krčmáře a opět získá kouzelné věci, které mu byly ukradeny. ()