Šílenci na prknech

• USA Out Cold (více)

Bull Mountain rozhodně není nejluxusnějším lyžařským letoviskem na Aljašce. Ani Rick Rambis s kamarádem Lukem, jeho bratrem Pierrem, černochem Anthonym a půvabnou Jenny, kteří tu pracují jako instruktoři lyžování a snowboardingu, nepatří k nejvzornějším. Když zrovna nesjíždí svahy, užívají si života na nekonečné řadě divokých mejdanů. Jejich sen o místě pro všechny, kterým se snowboard stal náplní života, je ohrožen, když majitel letoviska, bývalý slavný lyžař Papa Muntz, odkáže letovisko synu Tedovi. Ten totiž nemá pro mladé rebely příliš pochopení a chystá se vše prodat bohatému Johnu Majorsovi, jenž se na areál přiletí podívat s dcerou Annou a nevlastní Inge. Brzy vyjde najevo, že se chystá místo plné života přebudovat v luxusní letovisko pro bohaté manažery a obchodníky, což znamená vyhazov pro většinu personálu. Jediný, koho by byl ochotný v podniku ponechat, je Rick. Jenže ten je věrný přátelům a rozhodně by netrhal partu. Navíc zjistí, že s Annou před lety prožil krátkou romanci v Mexiku, a když ho po třech týdnech opustila, zlomilo mu to srdce. Rick a jeho kamarádi se rozhodnou Bull Mountain zachránit pro sobě podobné snowboardisty a vyhlásí Majorsovi válku. Situaci poněkud ztíží skutečnost, že Anna má zřejmě pro Ricka stále slabost. Na zasněžených svazích se tedy rozpoutá válka o záchranu letoviska i o Rickovo srdce. (TV Nova)

venca163

Tak tohle je poctivý béčko, který má všechny atributy, který má správný béčko mít. Každej je tu tak trochu magor, máme tu uchyláky, nechuťáky, dementy, špatný lovce holek, klasickej slapstick humor, starouše tvrďáka ze starý školy, ohranej námět (partička mladejch proti nekompromisnímu kapitalistovi), oblastní účastníci miss mlíko v roli sexbomby, trochu toho fekálního humoru, latentního buzíka, Zacha Galifianakise, Willieho Garsona a já nevim co ještě a to vše zabalený do tak trochu dřeváckýho českýho dabingu. Když je správná konstelace hvězd (a nejlíp hladinka alkoholu) a člověk nic, ale opravdu nic nečeká, může se slušně pobavit =). "Sorry skrčku, ale z tebe se mi dělá na blití, provede mě tady Rick." (70%) ()

slovan1

Nic jsem o tomhle filmu neveděl a hle, jak mě překvapil. Vtipná, oddechová komedie, která neurazí a dokaže dobře pobavit. Schválnost, ktere se zde prováději ožralému kámošovi stojí fakt za to... U jedné mi dokonce tekly slzy a smal jsem se jak malé děcko :) Doporučuju na uvolnění a zimní počasí ;) ()

!Borec!

Blboučká komedie, která při vypnutí mozku dokáže i pobavit. Prostý příběh s trochu přehnaným koncem v sobě nese humor, který je teenagersky americky typický:).... ()

casioa....

Snáď jediná "čistokrvná" SNB komédia, ktorú som videl...V niektorých chvíľa humor dosť na tyku-pokiaľ má niekto slabší žalúdok, ALE-to na štastie nie je môj prípad. A dokonca...lze najít aj nejaké to určité morálne posolstvo, napr. že pravda víťazí..(zdavím chlapcov z Tublatanky :) ()

NICOX

Ze začátku sem chtěla dát 3*, ale pak se to nějak zvrhlo a dávám 2*. A to kvůli předvídatelnýmu a nic moc ději, a taky kvůli tomu, že na to, že to byl film o snowborďácích tam byla pěkně "shitská" hudba. 50 % ()

rozbris

Příjemná komedie na odreagování od okolního světa. A navíc se něčemu přiučíte pokud nejste zdatní snowborďáci:-) ()

Kovaja

Film v pohode,clovek se nenudí a celkem se nasmeje.Ale co ta nevlastní dcera Majorse Inga(Victoria Silvstedt) to se cloveku zatají az dech kdyz ji ve filmu zahledne poprve. ()

Ratherfly

Snímek, u kterého dosáhnete asi nejlepšího filmového zážitku tím, že si jej dáte v původním znění (dabing jsem slyšel později a stojí fakt za hovno), s kámoši a při konzumaci nějakého toho oblbováku. Já osobně se při této kombinaci bavil královsky - jak u drsnějšího humoru tak při narážkách na Cassablancu. Gagy jsou místy opravdu vražedné a romantická místa sladká tak akorát, aby člověk hlavním hrdinům fandil a zároveň mu to nepřipomnělo Lásku přes Internet, nebo nějakou obdobnou blbost. Pro mě Šílenci na prknech zůstanou v paměti jako taková šílená a sympatická komedie zároveň. Na pátou zvyšuju hlavně na truc Musakovi, který ačkoliv ho tento filmový žánr dle jeho slov nehorázně sere, tak se na něj přesto dívá; nejspíš proto, aby pak tady mohl brečet nad tím, jakže to nebylo špatné:) ()

Hanys_

Úplně jsem z filmu cítil tu pohodovou atmosféru Aljašky. Začínám vážně věřit tomu,že to je asi to nejlepší místo na světě:) , kde lidi řeší jen to, aby se po práci zašli napít s kámoši do svého oblíbeho baru k teplému barmanovi. A v noci si to klidně můžete rozdat s výřivkou :-) 8/10 ()

Mekgrůdr

Outcold rozhodně nepřišel na svět s ambicemi stát se superúspěšnou komedií...je tu prostě proto, aby pobavil a pozdvihnul ducha v těžkých chvílích. Ikdyž příběh nestojí za nic, vůbec to nevadí. Opravdu některé vtípky stojí za to a ve spojení se sněhem, prkny a vším co patří k zimě to nakonec není špatné. Sountrack taky přidá (Makes no difference od Sum 41je parádní snowboardová pecka) a nakonec se dozvíte třeba i to co rozhodně nedělat ve vířivce. ()

Imrwere

Celkem slušná oddychovka, u které se dá dobře pobavit. Zach Galifianakis rozhodně nezklamal a chybu neměla ani Victoria Silvstedt, na kterou se dá opravdu dobře dívat. Co se týče stopáže, je to tak akorát, nějaké scénky by se sice daly vypustit, některé naopak mohly být více zavedené do detailů. 70%. ()

mira007

Průměrná pohodová komedie s trochou romantiky z prostředí hor a ukázek snowboardingu - celkem slušné záběry, když už. Zápletka je jednoduchá nenáročná, humor sklouzává místy až k Nielsonovskému absurdnímu humoru, herecké výkony postačující, ale je to Amerika devadesátých let - hodně keců o sexu, ale bradavku neukážou nikdy. Ovšem to nejlepší hodnotím sestřih nepovedených záběrů a skoků/pádů na konci filmu - kdyby se film skládal jen z nich bylo by to vtipnější. ()

Milky.

Vtipná oddychovka na hranici trapnosti, ale určitě pobaví. Akorát nebylo třeba z toho dělat dětskou cool Casablancu. ()

vozihnoj

Crazy komedie, ke které se občas rád vrátím a odreaguji se. Neřeší to ingvizici v 16.století, ani vyvražďování židů a dokonce ani (ne)smysl války. Čas od času není od věci trochu vypnout. Navíc nutno podotknout, že tvůrci vařili z mnohem vtipnější kaše než naši čeští snowboarďáci. ()

Jaroslaf

Milá blbina, která mi ničím nevadila a ničím mě neštvala, vydatně jsem se u ní zasmál, a to vlastně v dnešní hyperkorektní době cením nejvíc. ()