Devátá brána

• Španělsko La novena puerta (více)

Dean Corso je expert na staré bibliofilie, specializuje se na zjišťování pravosti a oceňování hodnoty starých knih pro významné sběratele. Je najat bohatým podivínem Borisem Balkanem, aby si prohlédl a prověřil kopii knihy "Devět bran do Království Stínů" jejímž autorem je sám Satan. Má to být jedna ze tří existujících kopií, z nichž pouze jedna je ta pravá a tu je třeba označit. Balkan posílá Corsa do Evropy, aby tam vyhledal zbylé dva tisky a porovnal je s už dostupným originálem. Ten brzy přijde na to, že kniha, kterou vlastní Balkan je ze sbírky Andrewa Telfera, který se za záhadných okolností oběsil. Na cestě plné tajemných i erotických kontaktů a záhad se Corso střetne s vdovou po Telferovi a také s bezejmennou, krásnou francouzskou dívkou, svým andělem strážným... (Magic Box)

LuckyK

Čistě subjektivní hodnocení za dokonalou atmosféru, ideální chemii thrilleru a literární detektivky, kterou miluji. Na rozdíl od knihy Pereze-Reverta "Club Dumas" (která je výtečná) je vynechána celá jedná základní dějová linie o rukopisu Tří mušketýrů, což je výborný dramaturgický počin, neboť je úplně zbytečná už v knize a ruší. Aby tento film byl opravdu skvělý musel by si odpustit režiséra angažovat svou manželku, nechat jí létat a totálně to nezpackat neuvěřitelným koncem. Dokonalá hudba W. Killara, z které mi chodí mráz po zádech, i když o ní jen mluvím. ()

Deathproof

Jedna hviezdička tomuto nadmierne dlhému a nudnému filmu, pri ktorom pre mňa bežali sekundy ako minúty, je iba za Deppa, ktorý ma nikdy nesklame. Čakanie na koniec bolo ako čakanie na Godota, dlhé a zbytočné. Vo svete okultizmu a satanizmu sa vôbec nevyznám, no aj tak si myslím, že celý ten film nemal pointu, teda aspoň mne, laikovi, utiekla. ()

DooFooS

"Nemysli si, že se mnou vyjebeš!" "Měl jsem za to, že to jsem právě udělal…" Atmosféra kolísá spolu s objevováním se Deppa na plátně, ale ve zpětném pohledu jsem si i tak sem tam na některé scény vzpomněl. Zvláště pak na uhrančivý pohled Emmanuelle Seignerové. ()

Mustaffa

Devátá brána má dobrý začátek, vypadá to na slušný mysteriózní thriller, ale po čase upadá do hlubin ničeho a spíš se z ní stává taková pohádka o ničem. Jediné, co stojí za vyzdvižení, je Johnny Depp. Hodně mi neseděla hudba, která celý snímek ještě víc srážela a několik nelogičností v chování postav. Suma sumárum, je to pekelná nuda, kterou nezachrání ani tradičně dobrý Depp. ()

benyy

Z väčšej časti detektívny film. Teda približujúci prácu knižného detektíva:) Zaujímavé povolanie:) Prudko vypointované, plné zvratov, oplatí sa vidieť. ()

Plague.

Depp skvělý, ale film (hlavně scénář) nic moc. Co mne u toho filmu opravdu silně drželo byla šílená podobnost adventuře Broken Sword, jak atmosféra, scény, hudba i postavy, byl to jedinečný zážitek. ()

Emilii

Jo, tak to je film pro mě: napínavý, zamotaný, chvilkama až naivně strhující dějem mimo realitu. A stále je tady ta otázka...........?! ()

MrNut

Viděl jsem to už dávno, ale co si pamatuju, tak průměrnej příběh a podprůměrnej konec = průměrný hodnocení ()

papuchalk

Nebudu opakovat někoho, kdo to už napsal přesně podle mě. 100% shoda se Subjektiv, silné ****. Vychutnal jsem si to uplně stejně ()

jokino

Pre mňa osobne je tento film velmi zaujímavou témou. Všetci tušíme, že niečo existuje, ale nik na to nepozná presnú odpoveď.. A knihy sú viac-menej odjakživa používané pri rôznych rituáloch, takže prečo nie.. Depp tu stvárňuje profi znalcu literatúry a pre svojich "nezasvätených" klientov, čo si ho najmú, odhaduje ceny kníh a odkupuje. Jedného dňa je najatý svojím stálym klientom (F.Langella), ktorý učí na universite a má rozsiahlu súkromnú zbierku vybranej literatúry. Vyšle ho na prieskum a porovnanie pravosti istých kníh s Diabolskou tématikou. Film má slušný príbeh, je tam trochu temnej atmosféry a o obsadení ani netreba hovoriť.. Pre mňa slušný film. ()

CorvusBlek

Film jak vystřižený z klasických hororových osmdesátek, příběh se rozvíjí zajímavě až k očekávanému béčkovému konci, pro Polanského tak typické, přesto temná atmosféra funguje, nechybí trocha humoru v podání Leny Olin ()

natalie15

Od Ninth Gate očakávate bombastické finále (vzhľadom na neskutočne dlho budovaný dej), ale dočkáte sa iba suchého zakončenia o ničom. A ak malo byť maxi prekvapením skutočnosť, že zelenooké dievča na motorke príležitostne chodiace na prednášky o čarodejniciach a zjavujúce sa kadekde okolo Deppa SPOILER je diabol SPOILER, tak to som vedela už od polovice filmu. Nehovorím, že by záber na tých dvoch pred horiacim hradom v pozadí nebol tak trochu démonický... a že by nápad s knihou napísanou Satanom nebol zaujímavý... a že som pri zisťovaní skrytých ornamentov v knihe necítila "strach" spolu s Corsom, ale od Romana Polanského som čakala čosi viac. Zachránil to Johnny Depp a hudba. 60%. ()

elanista1

Aj keď sa na konci dokopy nič nedozvieme, je na tomto filme niečo pudovo fascinujúce...finále je už trocha prekrútené, Deppovo pátranie so svojím strážnym anjelom je však strašne pútavé a vyvolávalo vo mne obrovský záujem. No horor to nie je, ale tým lepšie...niekedy to ide aj takto, bez krvi a strašenia, s kvalitným scenárom a hercami /veľmi kladne hodnotím Lenu Olin a Emmanuelle Seigner/. P.S.: Nedá sa nespomenúť hrozne podmanivá hudba/soundtrack. ()

hwnd

Netvrdím, že jsem byl celou dobu v obraze, ale poslední minimálně půl hodiny už jsem byl totálně mimo. Dle ohlasů si přečtu knihu. ()

Johnnyho Božská komedie

Johnnyho Božská komedie

04.12.2008

Johnny Depp už jednou pravost starého rukopisu ověřoval – vzpomínáte na Devátou bránu? Zdá se, že bude opět listovat „v knihááách vázaných v kůži“. A co je v nich „napsáááno“? Danteho Božská komedie.… (více)